Kosárlabda: thrillert nyert a Szedeák a Kecskemét ellen + FOTÓK

2016. január 23., szombat
szedeak_kecskemet13_gs

Bár nagyon jól kezdett a Naturtex-SZTE-Szedeák a Kecskemét ellen, de a vendégek visszakapaszkodtak, és az utolsó másodpercekben dőlt el csak a derbi.

A sérült

Juhos Levente

nélkül várhatta a fontos Kecskemét elleni hazai bajnokit a Naturtex-SZTE-Szedeák, amelynek gondjai a meccs során csak szaporodtak, mert bár 8-0-s rohammal kezdte az idei év első hazai bajnokiját, mindössze hét percet követően

Branko Jereminov

nem tudta tovább vállalni a játékot, így

Moravcsik Áront

küldte a pályára

Nikola Lazic

. Jól kezdett a Szedeák, de a vendégek időkérése megtörte a szegediek lendületét, majd 12-2 után

Derasimovic

szerezte az első kecskeméti hármast, ez pedig 7-0-s vendég válaszrohamot jelentett, így a Szedeák is kikérte az idejét. (12-9) Derasimovic a folytatásban is aktív volt, egy szerzett labda utáni befejezett ziccerrel már eltűnt a szegedi előny (14-14), Moravcsik büntetőinek köszönhetően végül előnnyel várhatták a második negyedet

Molnár Andrásék

.

Armelin

triplája után gyorsan felkúszott hét pontra a szegedi fór, (23-16) de megint vissza tudott kapaszkodni a Kecskemét - a Szedeák nem tudott élni az előtte álló lehetőségekkel, amikor igazán megléphetett volna ellenfelétől, rendre nem jöttek a kosarak. Nem tudta igazán leszakítani a Kecskemétet a szegedi csapat, és mivel a második tíz percet is jó büntetők zárták, így öt pont volt a felek között a nagyszünetre. (43-38) A folytatásban hamar eltűnt még ez a különbség is, a Kecskemétnek sikerült visszakapaszkodnia főleg

Karahodzic

játékának köszönhetően, 46-45-nél pedig

Jozo Brkicnek

lett volna egy jó közelije, azonban a játékvezetők nem adták meg, ezt pedig Nikola Lazic addig reklamálta, amíg technikait kapott - sőt, a büntető után is reklamált a szegedi tréner, így a játékvezetők elküldték a kispadtól a szegediek edzőjét, ráadásul a Kecskemét új irányítójának büntetőjével először vezetett a meccsen a vendég csapat. (46-47) Ez azonban annyira felhergelte a Szedeákot, hogy a folytatásban a közönség támogatását is élvezve elképesztően keményen küzdöttek a játékosok, egy 6-0-s rohammal megfordították a meccset, és sikerült újra egy komolyabb különbséget kialakítani többek között Molnár András újabb hármasának köszönhetően. (59-51) Azonban a negyed végén egy könnyű kosárral, valamint Hegedűs trojkájának köszönhetően visszajött három pontra a KTE, így nagyon szoros utolsó negyed előtt álltunk. A forgatókönyv nem változott: megint meglépett nyolc pontra a Szedeák, de a meccsen sokadjára is sikerült utolérnie a szegedieket a Kecskemétnek, majd öt percig nem szerzett pontot a szegedi csapat, amit egy 9-0-s futással büntettek a hírös városiak, akiktől viszont egy percen belül kipontozódott

Ivosev

Harris

is. (68-69) Brkic büntetőivel újra a Szegednél volt az előny, a center ezután egy kiváló blokkot is bemutatott, majd Molnár András befutása után egy triplára került a Szedeák, de a vendégeknek ekkor nem ült a kinti dobása - kétszer is az egyenlítésért dobhattak kintről a lilák, de egyik dobás sem landolt a gyűrűben, így végül Moravcsik büntetője után négy ponttal, 77-73-ra nyert a Szedeák, amely ezzel visszavágott a kecskeméti vereségért ellenfelének. Ezzel a Naturtex-SZTE-Szedeák beérte mai ellenfelét, és ugyanúgy 6-9-es győzelem-vereség mutatóval áll, mint a Kecskemét. Hatalmasat küzdött ezért a sikerért a nehézségekkel is küzdő Szedeák, amelynek rendre meg kellett újulnia, de ez sikerült a meccs során, így a 2016-os első újszegedi sportcsarnokbeli bajnokiján nyerni tudtak Kiss Zsolték. A Szedeák legközelebb január 30-án 18 órától a Jászberény vendége lesz a bajnokságban.

Ami a statisztikát illeti

A Szedeák legponterősebb játékosa a meccset végigjátszó Andrija Ciric lett: a 40 percet parkettán töltő kosaras 22 pontig jutott, Karahodziccal holtversenyben a legtöbb lepattanót szedte (9), kiharcolt hét faultot és kétszer blokkolt is. Mellette a 20 pontos Armelin, valamint a 19 egységig jutó Brkic emelhető ki: utóbbi nyolc büntetőjéből csak egyet rontott el, szerzett egy labdát, szintén hétszer állították meg szabálytalanul, szedett nyolc lepattanót és egy blokkra is futotta tőle. A dobószázalékban is jobban teljesített (53.1 szemben a 46.4-el) a Szedeák, több triplát is süllyesztett el riválisánál (7/19, míg a kecskeméti oldalon 5/23 ez a mutató), e mellett a lepattanó csatát is megnyerte Nikola Lazic csapata 29-26-ra. Az eladott labdák tekintetében ugyanakkor a Kecskemét jobban teljesített, kettővel kevesebbszer adták el a játékszert a vendégek, ugyanakkor az asszisztokat a nyolc gólpasszig jutó Moravcsik Áron vezérletével megnyerte a Szedeák 18-14-re. A Kecskemétből a 23 pontig jutott, 30-as VAL-t produkáló Derasimovic emelhető ki, valamint Karahodzic nyújtott még átlagon felülit: a center 16 pontig és kilenc lepattanóig jutott. Ami a játékperceket illeti, Andrija Ciric 40 perce mellett 35 percet töltött a pályán Molnár András és Chip Armelin, Jozo Brkic 34, Moravcsik Áron 33, Kiss Zsolt 10, a sérüléssel bajlódó Branko Jereminov 7, míg Révész Ádám 6 percet kapott Nikola Lazictól.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 15. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - KTE-Duna Aszfalt 77 - 73 (16-14,27-24,16-18,18-17,)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kapitány Gellért, Praksch Péter, Kovács Nimród (Faidt Mihály)

Szedeák:

Jereminov -, Molnár A. 10/6, ARMELIN 20/6, CIRIC 22/6, BRKIC 19. Csere: Moravcsik 6/3, Révész -, Kiss Zs. -.

Nikola Lazic.

Kecskemét:

Pongó Máté 7/3, Pongó Martin 2, DERASIMOVIC 23/3, Ivosev 9, KARAHODZIC 16. Csere: Harris 1, Mészáros 5/3, Hegedűs 10/6.

Boris Maljkovic.

Ivosev (36'), Harris (37'), Karahodzic (39') Milenko Topic, a Szedeák másodedzője:

"Mérkőzés előtt és közben is sok problémával kellett megküzdenünk. Irányítónk Branko Jereminov, az első negyedben sérülés miatt kivált a játékból. Később a 25. percben vezetőedzőnket két technikai hiba után az öltözőbe parancsolták a játékvezetők. Fontos győzelmünket annak köszönhetjük, hogy igazi csapatként küzdöttek a fiúk."

Boris Majlkovic:

"Izgalmas, színvonalas mérkőzésen a kritikus pillanatokban összeszedettebben kosárlabdázott a Szeged."

VÉGEIV. negyed 77-73 (16-14,27-24,16-18, 18-17)40' Megint kell a tripla a vendégektől: de ez sem jön! Derasimovic triplája sincs bent, sőt, Moravcsik ellen a fault, ő is dobhat a vonalról: az első bent, a második már lejön, de ez senkit nem érdekel, mert MEGNYERI A MECCSET A SZEDEÁK! Egy végletekig kiélezett meccsen végül 77-73-ra nyer a Naturtex-SZTE-Szedeák, ezzel visszavág a kecskeméti vereségért ellenfelének! 40' Hét másodperccel a vége előtt még dobhat kettőt Brkic: mindkettő bent! 74-71! Tripla kell a Kecskemétnek, különben elveszítik ezt a meccset: Moravcsik okosan faultolja Derasimovicot, jöhet tőle a két büntető: az első jó tőle, és a második is bent, 74-73. Újabb fault, most Pongó Máté, Ciric dobhat kettőt a vonalról: az első bent, és a második is jó, 76-73! 40'Brkic középtávolija most nem jó, ez viszont nagy baj, mert hét másodperc van a két óra között: a KTE valószínűleg végigtámadja, de kiperdül a tripla! NINCS BENT A HÁRMAS A SAROKBÓL! BRKIC PEDIG LEHÚZZA A LEPATTANÓT! 40'Ciric faultja Hegedűssel szemben, az órát is visszább kell tekerni: Hegedűs első büntetője bent, és a második is, 72-71. 39' BRKIC! MICSODA BLOKK! Remek sapka a palánk alatt, extázisban a center! MOLNÁR ANDRÁS! Remek befutás oldalról, üresen marad, és beejti, 72-69! Időt kér a Kecskemét! 39'Fault Karahodzicnál, neki a negyedik hibája: Brkic dobhat két büntetőt: Brkic bedobja mindkettőt, 70-69. 39' Molnár Andrást látják szabálytalannak a sporik, Derasimovic dobhat két büntetőt: az első jó, ezzel kiegyenlít, és bent a második is, vezet a KTE, 68-69. 38'Hegedűs marad üresen, be is tud menni a palánk alá, és bezsákolja, 68-67. Ciric passza nem jó Moravcsiknak, jöhet a KTE. 38' Moravcsik sem tudja befejezni, de nincs kosár a KTE-nél sem! Armelin elesik, nem tudja megtartani, időt kér a Kecskemét 68-65-nél! 37'Armelin kiosztja a sarokba, de Molnár András hármasa rövid. Pongó Martin triplája sincs bent, marad a három pont a csapatok között. Brkic kezéből kiütik a labdát. Harrisnél a fault, ő is kipontozódik! 36'Molnár András nem tudja beejteni oldalról, Ciricnél a hiba, mivel ez az ötödik csapatfault, Derasimovic dobhat kettőt: az első nem jó, ez már az ötödik rontott kecskeméti dobás a vonalról, a második már bent: 68-65-nél kér időt a Szedeák. 36' Ivosev kipontozódik, ez mondjuk nem nagy baj nekünk. Technikai Maljkovicnak is: Ciric viszont kihagyja a büntetőt. 35'Beszédül Ivosev közelija, majd Harris mintha belement volna, nincs ítélet, ez lett volna Harris ötödik faultja - e helyett faulttal együtt tudja beejteni Karahodzic: viszont ez a büntetőt sem jó, 68-64. 34'Brkic passzolná tovább Molnár Andrásnak, de Ivosev ebbe belekap, hozhatják a vendégek. Eladott labda a túloldalon is, Kis Zsolt szerzi meg, majd Karahodzic faultolja Ciricet: bünteti is ezt Ciric, megnyílt az út előtte, és be is fejezte a ziccert, 68-60, újra nyolcpontos a szegedi előny. 33'Armelin triplája lejön, ahogy Pongó Mátéé is. Brkic tempója középről viszont hibátlan, 15 pontos már a center, 66-60. 33' Ciric betörése után nincs kosár, majd Derasimovic szép floaterrel kettőre hozza a KTE-t, 62-60. ARMELIN! Remek egyéni akció, levált a védőjéről, majd bejtette közelről, 64-60! 32'Karahodzic most faulttal együtt teszi be a palánk alól, ez is hárompontos akció lehet: nincs bent a büntető, 62-58! 31'Fault Pongó Máténál, de végül eladjuk a labdát, megint jöhet az ikszért a KTE. Pongó Máté hármasa nincs bent, ellenben Ciricé csont nélkül! 62-56! III. negyed 59-56 (16-14, 27-24, 16-18)30' Kettő az egy ellen viheti a Kecskemét, Mészáros fejezi be a ziccert, 59-53. Kiperdül most a tripla Armelintől, de Hegedűsé sajnos behullik: 59-56 a harmadik negyed vége, izgalmas lesz az utolsó tíz perc. 29'MOLNÁR ANDRÁS! Egy újabb remek tripla tőle, 59-51! Karahodzic ellen ítélnek, ez mosta vendégeknek nem tetszik, de nincs technikai. 29'Nem jön a tripla a vendégektől, majd Karahodzic a támadólepattanója után ejti be, 56-51-nél kér időt a Szedeák. 29' Ivosev trojkája kiperdül, majd Molnár András harcol ki egy faultot, ráadásul ez Ivosev negyedik hibája: Molnár mindkét büntetőt bedobja, 56-49. 28'Derasimovic tempója jó, 52-49. Moravcsiknak osztanak ki egy sapkát betörése után, de visszaszerezzük: Armelin pedig megint begyalogol vele, 54-49. 27'Armelin szedi le Ivosev lepattanóját, meg is indul vele az amerikai és meg sem áll vele a gyűrűig, 52-47! Időt kér a Kecskemét! 27' Remek blokk a sarokban Cirictól Derasimovic ellenében! Zúg a "mindent bele!" a csarnokban, Moravcsik tripláját azonban sajnos nem tudják bekiabálni. 26'Armelin remekül tör be, és fejezi be az akciót, 50-47, ez az! 25' Ivosevnél lépés, érvénytelen a kosár. Milenko Topic irányítja most a Szedeákot Lazic távollétében, a csapatot egy emberként hajtja a közönség! Ciric közelije bent, 48-47. Harris triplája lejön, Pongó Máté pedig csak a vonalon túl szedi össze. 25' Elküldik Nikola Lazicot a kispadtól! Tovább reklamál a szerb szakember, de erre nem vevők a sporik: a három sporttársat most nagyon nem szeretik az újszegedi sportcsarnokban, ennek hangot is adnak a nézők. Harris dobhat még egy büntetőt az újabb technikai miatt, ez is bent, 46-47, vezet a Kecskemét. 25' Nem adják meg a szegedi kosarat: Nikola Lazic hevesen reklamál, mondjuk ki, joggal, hiszen Brkic semmit nem csinált: technikait kap a szegedi edző: Derasimovic állhat a vonalra, bedobja a büntetőt, 46-46. 24'Moravcsik remek hármasa az első szegedi pontokat jelenti, éppen még a dudaszó pillanatában engedte el, 46-43. Ivosev közelről szépít, 46-45. 23' Derasimovic is rádobja a triplavonalon túlról, de ez nem jó. Brkic közelije most kiszédül, nincs még pontunk a szünet óta. Karahodzic faulttal együtt zsákolja be egy kézzel, ezzel kiegyenlít, és még dobhat egyet: kimarad, így marad a döntetlen, 43-43. 23'Karahodzic kezéből kiperdül a labda, ez most jó védekezés, de sajnos támadásban nem tudunk kosárig jutni. 22'Harris trojkája rövid, Mészárosé viszont már behullik, 43-41. Armelin is elengedi kintről, de alig éri el a gyűrűt. 21'Lejön Mészáros triplája a sarokból, majd letelik a szegedi támadóidő dobás nélkül. II. negyed 43-38 (16-14, 27-24)20'Ciric meg tud fordulni, de rövid a kettese, így még marad ideje támadni a Kecskemétnek: Moravcsik azonban lefüleli Derasimovic passzát, majd hiába dobjuk be a triplát, nem adják meg a sporik. Révész egy másodperccel a szünet előtt faultolja Ivosevet, aki dobhat így két büntetőt: mindkettő jó, 43-38. Armelin még elenged egy triplát a felezőről, de nincs bent: öt pontos Szedeák-előny a nagyszünetre. 20' Fault itt is, Ciricnél a hiba, Derasimovic állhat a vonalra: az első bent, a másodiknál pedig goal-tendinggel üti ki Ciric, így megadják a kosarat: 43-36 ezzel, 37 másodperccel a nagyszünet előtt kér időt Nikola Lazic. 20'Ivosev harmadik faultja Ciric ellen, jöhet két büntető Cirictől: mindkettő bent, 43-34. 19' CIRIC! A legjobbkor egy tripla tőle, 41-32. Derasimovic dobhat büntetőket a túloldalon: mindkettő bent, 41-34. 19' Pongó Máté szerez triplát középről, 36-30. Brkic remekül játszik eddig, ez a tempó is jó tőle, 38-30. Pongó Máté betörés után válaszol, 38-32. 18' Karahodzic tud befordulni középen, megoldja a palánk alól, 34-27. Brkic higgadtan egy csel után ejti be hasonló szituációból, 36-27. 17'Moravcsik kezéből kiperdül a labda, de maradhat nálunk: Armelinnek odaütnek a tripla közben, jöhet három büntetőt tőle, Pongó Martin a harmadik faultját gyűjti be ezzel: az első kettő jó, a harmadik kimarad, így 34-25. 17' Ivosev megint elengedi kintről, de ez sem jó, viszont Ciric ellen ítélnek a túloldalon. Derasimovic dobása nagyon rövid, a vendégek faultot reklamálnak, de a Szedeáké a labda. 16'Ivosev középtávolija rövid, majd Brkicet faultolják, a dobása pedig sajnos kiperdül, így jöhet két büntető a centertől: mindkettő jó, 32-25. 16'Ciric fejezi be a közeli akciót, miután Brkic dobását blokkolták: 30-25-nél kér időt a Kecskemét. 15'Pongó Martin szépen megy el, és egy kézzel a palánkról fejezi be, 26-25. Ciric tempóval válaszol középről, 28-25. 14' Ivosev faultja után Brkic dobhat kettőt: az első kimarad, a második már jó, 26-21. Jön a Szedeákba Kiss Zsolt. Derasimovic középtávolija ül, 26-23. 14'Armelin középről engedi el a trojkát, de nincs bent, majd Karahodzic fordul le emberéről középütt, és ejti be, 25-21. 13' Lejön a kecskeméti tripla, Moravcsik pedig most nem rohan, kapja is a dícséretet a padról. Kimarad Ciric hármasa, Brkic pedig faultolja Ivosevet, aki dobhat két büntetőt: az első nagyon rövid, a második jó, 25-19. 12' Karahodzic marad üresen egy pillanatra, be is fejezi közelről, 23-18. Ciric egy csel után elindul, majd jó a tempója, 25-18. 12' Ciric teszi fel remekül egy kézzel a palánk alól, 20-16. Moravcsik szerez labdát Pongó Mátétól, Armelin pedig ezt egy triplával bünteti, 23-16. 11' Armelin szépen bontja meg a kecskeméti védelmet, betörése után ejti be, 18-14. Ivosev éppen a triplvonalon belülről, 18-16. I. negyed 16-1410' Harris triplája lejön a palánkról, még 5 másodpercünk maradt: Molnár András ellépi sajnos, még egy másodperc: nem dob már rá Ivosev. Jól kezdett a Szedeák, utána azonban támadásban kissé megállt a csapat, így a 8-0-s kezdés ellenére csak két pont a felek között tíz perc után. 10'Ivosev faultja után dobhat kettőt a vonalról Moravcsik: az első jó, és a második is bent, 16-14. 9' Harris viszont nem hozza át időben a labdát, visszakapja a Szedeák. Armelin passzát lefüleli Derasimovic, aki ziccerig vezetheti, 14-14. 9' Hegedűs triplával nyit, már csak kettő közte, 14-12. Moravcsiknál támadót fújnak, hát ez nagyon érdekes ítélet, de a Kecskemét jöhet az egyenlítésért. 8' Harris rossz tempója után Ciricé a lepattanó, de eladjuk a labdát a sarokban. 7' Brkic újabb kettese, 14-9. Ciric triplája rövid, így már az új kecskeméti irányító, Harris hozhatja a labdát. Szép blokk Cirictől Pongó Máté triplájánál, de nem tudjuk kosárral befejezni a támadást. 7' Ciric vezeti ellenfelébe a labdát, majd Derasimovic szórja be az első kecskeméti triplát, 12-9: időt kér Nikola Lazic. 6' Ez most könnyű kosár, Pongó Máté roboghatott végig, 12-6. Molnár András horogja kiperdül, de Karahodzic ellen most szépen védekezik Brkic. 6' Armelin mehet ziccerig egy labdaszerzés után, szép zsákolás, 12-2. Karahodzic közelije után szépít a KTE, 12-4. 5' Lejön a kecskeméti tripla, Brkicé a lepattanó, már a negyedik neki a meccsen. Lejár a szegedi támadóidő dobás nélkül, Armelin és Ciric nem értették meg egymást. 4' Legalább háromszor cserél gazdát a labda, senki sem tudja megszelídíteni, végül Derasimovic szerzi egy kontra utáni ziccerből az első kecskeméti pontokat. Brkic gyorsan válaszol közelről, 10-2. 3'Ivosev elengedi kintről, de az ő dobása sem a gyűrűben landol: Karahodzic közeli ejtése is lejön, továbbra sincs kecskeméti pont. 3'Pongó Martin begyűjti a második hibáját, Armelin triplája pedig a helyén, 8-0: időt kér a Kecskemét! 2' Derasimovic tempója is lejön, Ciric triplája a sarokból azonban kiszédül. Pongó Martin középtávolija sincs bent, majd Armelin lop labdát egy kecskeméti leindításnál. 2' Karahodzic nem tud válaszolni a körtéből, majd Brkic középtávolija is bent, 5-0. 1' Az első vendég akcióból nincs kosár, majd egy triplával nyitunk: Molnár András a sarokból emeli be a trojkát, 3-0. 1' A feldobásnál a Kecskemét hozza el a labdát. 17:52 - Kezdődik a bemutatás: a vendégeket egyébként egy maroknyi drukker is elkísérte. 17:38 - Az U20-asok meccsén szegedi győzelem született: a Szedeák ifjúsági csapata 78-61-re verte a KTE-t. 17:32 - Ugyanakkor a Kecskemét erősödött a mai meccsre: a vendégeknél már ott van a napokban igazolt irányító, Eugene Harris, viszont a Szedeákban is a többiekkel melegít a sérüléséből lassan felépülő Vágvölgyi Ákos. 17:27 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok is elkezdték már a pattogtatást a parketten. A Szedeákból biztosan hiányozni fog ma Juhos Levente, a nyáron Szegedre érkezett játékos kötéssel a kezén, civilben érkezett ki a küzdőtérre, egy edzésen sérült meg az ujja, így ma rá nem számíthat Nikola Lazic. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Az év első hazai meccsén a Kecskemétet fogadja a Szedeák - a meccset 18 órától ÉLŐben közvetítjük! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=603082

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. január 22.