Szeged

Fagyos a hangulat a Mars téri piacon

Fagyos a hangulat a Mars téri piacon

Ki a felelős a hideg csarnokért?

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
Tegnap, 18:24
Fagyos a hangulat a Mars téri piacon

A Mars téri piac Anna csarnokában ismét égető problémává vált a hideg időjárás. Egy helyi árus szerint a csarnok hőmérséklete reggelre nulla fokig csökkent, ami ellehetetleníti az árusítást és megnehezíti a vásárlást. - nyilatkoztak Délmagyarországnak.

 A panaszosok szerint a fűtési rendszer nem működik megfelelően, és már egy éve kérik az üzemeltetőtől a megoldást.

 

A piacot fenntartó Szegedi Városkép és Piac Kft. ügyvezetője, Rácz Attila viszont cáfolja ezt az állítást.

Szerinte a kazán kifogástalanul működik, és az egyéni üzlethelyiségek fűtése a bérlők felelőssége. Hozzátette, hogy sok árus az energiaköltségek csökkentése érdekében nem kapcsolja be saját fűtését, sőt, egyesek le is szereltették radiátoraikat.

Bár 2018-ban hőlégbefúvókat szereltek fel a csarnok bejárataihoz, ezek csak kiegészítő fűtésként szolgálnak, nem képesek az egész teret melegen tartani.

 

Az árusok továbbra is azt szeretnék, ha az üzemeltető hatékonyabb megoldást találna, mert a hideg hónapokban a vásárlók is kevesebb időt töltenek a piacon, ami forgalomcsökkenést okozhat.

A piacot üzemeltető városi cég a héten nem először hívja fel magára a figyelmet, többek között - mint lapunk is megírta - a Sing Sing szórakozóhely szerződésével kapcsolatban is foglalkozott már vele Szeged közössége.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.