
Pénteken kezdődik a nancsingi fedettpályás atlétika-világbajnokság. A 4x400-as férfi váltó csapatába a szegedi atléta, Kovács Árpád is bekerült.
Kettő századmásodpercen múlt, hogy ott legyen a fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon a 4x400-as férfi váltó. A hollandiai kontinensviadalon csak hat nemzet váltója indulhatott el, a magyar csapat pedig a ranglista hetedik helyén állva éppen csak lemaradt az Eb-ről.
A pénteken rajtoló világbajnokságon viszont rajthoz állhat a magyar staféta, amelynek tagja a szegedi Kovács Árpád is.
Biztosra vehető, hogy a magyar csapat a döntőben szerepelhet a kínai vb-n, hiszen ebben a számban az eredeti kiírással szemben csak a finálét rendezik majd meg, öt váltó adta le a nevezését a futamra. A magyar csapatba csak hat futó került be, köztük van Kovács Árpád, a friss Európa-bajnok Molnár Attila, Enying Patrik, Wahl Zoltán, Steigerwald Ernő és Plisz Balázs is, ám közülük csak négyen állhatnak majd rajthoz.
A fedettpályás atlétikai vb-k történetében eddig öt éremmel tértek haza a magyarok, az első és egyetlen győzelem pedig Márton Anita nevéhez fűződik: az SZVSE jelenlegi szakosztályvezetője 2020-ban 19.62 méteres eredménnyel nyert vb-t súlylökésben.
A 4x400-as férfi váltó magyar idő szerint 14:11-kor fut majd a világbajnokságon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.