Kosárlabda: szenzációs Szedeák-feltámadás, kapitulált a Sopron + HANG, FOTÓK

2011. március 23., szerda
Egyre reménytelenebbnek tűnő helyzetből, mínusz 18-as első félidő után felállva, egy fantasztikus második félidőt produkálva, parádés győzelmet aratott a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák együttese a Sopron ellen, a férfi kosárlabda NB I/A 24. fordulójának szerda esti találkozóján. A mérkőzést online közvetítettük. Fantasztikus győzelmet aratott a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Soproni KC ellen a férfi kosárlabda NB I/A 23. fordulójának szerda esti összecsapásán. Az első félidőben a nyíregyházi formáját mutatta a csapat, ugyanazokat a hibákat követte el, mint múlt pénteken, s komoly hátrányba került, a szünetben azonban mintha kicserélték volna a társaságot: az agresszív, lelkes, csupa szív Szeged a második játékrészben valósággal felőrölte ellenfelét. Ez volt az a mérkőzés, melyen az együttes és közönsége ismét valóban egymásra talált, ezer néző ünnepelte perceken át vastapssal kedvenceit! A nagyszünetben még semmi sem utalt arra, hogy örömmámor lesz a vége. A Szedeák – melyben Nyilas helyett Molnár Miklós kezdett taktikai okokból, hiszen ő igyekezett vigyázni bátyjára, AndrásraRubin gyors kosarával ugyan még vezetést szerzett (2-0), ám aztán az egész első és második negyedben csak futott a vendégek után. A válogatott Szabó Zsolt két trojkája mutatott irányt Meszlényi Róbert negyeddöntőbe igyekvő együttesének, majd a center Darian Townes percei és momentumai következtek. Szenvedett, de sokat hibázott a Tisza-parti gárda, megint csak nem sikerült túllépni a „régi” betegségeken: a félidőig már 11 eladott labdát kellett feljegyeznünk hazai oldalon, s a mezőnyből is csak 39 százalékkal dobtak Tanácsék (a Sopron 57-tel). Egy olyan periódus akadt, mikor összekapta magát a Fodor-legénység: a második negyed elején néhány remek támadás jelezte, győzni szeretnének a mieink. A 14. percben a csereként beállt Vida Máté kosarával 33-31-nál újra vezettünk, ám ezt követően teljesen szétesett a játékunk. A szegedi játékosok csak asszisztáltak egy 12-0-s soproni rohanáshoz, illetve ahhoz, hogy a szünetig tartó időszakot 23-5 nyerték Jarvisék. Gyengén védekezett a Szedeák, s sorra adta el a labdákat: a 20. percben már tizennyolccal is mentek a vendégek, majd 38-54-nél fordultak a felek. Aztán olyan következett, amire talán csak a legvérmesebb drukkerek számítottak: teljesen más Szeged futott ki a második félidőre. Az első pillanattól kezdve agresszíven védekezett, okosan támadott, kontrolláltan kosárlabdázott a hazai csapat, s fokozatosan csökkentette is a különbséget. A Sopronnak egyszerűen nem volt válasza arra, ami történt. A Drahos, Rubin, Molnár M., Tanács, Dukics ötös (McKenzie-t egy rendkívül sportszerűtlen faultja után a padon ültette Fodor mester) extrát nyújtott, ellenállhatatlanul játszott, nem ismert elveszett labdát, nem ismert lehetetlen helyzetet a pálya egyetlen szegletében sem. Csúsztak-másztak, csíptek, haraptak, testi épségüket se féltve vetődtek a szegedi sportemberek, amitől gyakorlatilag le is bénult a soproni gépezet. Egyedül a szegedi nevelésű Molnár András tartotta a lelket a vendégekben, de minden pillanatban érezhető volt, csoda készül az újszegedi sportcsarnokban. Drahos Gábor nagyszerűen fogta össze a többieket, támadólepattanókat és kosarakat szerzett, asszisztokat osztott, Molnár Miklós mesterien védekezett, Janou Rubin igazi szegediként harcolt, s fontos pontokat jegyzett, Tanács Attila is mindig a legjobbkor talált be, Nebojsa Dukics pedig minden helyzetből képes volt a gyűrűbe varázsolni a játékszert, ráadásul két magas emberünk a vendégek centereit is az őrületbe kergette pontos védekezésével. Az egyre közelebb lopózó Szedeák a 30. percben egyenlíthetett volna először, ám ekkor Rubin még csak egy büntetőt értékesített (64-65). A negyedik felvonásban aztán már nem ismertek kegyelmet a Fodor-tanítványok: Rubin hármasával a 32. percben már 69-68-ra vezettünk. Kelley ugyan még fordított, aztán azonban Dukics és Molnár Miklós is betalált, s Meszlényi Róbert hiába kért időt, nem volt visszaút a Sopron számára. A hatalmas lelkesedéssel kosarazó szegedi gárda már nem engedte ki a kezéből a vezetést, hiába próbálkozott gyors faultokkal és hármaskísérletekkel a látogató. A végjátékban már semmi sem sikerült Molnár Andráséknak, miközben okosabbnál okosabb kombinációkból növelte pontjait a házigazda. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák végül 96-84-re győzött (miután 58-30-ra hozta a második félidőt). Már a dudaszó előtti pillanatokban is zúgott a szép volt, fiúk! Valóban szép volt, nagyon-nagyon szép!!!

Férfi kosárlabda NB I/A, 24. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 96-84 (22-26, 16-28, 26-14, 32-16) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám J., Király L., Vétek F.; ellenőr: Faidt Szedeák: DRAHOS 22/9, RUBIN 19/3, MOLNÁR M. 10, DUKICS 22/6, McKenzie 2. Csere: TANÁCS 15/3, Nyilas 4, Kiss Zs., Vida 2. Vezetőedző: Fodor Péter. Sopron: KELLEY 18/6, Jarvis 8/6, MOLNÁR A. 20/3, Szabó Zs. 11/9, TOWNES 16. Csere: Helmeczy, Pojbics 7/3, Keresztes 3, Gombás 1. Vezetőedző: Meszlényi Róbert. Kipontozódott: Szabó Zs. (40')
Fodor Péter vezetőedző értékeli csapata bravúros győzelmét:
Nyilas István csapatkapitány így látta "belülről" a találkozót:

További eredmények:

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia ZTE KK 87-51 (24-11, 14-10, 27-15, 22-15) MJUS-Fortress Körmend – Albacomp 80-68 (19-23, 22-16, 18-17, 21-12) Atomerőmű SE - Falco-Szova KC Szombathely 91-62 (24-13, 24-14, 15-13, 28-22) Factum Sport Debrecen - T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE 77-99 (19-27, 26-23, 15-28, 17-21) A harmadik negyedben verekedés tört ki a két csapat között, a végén a hazaiak megóvták a találkozót. Salgótarjáni KSE – Kaposvári KK 89-99 (19-36, 23-15, 22-20, 25-28) Korábban játszották: Pécsi VSK-Pannonpower – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 67-78 (14-16, 22-23, 12-20, 19-19)

40. perc: Szabó kihagyja a hármast, Molnár Miki indul, 88-79! Kelley triplája, 88-82. Szüntelen biztatás közepette 45,1 mp-vel a vége előtt két büntető itt, benn, 90-82. Kelley válaszol, 90-82. Molnár Miki büntetőzik fault után, 92-84. Jarvis brutálisan leüti Nyilast, egyértelmű technikai! Nyíl dob, 94-84! És jöhetünk! Szabó feleslegesen szándékosan löki ki Dukicsot, ki is pontozza magát, 96-84! A végén megy az óra lefelé, áll mindenki, a pályán és a lelátón is, Molnár András triplája rövid. 96-84! Megérdemelt a vastaps, zúg a "Szép volt fiúk!" ezer torokból! 39. perc: Lejáró támadóval dobja el Molnár András, a lecsorgót kiütjük. Kivédekezzük a támadást! Dukics szemfüles passza után Rubin! 84-76! Hát innen már nem lehet elbukni! Meg kell legyen ez a meccs! Molnár ront büntetőt, a lepattanó az övék Jarvis triplát szór, miközben Tanács négy faultnál jár... 84-79. Rubin felteszi, benn! 86-79. 38. perc: Nyilas labdáját bedobja Dukics a palánk alól, 80-76! Szabó adja el a lecsorgó labdát, Rubin indítja Drahost, aki él a ziccerrel, 82-76! Soproni időkérés. Elbizonytalanította a Szedeák agresszivitása a Sopront. 37. perc: Molnár András dobhat büntetőt, Nyilas negyedik faultja után. Csak a második benn, 78-76. Visszajátszást fújnak a bírók, miközben fault volt előtte... A játékvezetők kissé Sopron-pártinak tűnnek a végjátékban... 36. perc: Kelley ront, Rubin indul és zsákolna, ha elérné a gyűrűt... Szabó Zsolt hármasa nem kellett. Dukics triplája kimarad, a lecsorgót Drahos teszi vissza, 78-75! 35. perc: Rubin teszi fel, lecsorog, Drahos szerzi meg, de aztán elveszítjük. Drahos triplája olyan finom, hogy a háló is alig rezdül! 76-72. 34. perc: A nagy Molnár kihagyja, a kis Molnár viszont bedobja a ziccert, 73-70! Soproni időkérés. Drahosnak befújják a negyedik faultot. Jarvis emeli kosárra, Molnár András betolja a lecsorgót, 73-72. 33. perc: Kelley labdája lecsorog, szerencse, mert fault is volt. A dobások jók, 69-70. Dukics kihagyja a közelit. Kelley nem tud betörni, Szabó pedig triplát ront, Drahosé a lepattanó, Dukics bedobja, 71-70! 32. perc: Sokat javult védekezésben a Szedeák, ismét nem tudja befejezni kosárral a támadást a Sopron. Egyenlíthetünk! Rubin, micsoda tripla!!! 69-68!!! 31. perc: Kimarad a soproni akció, jöhet a Szeged. Molnár - Rubin - Molnár a labda útja, aztán Tanács forog be és a közeli jó! 66-68! Vége a harmadik negyednek.30. perc: Molnár András triplával hűti a kedélyeket, Drahos meg eladja a labdát. Kelley tempója dudaszóval marad ki, miénk! Dukics triplája nem jó. 29. perc: Most van ám szurkolás és Pojbics ront is egyből, lepattanó még az övék, Pojbics ront ismét, lepattanó a miénk! Rubint faultolják. Ütemes Hajrá Szeged jön a nézőtér minden sarkából! Második benn Rubinnál, 64-65! 28. perc: Dukics labdát szerezne, de helyette faultot fújnak. Townes dob, csak a második benn 58-65. Dukics aztán remek tempóval hozza vissza a csapatot, 60-65. Dukics parádézik, ismét labdát szerez! Technikai fault helyett bedobás, aztán Dukics triplája!!! 63-65! 27. perc: Dukics szerez labdát a palánkunk alatt. Molnár tör be, ad ki Drahosnak, elrontjuk. Dukics könnyedén szerez ismét labdát, amit eladunk... 26. perc: Megélénkül a több száz néző azonnal. Egyelőre Townes dob kettőt, 56-62. Rubin hármasa gyenge, Kelley tempója jó, 56-64. Dukics szépen a palánk alatt, 58-64. 25. perc: Molnár dobhat kettőt, benn is van, 50-58. Kelley tarthatatlan, Tanács is, 52-60. Szabó Zsolt hármasa kimarad, Drahos tempója viszont jó, aztán labdát is szerez, sima ziccer! 56-60! 24. perc: Eredménytelenek vagyunk támadásban, Molnár András bezzeg mint kés a vajon, 48-58. Tanácsot lenyomják, labdát szerez a Sopron, de kiperdül a labda a gyűrűből. 23. perc: Hárman ügyetlenkednek nálunk, nem sikerül betenni a lepattanót, indulásból Townes-zsák. Dukics jó tempója, 48-56. 22. perc: Drahos triplája is jó, 46-54! 8-0-s kezdés eddig, ez egész jó! Végre jó a védekezés is, egyszerűen lejárt a Sopron ideje. Kérnek is gyorsan. Dukics hármasa lejön, Drahos szedi le, de nem tudja bedobni. 21. perc: Szedeák kezdi a második félidőt, Tanács Attila is bekezd, 40-54. Rubin, micsoda mozdulatok, 42-54! Pluszegy, 43-54! Hogy mi a probléma ma a Szedeáknál? Sokat elárul a 39%-os mezőnydobás-sikeresség, szemben a vendégek 57%-ával, valamint a 11 eladott labda, ami erősen a nyíregyházi formát idézi. Nagyszünet.20. perc: Rubin kap egy sapkát Townestól, aki indul és indítják, McKenzie szabálytalan, technikai. Mint a Debrecen ellen, csak most nem küldik ki a meccsről. Townes bedobja az egyiket és jöhetnek tovább. Gombás dobott be egyet a kettőből, 35-52. Drahos kap büntetőt, egyik benn, 36-52. Pojbics két büntetője után Dukics tempója jó, 38-54 a félidő. 19. perc: Megint eladott labda. McKenzie képtelen megfogni a lasztit miután megszereznénk. Townest faultoljuk, két dobás, 35-50... 18. perc: Jarvisre játsszák ki a figurát, 35-46 a triplájával... Tanácsnak nem jön össze a közeli, lepattanó a Soproné. McKenzie jön vissza Tanács helyére. Jarvis álomszerűen, elképesztő mozgással tör be, Molnárnak ad a kosár alatt, feltenné, fault, két dobás benn, 35-48. 17. perc: Drahos hármasa is kimarad. Molnár A. ismét, aztán Pojbics Drahostól szedi el a labdát hazai térfélen, 33-43. Tanács dob büntetőket, 35-43. 16. perc: Kiss Zsolt a pályán! Tanács hármasa rövid, lepattanó marad itt. Nyíl eladja a labdát. Ez már a nagyon sokadik... 15. perc: 33-33-ra egyenlít Molnár András. Pojbics Szabolcs triplájával már 33-36. Vida eladja a labdát, Molnár duplája után 33-38 és hazai idő. Vida faultja után pluszegy is jár, benn van, 33-39. 14. perc: Jarvis hiába dob triplát, már sípszó volt. Tanácsé simán benn! 31-31! Tanács látványos vetődéssel szerez labdát, indítja Rubint, passz Vidának, egy jó tempóba áll Máté és vezetünk újra, 33-31. Vendég idő. 13. perc: Tanács Attila egyenlít, 28-28. Keresztes Rafael kosara után pluszegy, 28-31. 12. perc: Nyilas szerez labdát és robog a palánkig, de szerelik. Bedobással jön a Szedeák, a triplakísérlet kimarad. 11. perc: Szabó Zsolt nyit egy jó tempóval, 22-28. Jarvis hármasát nem adják meg mert kilép. Drahos tempó jó, aztán McKenzie zsákol 26-28-ra jövünk fel! Vége az első negyednek.10. perc: Nyilas vállal el egy tempót, benn is van, 22-26. Helmeczy triplát próbál, rövid. 9. perc: Rubin hármasa gyenge, Kelley tempója nem az, 18-23. McKenzie tér vissza, miközben Molnár dob duplát emberrel, a pluszegy is megvan, 18-26. Rubin büntetői benn, 20-26. 8. perc: Jarvis gyors kettese, aztán Dukics triplája, 18-20. Townest nem igazán tudjuk tartani, gyűlnek a személyik. Jön Nyilas. Townesnak se megy ma nagyon a büntető, csak a második jó, 18-21. 7. perc: Townes veri egy az egyben Dukicsot, kosár jó, plusz fault, dobás. Townes kihagyja. Kelley hármas marad ki, Tanácsé a lepattanó, Molnár András faultolja Drahost. Első dobás rossz, második benn, 15-18. 6. perc: Tanács hármasa rövid, de Dukicsé a lepattanó, benn is van! 11-15. Labdát szerzünk, de Drahos ront. Visszaszerezzük, Drahi messziről, tripla! 14-15! 5. perc: Townes bedobja, és még pluszegy is, kihagyja, de így is már 6-15. Drahossal szemben Jarvis szabálytalan, két dobás, első kimarad, második jó, 7-15. Dukics labdát lop, de visszaszerzik, aztán kimarad, Molnár felteszi, a McKenzie helyére jövő Tanácsé a lepattanó, de fault. Mindkét büntető benn, 9-15. Szabó szépen játszotta tisztára magát, hármasa lejön a gyűrűről. 4. perc: Molnár Miki triplája nagyon kellett, 7-11. Kelley ad zsákpasszt Townest, 6-13, úgy tűnik Molnáré csak dupla volt, az eredményjelzőről visszavettek egy pontot. Kár. Szedeák idő. 3. perc: Rubin ismét, 4-8, tripla a válasz az üresen maradó Kelleytől... 4-11. 2. perc: Szabó Zsolt triplájával 2-5. Ismét Szabó Zsolt, ismét tripla, 2-8. Kelley bontja meg a védelmünket az első percekben, Dukics pedig lekésik Szabóról... 1. perc: Rubin duplával nyitunk, 2-0, Kelley egyenlít, 2-2. A két Molnár egymást fogja. Kezdőötösök:Szedeák: Drahos, Rubin, Molnár M., Dukics, McKenzie Sopron: Kelley, Jarvis, Molnár A., Szabó Zs., Townes 17.55: Bemutatások zajlanak. A soproniaknál ott lesz ma este is a szegedi nevelésű Molnár András, aki öccsével Molnár Miklóssal is szembekerül ma. Mintegy hatszáz néző eddig. 17.45: A Pécs tegnap hazai pályán kikapott a Nyíregyházától, így a Sopron még kedvezőbb helyzetbe került a legjobb nyolc közé kerüléshez. Ehhez persze nyerniük kellene ma, de ehhez Nyilaséknak is lesz egy-két szavuk. 17.35: Máris pályán a csapatok, kezdődik a bemelegítés. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol hamarosan kezdődik a Szedeák - Sopron találkozó. A Szedeák várható kezdőötöse: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie A Sopron várható kezdőötöse: Kelley, Jarvis, Molnár A., Szabó Zs., Townes

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Ádám J., Király L., Vétek F.; ellenőr: Faidt Beharangozónk itt olvasható.