Alig érkeztek meg a Szegedi Vadaspark új kedvencei, máris többen lettek +fotók

Négy fiatal pekari indult Salzburgból, öten érkeztek. A legifjabb már Szegeden született – és már próbálgatja a hangját is!

Négy ifjú örvös pekari indult el a Salzburgi Állatkertből Szeged felé, ám mire megérkeztek, már öten voltak. Nem tévedés, és nem is valami Disney-mese kezdete: a legkisebb utas még az út után érkezett. A Szegedi Vadaspark legfiatalabb lakója már a megérkezést követően született, és azóta is lelkesen szaladgál anyja sarkában, fürkészve az új környezetet és próbálgatva rekedtes, de elszántnak tűnő kis hangját.

A kis jövevénnyel együtt most már egy egészen fiatal, dinamikus pekaricsapat alakult ki a Dél-Amerika kifutóban. Ez nemcsak látványosság a látogatóknak, hanem szakmailag is fontos frissítés: a korábban idősödő pekariállomány vérfrissítést kapott, amelytől hosszabb távon egészségesebb, aktívabb közösségre számíthatnak a gondozók.
A malacra emlékeztet, de nem disznó
A pekarit sokan első ránézésre disznónak nézik – ami nem meglepő, hiszen külsőre valóban hasonlít a sertésekre. Ám a hasonlóság itt véget is ér, hiszen a pekari külön családba tartozik. Az örvös pekari nevét a fekete bundáján jól látható, fehér nyaki szőrsávról kapta. Ezek a dél-amerikai vadak természetes élőhelyükön kisebb, 5–15 fős csoportokban élnek, és nem szívesen látnak külsőst a saját közösségükben – idegen pekarit csak kivételes esetben fogadnak be.
Szegeden szerencsére békésen ment a beilleszkedés: az új jövevények gyorsan megtalálták a közös hangot a korábbi, idős lakókkal, így mára valódi, népes pekari „nagycsaládot” láthatnak a látogatók.

A pekari: kis test, nagy bátorság
Bár apró lábain szinte hangtalanul közlekedik, egyáltalán nem kell lebecsülni a pekarit. A csapat vezérkanja például lándzsaszerű szemfogaival igazi harcosként védi társait: a vadaspark szakemberei szerint még a fiatal pumákat és jaguárokat is sikerült már megijesztenie jelenlétével. A gyorsaságban sem vall szégyent: akár 35 km/h-s tempóra is képes, ami a bozótosban már-már versenyszintű teljesítménynek számít.

A most született kis pekari még csak néhány hetes, de máris határozott jellem: ha valaki túl közel merészkedik hozzá, anyja mögül prüszköléssel és rikoltással próbálja elijeszteni a betolakodót – minden bizonnyal a csapatvédelem jövőbeli bajnoka készülődik benne.
Folytatódik a bébibumm a Szegedi Vadasparkban
A Szegedi Vadasparkban idén igazi születési hullám indult el: a tavasz óta egymást követik az apró jövevények. Az év első felében már beszámoltunk a cumisüvegből etetett bébi-denevérről, a négy Bennett-kenguru kölyökről, a hosszúlábú tevecsikóról, a zergegidákról és a csíkos zebracsikóról is. Most pedig újabb taggal bővült az állatsereglet – megérkezett a legifjabb pekari, aki Szegeden jött világra.