Nincs verse locsolkodáshoz? Szemezgessen válogatásunkból!



Hosszan szavalandó, frappáns egysoros, pénzéhes, szemérmetlen, tojásvadász, politizáló - locsolóversek tárháza várja a rigmus nélkül útnak indulókat.
Húsvét másodnapját egyes helyeken “vízbevető” hétfőnek is nevezik a locsolkodási szokás miatt. Mint ismeretes, a lányokat régen egy vödör vízzel leöntötték, vagy a patakban megfürdették. Maga a locsolás ősi termékenységvarázsló és megtisztuló rítusból ered, de az egyik magyarázat szerint Jézus sírját őrző katonák vízzel öntötték le a feltámadást felfedező, örvendező asszonyokat, mert így akarták elhallgattatni őket.
Ha unja a rojtosra járatott verseket, vagy csak nincs ötlete, merítsen a SZEGEDma.hu válogatásából!
Klasszikus:
Zöld erdőben jártam, Kék ibolyát láttam. El akart hervadni Meg szabad-e locsolni? *** Jó napot, jó napot, kedves liliomszál, megöntözlek rózsavízzel, hogy ne hervadozzál. Kerek erdőn jártam, kék ibolyát láttam, bárány húzta rengő kocsin én is ide szálltam. Nesze hát rózsavíz, gyöngyöm, gyöngyvirágom, hol a tojás, piros tojás, tarisznyámba várom! *** Jöttem végig az utakon. Felém hajolt sok-sok virág Rózsavizük osztogatták. Megöntözlek most itt véle Piros tojást várok érte! Szabad-e locsolni? *** Jó reggelt, jó reggelt, Kedves liliomszál, Megöntözlek rózsavízzel, Hogy ne hervadozzál. *** Locsolkodni jöttem, piros tojást gyűjtök, szép leányok, szép virágok, jobb, ha ide gyűltök! Szagos vizet hoztam, nem menekül senki, mindent, amit nekem szántak, kérem ide tenni!
Kétsoros harcos:
Jani vagyok a hegyről, Meglocsollak egyből. *** Felnézek az égre a versemnek vége. Szabad a locsolni? *** Zöld a moha, zöld a páfrány, Meglocsollak házisárkány! *** Pisti vagyok, szép és laza, Locsoljak, vagy menjek haza? *** Tele van a hajad kosszal, meglocsollak Domestosszal! *** Ól sarkában disznó röfög, meglocsollak, aztán mögyök!
Az üres zsebű:
Zöld erdőben jártam, két őzikét láttam, az egyik kacsintott, ide a forintot! *** Én apró gyerek vagyok, locsolkodni akarok. Van tojás, vagy nincs, jó lesz a forint. *** Zöld erdőben jártam, Két oroszlánt láttam. Az egyik lázas, Ide a százast! *** Zöldell a rét, Mosolyog az ég is. Adjanak egy ezrest, Mosolygok majd én is!
A térképkészítő:
Előttem van Észak, Hátam mögött Dél, Balra a nap Nyugszik, Jobbra pedig: Kél-e locsolni?
A modern:
Meglocsollak sms-sel, Nem fogok tökölni, Neked nem kell hajat mosni, Nekem nem kell kölni! *** Virtuális locsolkodás, távolról is hatásos Nekem sem kell kölni hozzá, s te sem leszel bűzbájos.
A politikus:
Nem vagyok én liberális, Ezért vagyok ideális. Szabad-e locsolni? *** Zúg a traktor, Szánt az eke. Elvtársnő locsolhatok-e? *** Kossuth-téren jártam, Nagy tömeget láttam. Nem akart oszolni, Szabad-e locsolni?
A pajzán:
Van nekem egy kis locsolóm, Kölni nincsen benne, Ha én azt most elővenném, Nagy röhögés lenne. *** Húsvét napján azt kívánom, Legyen rúzsos a tojásom. *** Van nálam egy kölnisüveg, Métereset spriccel. Mivel ilyen rakoncátlan, Lezártam egy sliccel! *** Szeged felől jön a gőzös, Oda öntök, ahol szőrös! *** Biciklivel érkeztem Negyven métert fékeztem Kiszakadt a nadrágom Kifigyelt a húsvéti tojásom. Szabad-e locsolni? *** Gyere kislány, meglocsollak Kedvezményes áron, Gumi nélkül negyven rugó, Kölnivel csak három!