Édesanyaként is remek formában Illés Fanni - ezüstérmet szerzett a paralimpián

Mindössze négy századdal maradt el a győztestől

2024. szeptember 2., hétfő

A második helyen végzett Illés Fanni a párizsi paralimpián a 100 méteres mellúszás döntőjében. A címvédő magyar versenyző mindössze négy századdal maradt el a győztes olasz Giulia Ghirettitől.

Illés, aki címvédőként a második legjobb idővel került be a döntőbe, fél távnál még csak a negyedik helyen haladt, de a második ötvenen fantasztikus tempóban zárkózott fel az éllovasokra. A vezetést is átvette a táv utolsó negyedében, de az olasz Giulia Ghiretti még gyorsabban finiselt, és bár csak négy századdal, de megelőzte úszónkat.

Illés ezzel az ezüsttel Konkoly Zsófia 400 gyorson szerzett aranyérme uán a magyar küldöttség második dobogós helyezését érte el a 2024-es paralimpián.