Sport

Jól kezdett a Szeged, de a komoly gólcsend megpecsételte a sorsát

Jól kezdett a Szeged, de a komoly gólcsend megpecsételte a sorsát

Érvényesült végül a papírforma

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
20 órája
Jól kezdett a Szeged, de a komoly gólcsend megpecsételte a sorsát

A Ferencváros és a Honvéd elleni vereségeket követően egy újabb kőkemény idegenbeli összecsapás várt a Seqomics Szegedi VE-re. Kiss Csaba együttese az OSC Újbuda ellen ugrott medencébe, és a papírformának megfelelően a második helyért hajtó hazaiak nyerni tudtak.

Fotó: Seqomics Szegedi VE

 

Kürti Dominik révén a  Szeged szerezte meg a vezetést, majd 3-1-re is vezettek a vendégek, azonban a negyed utolsó három percében fordítani tudott az OSC (4-3).

A második negyedben folytatódott a szegediek vesszőfutása: az első négy, góltalan perc után a játékrész második felében a fővárosiak nagy lépést tettek a győzelem felé. Ezzel a három góllal 7-3 állt az eredményjelzőn a találkozó felénél.

A harmadik játékrész első két percének gólcsendje után zárkózni tudott az SZVE, de erre gyorsan válaszolt az OSC. Még egy gólváltás volt a felek között, így 2-2-vel zárult a negyed, az utolsó nyolc percre 9-5-tel vágtak neki a felek.

A záró negyed első percében hat gólra növelte előnyét az OSC, ezzel el is döntötte a mérkőzést. Ehhez jött még egy hazai találat, majd az utolsó percben kozmetikázott az eredményen a Szegedi VE. A vége 11-6 lett.

E.ON Férfi OB I., 21. forduló, Újbuda, Nyéki Imre Uszoda, vezette: Ercse, Csizmadia.
Genesys OSC Újbuda - Seqomics Szegedi VE 11:6 (4:3, 3:0, 2:2, 2:1)
Genesys OSC Újbuda: Joao – Varga, Mészáros, Gyárfás 1, Simone 2, Lars ten 4, Aranyi 1. Csere: Szitás (kapus), Török B., Várnai, Török V., Baksa 2, Pető, Nagy 1. vezetőedző: Kovács Csatlós Róbert.
Seqomics Szegedi VE: Gyovai - Sánta, Sziládi 1, Bóbis, Horváth, Kürti 3, Leinweber 1. Csere: Danka (kapus), Pörge, Komlódi, Spitz, Kasza 1, Erdős, Báthory.  vezetőedző: Kiss Csaba.
Gól-Emberelőnyből: 3/11 illetve 3/8.
Gól-Büntetődobásból: 0/0 illetve 1/1.
Szegedi gólszerzők: Kürti 3, Sziládi, Leinweber, Kasza
Kipontozódott: Leinweber

A Szegedi VE legközelebb szerdán ugrik medencébe tétmérkőzésen, a Pécs lesz az ellenfél a Tiszavirág Sportuszodában.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.