Ez a hír is érdekelheti
Már hétszázezer ember kitölthette a nemzeti konzultációt

A járdára hagyott járművek veszélyeztetik a gyalogosokat. Újra fellángolt a vita a megosztott rollerekről Szegeden.
Nem először borította ki a szegedieket a járdára "dobált" elektromos rollerek látványa. Egy felháborodott lakos a saját kezébe vette az ügyet.
A járdán keresztben heverő rollerek ismét felborzolták a szegediek kedélyét. Ezúttal egy Reddit-poszt kapcsán robbant ki a vita, miután egy helyi lakos több eszközt is egyszerűen elpakolt a közlekedési útvonalból, mert – mint írta – „kiakad az ilyesmin”. A poszt szerint egy mozgáskorlátozott szomszédja is nehezen tudott közlekedni a járdán hagyott rollerek miatt, így végül ő maga tette arrébb a járműveket. A bejegyzés nem maradt visszhang nélkül: tucatnyi hozzászólásban osztották meg a lakók a hasonló tapasztalataikat.
A posztoló nem kertelt:
Boomer vagyok, nem érdekel. Kiakadok az ilyesmin.
Mint írta, a lakása közelében hagyott rollerhalom miatt nemcsak a közlekedés vált nehézkessé, de „egy tolókocsis emberkének” konkrétan kerülgetnie vagy félretolnia kellett az akadályokat.
A reakciók sem késtek:
Az Anatómia Intézet előtt is van egy komoly pakk. Ott is megoldják, hogy ne férj el, pedig széles a járda
– írta egy hozzászóló. Egy másik kommentelő még élesebben fogalmazott:
Teljesen igazad van! Elkeserítő és dühítő, hogy aki ezeket használja, nem érdekli, mennyire balesetveszélyes, ha így hagyják ott.
A járdán parkoló eszközök sokak szerint már nem csak bosszantóak, hanem konkrétan veszélyesek is, különösen időseknek, gyerekeknek, vakoknak és kerekesszékeseknek. Egy hozzászóló pedig a tarjáni Etelka sor - Felső Tisza-part példáját hozta fel elkerülendő példaként:
Más a szolgáltató felelősségét firtatta, mondván, „vannak kijelölt zónák, ezek nem lehetnek csak úgy odadobálva”. A kérdéssel lapunk már korábban is foglalkozott, a konkrét eset kapcsán is megnéztük az applikációt, amely meglepő képet mutatott: a kijelölt parkoló az érintett szakaszon az alkalmazás szerint az úttest közepén van:
A történet nem ért véget az első poszttal. Néhány órával később ugyanaz a felhasználó újabb bejegyzéssel jelentkezett:
Ma este ugyanúgy, félretettem őket, úgy ahogy mások is ajánlották.
Mint mondta, a szabálytalanságot előtte jelezte a szolgáltatónak, a panasz üzenetre nem válaszoltak, hívására nem reagáltak. A dühös szegedi próbált megoldást keresni: a szolgáltatónál és a helyi szerveknél nem járt sikerrel, mint írta:
Bárkit hívtam Szegeden, nem az ő dolguk volt. Hívjam a szolgáltatót.
Végül az elkeseredett lakos a füves részre „dobta le” a rollereket, mire azok csipogni kezdtek.
Szegeden egyelőre hiányoznak a jól látható kijelölt és szervezett parkolózónák, és a szabályszegő felhasználók sem számíthatnak szankciókra. Ezzel szemben – ahogy az egyik hozzászóló írta – például Pécsen a hasonló eszközöket üzemeltető cég szabályozott rendszerben működik:
Ha nem a kijelölt 2x4 méteres zónába rakod le a gépet, az mínusz 4000 forint.
A példa azt mutatja, hogy nem lehetetlen a rendszert civilizált mederbe terelni. De Szegeden egyelőre marad a csipogó roller a járda közepén, és a dühös lakos, aki inkább odébb pakolja – vagy odébb lökdösi – a kétkerekű járműveket.
Az elektromos rollerek nem először kerülnek a középpontban Szegeden és nem is mindíg a parkolással. Augusztus elején például egy 80-nal repesztő rollerestől volt hangos a város:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.