Szeged

Marad a meleg és a szárazság, forrósággal indul a július

Marad a meleg és a szárazság, forrósággal indul a július

3 órája
Marad a meleg és a szárazság, forrósággal indul a július

A július első napja igazi nyári idővel köszönt be. Száraz, napos időre számíthatunk, ami tökéletes lehetőséget kínál a szabadtéri programokhoz.

 

Kedden reggel még előfordulhatnak vékony fátyolfelhők az égen, de ezek gyorsan feloszlanak, és zavartalan napsütésre számíthatunk a nap hátralévő részében. Az északkeleti szél helyenként megélénkülhet, ami enyhítheti a hőségérzetet. A hőmérséklet kora reggel 16 fok körül alakul, napközben viszont akár 31 fokig is emelkedhet, szóval készüljünk a forróságra!

Kiemelt figyelem az UV-sugárzásra

Fontos, hogy különösen figyeljünk az UV-sugárzásra, ami 11 és 16 óra között nagyon erős, sőt helyenként extrém erős fokozatot is elérhet. Ez azt jelenti, hogy a bőrünk rendkívül gyorsan leéghet, és a szemünk is károsodhat, ha nem védekezünk megfelelően. Javasolt a széles karimájú kalap, napszemüveg és magas faktorszámú naptej használata, és amennyire lehet, kerülni a közvetlen déli napsütést. Különösen ügyeljünk a gyermekek és az érzékeny bőrűek védelmére!

Orvosmeteorológiai

A mai napon gyenge hidegfronti hatás érvényesül, ami bizonyos panaszokat felerősíthet. Az érrendszeri problémákkal küzdőknél fokozódhatnak a tünetek, és gyakrabban jelentkezhet fejfájás, szédülés, fáradékonyság, alvászavar, valamint koncentrációcsökkenés. Az ízületi és reumatikus fájdalmak is erősödhetnek, különösen az idősebbek, krónikus betegek és az időjárás-érzékenyek számára lehet megterhelő ez a nap. Érdemes odafigyelni a testünk jelzéseire, és ha szükséges, pihenni, illetve enyhíteni a tüneteket.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.