Sport

Szegeden, a Maty-éren csaphat össze a kajak-kenu világelitje

Szegeden, a Maty-éren csaphat össze a kajak-kenu világelitje

Nemzetközi szinten is úgy vélik, hogy a Maty-ér a világ legjobb pályája

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2025. március 6., csütörtök
Szegeden, a Maty-éren csaphat össze a kajak-kenu világelitje

A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) a kínai Hangzhou-ban tartotta kongresszusát, ahol bejelentette: 2020 óta már a hetedik kajak-kenu világkupát rendezik majd Szegeden.

Az ICF Board döntése értelmében a Los Angeles-i olimpia évében Szegeden gyorsasági és para kajak-kenu világkupát rendeznek.

Óriási fegyvertény, hogy 2020 óta ez lesz hetedik év, amikor Szegeden rendezik meg ezt az eseményt, ezúttal is gyorsasági és para kajak-kenu szakágban, mely egyébként május 16-18. között lesz a Maty-éren (itt csak gyorsasági szakágban), korábban pedig már 2026-ra is elnyerték a rendezés jogát.

Őszintén örülünk a döntésnek, hálásak vagyunk a felénk megszavazott bizalomért

 – reagált a döntésre Szakács Bálint, az Magyar Kajak-Kenu Szövetség főtitkára.

Ami a világkupát illeti: más országok vezetőitől, edzőitől, versenyzőitől több ízben is megkapták már, hogy a Maty-ér a világ legjobb pályája és a feltételek is itt a legjobbak egy színvonalas kajak-kenu verseny lebonyolításához.

Ezeket felfoghatnánk csak szimplán udvarias szavaknak is, de pont az ilyen döntések, mint a mostani bizonyítják, hogy valamit tényleg jól csinálunk, ráadásul ne felejtsük el, hogy 2027-ben a világbajnokság is Szegeden lesz

- emlékeztetett a főtitkár.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.