Labdarúgás: együtt ünnepelt Mórahalom apraja-nagyja + FOTÓK


Az Aranyszöm Rendezvényházban búcsúztatták a 2012/13-as futballidényt a Mórahalom VSE labdarúgói.
Remek hangulatú évzárót tartottak Mórahalmon múlt pénteken. Az Aranyszöm Rendezvényházban egy marhapörköltes vacsora mellett immár másodszor búcsúztatta együtt az idényt a helyi labdarúgás apraja és nagyja. Az eseményen részt vett
Nógrádi Zoltán
polgármester is. A városvezető beszédében úgy fogalmazott, a mórahalmi futball legnagyszerűbb évét zárták. Felnőttcsapatuk először szerepelt a Nemzeti Bajnokságban, s az NB III Alföld csoportban elért hetedik helyezés mindenki által megsüvegelt pompás teljesítmény lett volna, ha nincs az átszervezés, melynek következtében ez a pozíció sajnos nem ért bennmaradást. Az együttes nevéhez is is fűződik egy kiemelkedő siker, hiszen elhódították a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupát. Nógrádi Zoltán felhívta a figyelmet, csak büszkeséggel lehet szólni a kisváros csapatainak teljesítményéről, hiszen gyakorlatilag minden színtéren olyat alkottak, mint még soha. A megyei III. osztály Homokháti csoportjában például pontveszteség nélkül tudta le a tavaszi fordulókat, s megérdemelten lett aranyérmes a Mórahalom II. Bajnoki címüket elemi lelkesedéssel ünnepelték meg, ami a polgármester szerint jól érzékelteti a labdarúgásban rejlő közösségépítő alkotóerőt. Külön kiemelte a település női alakulatát is, mely a Bács megyei bajnokságot nyerte meg
(remélhetőleg jövőre sikerül visszacsábítani a társaságot Csongrád megyébe, hiszen idén immár itt is rendeztek keresztpályás női pontvadászatot - a szerk.)
. Az ünnepségen
Nógrádi Tibor
, az MLSZ Csongrád megyei igazgatója adta át az érmeket a megye III-as bajnok Mórahalom II.-nek, illetve az U16-os megyei bajnokság Déli csoportjában, valamint az U12-es megyei sorozat Déli csoportjában egyaránt harmadikként zárt korosztályos mórahalmi alakulatoknak.