Sport

Együttműködést kötöttek a női kézilabda erősítésére Szegeden

Együttműködést kötöttek a női kézilabda erősítésére Szegeden

A fiatal és tehetséges sportolókat szeretnék támogatni

7 órája
Együttműködést kötöttek a női kézilabda erősítésére Szegeden

Együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a PC Trade Szegedi Női Kézilabda Egyesület. A közös munkától az érintettek többek között azt várják, hogy az SZTE még eredményesebb lesz az egyetemi megmérettetéseken, a klub pedig újabb játékosokkal erősödhet, akik egyetemi tanulmányaik miatt választják Szegedet.

Fekete György, az SZTE IKIKK Harmadik Missziós Fejlesztések Klaszter operatív vezetője és Vadkerti Attila, a PC Trade SZNKE stratégiai igazgatója.

 

A Szegedi Tudományegyetemen egyre meghatározóbb szerepet kap a sport és az egészséges életmód. Az ezt célzó stratégiai program érinti a hallgatókat, az oktatókat és az SZTE munkavállalóit versenysport, szabadidős tevékenység, egyéni vagy csapatsport területén is - írja az egyetem honlapja.

A PC Trade Szegedi Női Kézilabda Egyesület előtérbe helyezi a tehetséges, fiatal magyar játékosok szerepeltetését, azért hogy hosszútávon erősítsék a hazai női kézilabdázást és erős, jelentős utánpótlásbázisa legyenek sportágnak. E törekvésükben lehet partner az egyetem, több területen is.

Ösztönözzük és támogatjuk a hallgatói sportot, nemcsak a felvételi eljárás során, vagy a MOB kettős életpálya modellhez történő csatlakozásunkkal, hanem a MEFOB bajnokságon való részvétellel és a városi sportegyesületekkel történő együttműködésekkel is. Az együttműködés sportszakmai célja, az egyetem női kézilabda életének aktívabbá tétele. A női kézilabdasport területén a sportklub vezetőivel közös cél, az SZTE játékos/hallgató létszámában és mérhető teljesítményében történő előrelépés és a jó szereplés a MEDIKUS Kupán és a MEFOB-on

 – mondta el az együttműködésről Fekete György, az SZTE IKIKK Harmadik Missziós Fejlesztések Klaszter operatív vezetője.

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

 

Az Egyetem arra törekszik, hogy a sportban is hosszútávú és fenntartható stratégiával rendelkezzen. Ennek egyik legfontosabb célja, hogy támogassa a fiatal és tehetséges sportolók Szegedi Tudományegyetemre való felvételét, felsőoktatási tanulmányaikat, diplomaszerzésüket, valamint karrierépítésüket. Az SZTE ezzel a partnerséggel is hozzájárul a sportegyesület utánpótlás neveléséhez, a tehetséges fiatal sportolók helyben tartásához.

Egyesületünk évek óta komoly hangsúlyt fektet a nálunk kézilabdázó játékosok tanulmányaira. Úgy gondoljuk, a sportpályán elért eredmények mellett, a „civil” életben is fontos, hogy sikeresek legyenek kézilabdázóink. Többüket éppen a Szegedi Tudományegyetem hozta Szegedre és a tanulmányaik mellett nálunk folytatták sportpályafutásukat, ezt örömmel támogatta klubunk is. Ahogy eddig is, úgy a jövőben is elsősorban az NB I/B-ben szereplő csapatunk játékosainak szeretnénk lehetőséget adni a tanulmányaik folytatására, amihez az SZTE-vel kötött együttműködés kitűnő lehetőséget kínál 

– mondta el Vadkerti Attila, a PC Trade SZNKE stratégiai igazgatója.

A klub utánpótlás csapataiban játszó kézilabdázók közül többen az SZTE-re felvételizett, így valószínűleg 2025 őszén, még több kitűnő sportoló kezdheti meg tanulmányait a különböző szakokon. A PC Trade SZNKE az egyetemmel eddig is kitűnő kapcsolatot ápolt, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon több játékosuk is az SZTE mezében lépett pályára. Céljuk, hogy ezt a kapcsolatot még gyümölcsözőbbé tegyék. Terveik között szerepel egy olyan csapat kialakítása, amelyben a kézilabdát kedvelő, de azt csak kiegészítő sportként űző hallgatók rendszeres edzési és játéklehetőséget kaphatnak egy, a megyei bajnokságban induló csapatban.

Nyitókép: Kovács-Jerney Ádám

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.