Egyre melegebbek lesznek Szegeden a hajnalok

A fagy biztosan elkerüli Szegedet

Csütörtökön keleten, északkeleten napos időre készülhetünk, viszont a középső tájakon és a Dunántúlon változóan felhős-napos, illetve erősen felhős, borult időre van kilátás az Időkép előrejelzése szerint. Helyenként a Dunántúlon kisebb eső is kialakulhat időnként, nagyobb gyakorisággal délnyugaton. A keleties szél többfelé élénk, északnyugaton erős lesz. Hajnalra helyenként pára, köd képződik. Kora reggel -2 és +9, délután 12 és 20 fok között alakul a hőmérséklet, napközben délnyugaton, nyugaton mérhetjük a legalacsonyabb maximumokat.
Szegeden 17 fokos napi maximum hőmérséklet várható. Csapadékra és hajnali fagyra sem kell számítanunk. A leghidegebb 5 fokon alakulhat hajnali öt órakor.
Pénteken és szombaton nappal szintén hasonló idő várható, azonban utóbbi napon már a hajnali órákban sem várható, hogy 9 fok alá süllyedjen a hőmérséklet.
Orvosmeteorológia
Csütörtökön időjárási front nem lesz felettünk, viszont többfelé meglehetősen hideg lesz a reggel, emiatt az érzékenyek körében felerősödhetnek a kopásos eredetű ízületi panaszok. Napközben az érzékenyek körében vérnyomásproblémák és keringési panaszok előfordulhatnak a hőmérséklet emelkedésének hatására.
A szelesebb tájakon fejfájás, ingerlékenység és nyugtalanság is jelentkezhet. A naposabb tájakon élők hangulata, közérzete javul, a felhősebb tájakon élők viszont lehangoltabbak, kedvtelenebbek lehetnek. Erősítsük immunrendszerünket, fogyasszunk vitamindús zöldségeket, gyümölcsöket! Figyeljünk oda a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére!
