Szeged

Szegeden már elindult a strandszezon, épülnek a homokvárak +fotók

Szegeden már elindult a strandszezon, épülnek a homokvárak +fotók

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
10 órája
Szegeden már elindult a strandszezon, épülnek a homokvárak +fotók

Amíg Pest megyében hideg, esős az idő, az emberek még fűtenek és fáznak, addig az ország legdélebbi strandján, a szegedi Laposon már elkezdődött a strandszezon – írták egy szegedi kötődésű Facebook-csoportba.

Fotó: Balogh Richárd

 

A város már-már ikonikus alakja, Koliger Zoltán alkotóművész is kihasználta a jó időt, és munkának látott a strandon. Már áprilisban épülnek Szeged homokvárai.

Idén a képzőművészt alkotás közben találtam. Az idei grandiózus homokszobor terveiről beszélt, mint mondta, körülbelül június elejére készül el

 – írta a posztoló. Koliger Zoltán egész nyáron a Boszorkányszigeten él a kacsáival, és fest, szobrászkodik a helyszínen. A művész különleges technikával dolgozik: pálcikákat, szívószálakat áztat vízbe, majd összeköti őket és az így kapott szerkezetre vizes homokot csepegtet.

Íme az idei első, készülő alkotása:

 

A tavalyi alkotások pedig IDE kattintva tekinthetők meg. A homokvárak sajnos augusztus elején rongálás áldozatai lettek.

 

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.