A magyar küldöttség 5 arany érmet szerzett a világbajnokság zárónapján

A kajakos Kőhalmi Emese arany-, míg a kenus Adolf Balázs bronzérmet nyert 5000 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

4 órája
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A szamarkandi világbajnokság programja az 5000 méteres döntőkkel zárult, elsőként a kenusok térdeltek hajóba a leghosszabb távon. Bragato Giada délelőtt 500 méteren kilencedik lett, majd a négyfős vegyes egységek 500 méteres fináléjában ötödikként zárt. Így a tiszaújvárosi versenyző már a harmadik számára készülhetett Üzbegisztánban, amelyen kilencedikként zárt, bő három perccel lemaradva a győztes chilei Maria Jose Mailliard mögött.

Fotó: MTI/Kovács Tamás. Kőhalmi Emese nyert már világ- és Európa-bajnoki címet is 5000-en, szombaton 1000 méteren diadalmaskodott

Ugyanitt a férfiaknál Adolf Balázs címvédőként és egyértelmű éremesélyesként indult, ráadásul már a második medáljáért szállhatott harcba, mivel szombaton Fejes Dániellel ezüstérmet nyert a kenu kettesek 1000 méteres viadalában. A négyszeres világbajnok Adolf az első futószakaszra harmadikként lépett partra lengyel és moldovai riválisa után, s ez a sorrend a továbbiakban sem változott, Wiktor Glazunow gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, Adolf pedig csaknem 57 másodperccel mögötte, harmadikként ért célba.

A vb műsora a kajakosok maratoni távjával fejeződött be. Kőhalmi Emese nyert már világ- és Európa-bajnoki címet is 5000-en, szombaton 1000 méteren diadalmaskodott, vasárnap pedig tagja volt az 500 méteren ezüstérmes magyar vegyes kajak négyesnek. A Kovács Katalin Akadémia 22 éves sportolója a harmadik futásnál állt az élre, és magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, mintegy 16 másodperccel megnyerve a számot.

A férfiaknál Erdőssy Csaba remekül versenyzett, folyamatosan tartotta magát az élmezőnyben, és végül negyedik lett. Hátránya 53 másodperc volt a győztes dán rivális mögött.

Vasárnap Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa és az Ujfalvi Laura, Opavszky Márk, Kőhalmi Emese, Balogh Gergely összetételű vegyes kajak négyes is második lett 500 méteren, Rugonfalvi-Kiss Janka női K-1 200 méteren a harmadik helyen ért célba, így a 22 fős magyar küldöttség így két arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel zárta a világbajnokságot.