Esélyesként kezdi meg a Magyar Kupát a Szeged-Csanád GA

Alacsonyabb osztályú csapatot sorsoltak a kék feketéknek

Kibédi Péter
2024. augusztus 26., hétfő

Az NB II-es labdarúgóbajnokságban szereplő Szeged-Csanád Grosics Akadémia a harmadik fordulóban kapcsolódik be a MOL Magyar Kupa küzdelmeibe. Az M4 Sport csatornán megtartott sorsoláson Gellei Imre sorsolta a csapatokat. Aszegediek nem panaszkodhatnak a volt szövetségi kapitányra, elkerülték az NB I-es és NB II-es csapatokat is, és az NB III-as Füzesabony SC-Erőss út csapatával csapnak majd össze, idegenben. A másik vármegyei csapat, az NB III-as Hódmezővásárhely már nem volt ilyen szerencsés, az élvonalbeli MTK ellen játszanak majd hazai pályán.

A meccseket szeptemer 14-én vagy 15-én rendezik, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén 2x15 perces hosszabbítást játszanak a csapatok, ha abban sincs döntés, akkor tizenegyesek következnek.