Szórakozás

A Biblia közelről - kérdések és válaszok

A Biblia közelről - kérdések és válaszok

2008. november 2., vasárnap
A Biblia közelről - kérdések és válaszok

Nyílt hetet tart az újszegedi református gyülekezet november 3-9. között. A hét során "A Biblia csodája. Kulturális emlék, vagy több annál?" címmel a Biblia-szakértőktől hallhatnak előadásokat az érdeklődők, melyek során kiderül például, miért a jelenlegi könyvek kerültek a Bibliába, vagy hogyan értelmezhetők a bibliai szövegek. Vasárnap családi nap zárja a rendezvénysorozatot.

Minek tekinthetjük a Bibliát? Hogyan közelíthetjük meg? Hogyan értelmezzük? Kulturális emlék, vagy több annál? Miért pont ezek a könyvek olvashatók a Bibliában? Ezekre, és sok más kérdésre kaphatnak választ az érdeklődők az újszegedi református nyílt hét keretében tartott előadásokon. A rendezvény helye: Szeged, Szent-Györgyi Albert u. 6-8. A nyílt héten a gyülekezetben megtekinthető a Biblia éve alkalmából létrehozott vándorkiállítás: Isten útja az emberhez. Az ember útja Istenhez. A rendezvénysorozat alkalmai ingyenesek, minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak a szervezők. A részletes programot alább ismertetjük, illetve megtekinthető

a Szeged-Újszegedi Református Egyházközség honlapján

is.

A program:

A Biblia csodája Kulturális emlék, vagy több annál?

Bárhogyan értelmezhetjük a Bibliát?

2008. november 3. hétfő 18 óra

Dr. Almási Tibor

tanszékvezető egyetemi tanár, rektor, Baptista Teológiai Akadémia, Írásmagyarázati Tanszék

Miért éppen ezek a könyvek vannak a Bibliában?

2008. november 4. kedd 18 óra

Dr. Balla Péter

tanszékvezető egyetemi tanár, Károli Gáspár Református Egyetem, Hittudományi Kar, Újszövetségi Tanszék

Isten könyve a Biblia?

2008. november 5. szerda 18 óra

Dr. Sípos Ete Álmos

lelkipásztor, Budapest-Nagyvárad Téri Református Egyházközség

A Biblia hatása a művészetre

2008. november 6. csütörtök 18 óra

Dr. Békési Sándor

dékán, Károli Gáspár Református Egyetem, Hittudományi Kar

Természettudományos könyv a Biblia?

2008. november 7. péntek 18 óra

Dr. Pauk János

genetikus, Szegedi Gabonatermesztési Kutató Kht., c. egyetemi tanár, MTA doktora

A Biblia szerepe a református hitgyakorlatban

2008. november 8. szombat 18 óra

Dr. Dienes Dénes

lelkipásztor, tanszékvezető egyetemi tanár, Sárospataki Református Teológiai Akadémia, Egyháztörténeti Tanszék

Hitélet a családban?

Családi nap 2008. november 9-én, vasárnap. Istentisztelet 9 óra Bibliatanulmányozás 11 óra Csoportos beszélgetés 11.45 Ebéd 13 óra Személyes bizonyságtétel 14.15 Záróáhítat 15 óra A rendezvény teljes ideje alatt gyermekprogram, játszóház és gyermekmegőrzés.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.