Kosárlabda: meggyőző fölénnyel nyert a Szedeák a MAFC ellen + FOTÓK

2015. november 15., vasárnap
szedeak-mafc10kf

Végig magabiztosan vezetve végül 21 ponttal nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák a vendég MAFC ellen az alapszakasz 8. fordulójában.

Chip Armelin

pontjaival kezdtek a szegediek, az amerikai légiós két dupla után kis híján egy triplával tette teljessé antréját a 2. percben, de a gyűrű nem állt a pártján. (4-2) Nem úgy

Marquavius Smith

esetében, aki egy trojkával fordított, majd

Debreceni Dániel

tette hangsúlyosabbá a fővárosiak fórját. (4-7) Mint utóbb kiderült, ekkor vezetett utoljára a MAFC a mérkőzésen, hiszen a folytatásban

Jozo Brkic

egy kétpontos+büntető kombinációval egalizált, hogy aztán újfent ő találjon be, visszaszerezve az előnyt saját együttesének. (9-7)

Andrija Ciric

a 6. percben már ötre, a 10. percben pedig tízre növelte a differenciát. A negyed végeredményét Armelin alakította ki egy büntetővel, keretbe foglalva ezáltal a játékrészt. (25-14) A második felvonásban a

Branko Jereminov

,

Révész Ádám

, Ciric hármas vállára vette a csapatot, miközben a vendégek továbbra sem tudták tartani a lépést a Szedeákkal, így a szünetben már húsz pont volt a különbség a felek között. (53-33) Fordulás után

Nikola Lazic

legénysége érezhetően visszavett a tempóból, Jereminovék éppen annyit adtak ki magukból a játékrész során, amennyi elég volt ahhoz, hogy a vendégek ne tudjanak érdemben felzárkózni. Az utolsó negyed így igazi örömjátékot hozhatott.

Kiss Zsolt

a tőle megszokott módon bedobott egy hármast a sarokból, miközben Révész 23 pontig jutott, amivel egyéni csúcsot javított a felnőtt élvonalban.

Moravcsik Áron

Mike János

is kapott néhány perc bizonyítási lehetőséget, azaz összességében minden célt teljesített a Tisza-parti együttes, amit csak lehetett a találkozón. Nikola Lazic csapata a harmadik győzelmét aratta a bajnokságban. Molnárék legközelebb november 21-én lépnek parkettre, méghozzá a Kaposvár vendégeként.

Ami a statisztikát illeti:

Bár

Ryan Watkins

a héten Paksra igazolt, Jereminov és

Juhos Levente

visszatérésével mégis bővültek Lazic mester lehetőségei a csapat forgatása terén. Mindezt jól tükrözi, hogy ezúttal tízen is parkettre léptek hazai oldalon, hatan pedig legalább a meccs felét, azaz 20 percet játékban is voltak. Az elsőszámú center, Brkic csak 16 percet kapott, ezalatt 9 pont, 6 lepattanó és egy gólpassz fűződött a nevéhez, 4 kiharcolt és 4 elkövetett fault mellett. Az asszisztkirály a visszatérő Jereminov lett 8 ilyen jellegű átadással, a vendégeknél Smith és

Kovács Ádám

jutott 3-3-ig. A lepattanók különcsatáját 39-35-re nyerte a Szedeák, a dobószázalékot 55,7%-39,4%-ra.

Férfi kosárlabda NB I/A, 8. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - MAFC 95-74 (25-14, 28-19, 17-20, 25-21)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Frányó Péter, Gál János, Makovsky Szabolcs (Farkas János).

Szedeák:

JEREMINOV 13/9, Ciric 23/9, Molnár 10, Armelin 14, Brkic 9.

RÉVÉSZ 23, Moravcsik, Kiss 3/3, Juhos, Mike.

Nikola Lazic.

MAFC:

Smith 13/9, Misek 15, Kovács 5, SIHOTA 24/6, Debreceni 2.

Lakits 9, Siladji 5, Mocsán, Gadley 1, Tursics.

Megbízott edző:

Garai Péter. Nikola Lazic:

"Jó ritmusban kosárlabdáztunk, a védekezésünk és a támadásaink sem hagytak kívánni valót maguk után. Fontos győzelmet arattunk."

Garai Péter:

"Gratulálok a Szegednek, de amit most elmondanék, nem tűrne nyomdafestéket."

VÉGEIV. negyed 95-74 (25-14, 28-19, 17-20, 25-21) 40' Ismét Révész eredményes, 23 pontnál jár, 95-72! Zúg a szép volt fiúk a sportcsarnokban! Kovács Ádám kosara zárja a találkozót, de ez már nem oszt, nem szoroz - 95-74-re nyer a Naturtex-SZTE-Szedeák! 39' Sihota triplája beakad, 91-72. Az idő közben beállt Mike gólpasszát Révész dobja be, 93-72! 38' Ciric áll oda egy triplához - bent van! 86-69! Lakits aztán faultolja később Ciricet, a szerb pedig mindkét büntetőjét pontra váltja, 88-69! Smith triplája kipattan, majd a fővárosiak ellen fújnak támadásban. Armelin duplájával már 90-nél jár a Szedeák, ráadásul büntetőzhet is az amerikai. Lazic időkérése után tehát a büntető: bemegy, 91-69. 37' Sihota kozmetikáz, 81-67. Ciric is tapsra bírja a közönséget, 83-67. Smith ad egy "kínait" Sihotának, 83-69. 36' Lazic mester időt kér, 4:58 van hátra. Sihota hármasa nem megy be, de addig pattog a labda a palánk előterében, hogy ő lép oda az ismétléshez, 79-65. Révésztől jön a válasz! 81-65! 35' Moravcsik távolija lejön a gyűrűről, ahogy a túloldalon Smith kísérlete is. Jereminov ellen Misek faultolt, a hazai irányítója pedig hibátlanul büntetőzik, 79-61. Smith kígyózik be a védők között, 79-63. Moravcsik ismét a vonalon kívülről, sajnos ezúttal sem jön össze neki. 34' Moravcsik rossz passza után Lakits mehet kosárig, 77-58. Révész megveri egy az egyben Sihotát, de a dobása már nem jó. Sihota aztán szór egy hármast középről, 77-61. 33' Kiss dobná meg szokásos trojkái egyikét, de nem jár szerencsével. A mérkőzés ezen szakaszában elég sok a technikai hiba, mindez persze a hazaiak malmára hajtja a vizet. KISS ZSOLT! A sarokból triplázik, ő így szokta, 77-53! Sihota harcol ki faultot Révésszel szemben, miközben közelről dob egy kosarat. A büntető is bemegy neki, 77-56. Garai Péter időt kér, amikor még 7 perc 11 másodperc van vissza a meccsből. 32' Jereminov harcol ki egy faultot, Mocsán volt a bűnös. A büntetők a helyükön, 74-53. Érkezik Moravcsik Molnár helyére. 31' Misek hármasa oldalról gyűrűt sem talál. Jereminov viszont kioszt egy újabb asszisztot Révésznek, 72-53! III. negyed 70-53 (25-14, 28-19, 17-20) 30' Ciric néz meg egy triplát, sajnos nagyon pontatlan, majd Jereminovval is kibabrál a távolság, de Révész bevágja a lepattanót! 70-53! Rendkívül kényelmes helyzetből várhatja az utolsó felvonást a Szedeák. 29' Lakits oldalról próbálkozik, nem megy azonban be neki, Ciric pedig villámgyorsan szalad a túlsó palánkig a lepattanóval, 68-50. Misek közelről eredményes, ráadásul még egy büntetőt is kap. Az is bent, 68-53. 28' Lakits tör be a szélről, 66-48. Ciric trojkája a gyűrű tövén hal el, majd Sihota zárkóztatja övéit, 66-50. 27' Molnár a harmadik lepattanóját szedi már össze a meccsen, be is talál vele, 64-45! Tursics triplázna, de nem jön össze neki, Molnár viszont pontosabb a palánk alól, 66-45! Juhos a negyedik faultját véti Lakitscsal szemben, érkezik is helyette csereként Ciric. Lakits elsőre jól céloz, 66-46. 26' Armelin szépen tör be, de nem jön össze neki a kosár, a túloldalon viszont Sihota zsákol, 62-45. 25' Jereminov megint remekül látja meg Révészt, és bár a fiatal játékos nem tudja bedobni a helyzetet, Molnár ksiegíti a lecsorgó labdánál, 62-41! Misektől jön a válasz, 62-43. 24' Sihotával szemben szabálytalan Juhos, jöhetnek a büntetők: egy bemegy, 58-41. Révész Ádám az alapvonal mellől szór egy középtávolit, 60-41! 23' Misek szépít, 58-37. Jereminov eladott labdája után Smith dob hármast a sarokból, 58-40. ÉRkezik Révész Brkic helyett, aki már négy faultnál jár. 22' Juhos vitatja a faultot, de a sporik már befújták. Sihota büntetőzhet: az első kipattan a gyűrűről, a második behullik csont nélkül, ahogy a harmadik is, 55-35. JEREMINOV! Honnan dobta be azt a triplát?! Te jó ég! 58-35! Juhosnak is jár aztán a vastaps, kiválóan védekezett Siladjival szemben. 21' Armelin triplája kimarad, de Brkic begyűjti a lepattanót, aztán megadja az esélyt a közben belépő Armelinnek - 55-33! II. negyed 53-33 (25-14, 28-19) 20' Smith hármasa rendkívül rövid, éppen hogy eléri a gyűrű szélét, Juhos viszont elpasszolja magát. Smith betörése után a labda kitáncolt a gyűrűből, Sihotát ellökik a lepattanónál - büntető. Előtte még Révész áll vissza Brkic helyett! Sihota aztán mindkét lehetőségét magas ívben hajítja, egy be is megy neki, 50-31. Kiss passzol be Révésznek, ő tovább a túlsó sarokba Jereminovnak. Már szól a duda az időkérés miatt, amikor az irányító elengedi a triplát, ami pont a helyére hullik! 53-31! Smith büntetőkből szépít (53-33), aztán újabb időkérés, ezúttal a Szedeáktól. 4,1 másodperc van vissza. Jereminovtól még belefért egy félpályás próbálkozás, láttunk már tőle ilyet bemenni, de ez most nem olyan. Szünetben magabiztosan vezet ugyanakkor így is a hazai együttes! 19' JEREMINOV! CSont nélkül triplázik, nagyon látványos kosár! 48-28! Elképesztő - Jereminov megint átpasszolja hosszában a MAFC-ot, Brkic a kedvezményezett, nem is hagyja ki a ziccert. 50-28! Sihota szépít, és még egy büntetőt is dobhat, azt viszont már kihagyja! 50-30! 18' Ciric! Nem tudják megfogni, 43-26! Kovács harcol ki büntetőt, de csak az elsőt dobja be, 43-27. Jereminov egy zseniális passzal hozza ziccerbe Ciricet, 45-27! Érkezik Debreceni csereként a MAFC-ba, hazai oldalon pedig hangos tapstól övezve Juhos lép a parkettre. Közben Misek büntetőzik, ő is csak egyet értékesít, 45-28. 17' Brikic ezúttal megveri egy az egyben Gadleyt, majd a túloldalon ő szerez pontot Jereminov asszisztjából! 41-26! Garai Péter időt kér. 16' CIRIC! A sarokból hármasozik, 39-23! Kiss állítja meg első Gadleyt a palánk alatt, aztán Brkic lepattan az amerikairól, de szerencséje van. Misekhez kerül a labda, ellökik dobás közben. Egy büntető bent, a második és a harmadik is, 39-26. 15' Ciric fúj ébresztőt egy agilis betöréssel, 36-22! Sihota hármasa kimarad, Gadley szedi össze a lepattanót, Brkic pedig megbúbolja az ellenfelét, ez így büntető. Egy kimarad, kipattan a gyűrű tövéről, a második viszont becsorog, 36-23. 14' Sihota középtávolija lecsorog, Lakits dobja be közelről, 34-20. Sőt, Kiss kimaradó hármasa után Misek is szabadon mehet palánkig, 34-22. Lazic mester időt is kér azonnal. Brkic jön vissza a parkettre, Révész leül a padra. Hiába a labdaszerzés, Smith trojkája túl rövid. 13' Sőt! Moravcsik a másik palánk alatt kiválóan hozza helyzetbe Révészt, 32-16! Smith dobása kimarad, Siladji viszont beteszi a lepattanót, 32-18. Révész már megint, parádé! 34-18! 12' Armelin is megcsinálja, szép betörés! 30-16! Siladji távolija nem megy be, de visszapattan a labda a MAFC-hoz. Moravcsik labdát szerez Mocsántól! 11' Armelin zseniálisan szolgálja ki Révészt, 27-14, ráadásul még büntető is jöhet! Az is bent, 28-14! Lakits látja meg a folyosót, betör és zsákol, 28-16. I. negyed 25-14 10' CIRIC! Na végre! Jól megnézi a triplát, aztán be is dobja középről! 24-14! Armelinnek odaütnek, ő is dobhat pár büntetőt: az első kicsorog a gyűrűből, a második már nem, 25-14! Vége! Eddig meggyőző a Szedeák! 9' Molnár egy középtávolival, 19-12! Armelin dobása lecsorog, Révész viszont beüti, parádé, amit eddig a fiatal játékos csinál, 21-12! Moravcsik is beáll a Szedeákba. Kereken 60 másodperc van vissza, amikor Molnár András rogy össze egy ütközés következtében, ápolásra is szorul. Ettől függetlenül a MAFC jön büntetőkkel: Siladji mindkettőt beszórja, 21-14. 8' Misek a sarokból, kijön neki a gyűrű tövéről, ahogy a túloldalon Ciricnek is, de Révész összeszedi a lepattanót! 7' Kettőt is cserélnek a vendégek, hazai oldalon Révész érkezik. Molnár aztán a palánk alatt Révésznek oszt ki egy asszisztot, 17-10! Sihota a saroktól csont nélkül szór egy duplát, 17-12. 6' Smith zárkóztat egy triplával, 11-10. Micsoda játék! Molnár, Brkic, majd megint Molnár a dobó, harmadjára szédül be a labda, 13-10! Labdaszerzés után most meg Ciric mehet, nem hibázik ezúttal, 15-10! 5' Kovács hármasa kipördül, Brkic pedig visszaveszi az előnyt a Szedeáknak, 9-7! Kovács a sarokból pontatlan, Armelin mehet így, és bár elsőre még kihagyja, másodikra bemegy neki! 11-7! 4' Ciric második trojkakísérlete sem eredményes, majd Sihota is téveszt. Az ellentámadás végén Armelin játszik Cirichez, aki közelről nem talál be. BRKIC! Elnyomja Debrecenit, duplázik, ráadásul még egy büntetőt is kap! CSont nélkül az is bent, 7-7! 3' Smith fordít egy trojkával, 4-5. Brkic lepassza után Ciric hármasozna, de a gyűrűt sem találja el sajnos. Jereminov is megpróbálja a vonalon túlról, magas ívben száll a labda, de nem megy be. Debreceni viszont a túloldalon eredményes, 4-7. 2' Kovács Ádám szerzi a vendégek első pontjait egy oldalsó betöréssel, 4-2. ARMELIN! Alig-alig pörgött ki a triplája, nagy show lett volna, ha ez is bemegy! Misek hármasa sem jó, de marad a labda a fővárosiaknál. 1' Debreceni hozta el a labdát, de aztán Sihota el is vesztette azt. Armelin megy végig egyedül, 2-0! Megint Armelin!!! A légiós labdaszerzés után meg sem áll zsákolásig, 4-0! 18.00: A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak a pénteki, párizsi merényletsorozat áldozatai előtt tisztelegve. 17.57: Túl a bemutatásokon - hamarosan kezdődik az összecsapás. A vasárnap esti időpont ellenére is szépen telik a lelátó, úgy tűnik tehát, a hangulatra sem lesz panasz. 17.50: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok javában melegítenek. Hazai oldalon bőszen dobálgat a Branko Jereminov, Juhos Levente páros is, remélhetőleg mostanra mindketten játékra alkalmas állapotba kerültek, így bővítve Nikola Lazic mester számára a variációs lehetőségeket. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 15.