További két arannyal, egy-egy ezüsttel és bronzzal zártak a magyarok Szegeden

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. június 16., vasárnap

Sikerekben gazdagon ért véget a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokság.

Fotó: Kovács Tamás

Adolf Balázs aranyérmet szerzett a kenu egyesek 5000 méteres versenyében a Maty-éren. A világbajnok magyar sportoló taktikusan versenyzett. Sokáig az élen lapátoló fehérorosz Ivan Patapenka vizén haladt, majd az utolsó körben elment riválisa mellett és magabiztosan nyert.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kőhalmi Emese a kajak egyesek 5000 méteres versenyében szintén az első helyen végzett, tovább bővítve a magyar éremkollekciót. A magyar sportoló a négyes élboly tagja volt a hatfős mezőnyben, majd a hajrához közeledve átvette a vezetést, és bár svéd riválisa az utolsó métereken szorongatta, visszaverte a támadást és nagyszerű győzelmet aratott.

Varga Ádám ezüstérmes lett a kajak egyesek 5000 méteres versenyében a szegedi kajak-kenu Európa-bajnokságon. A férfiak versenye ritkán látható, izgalmas küzdelmet hozott, amelynek végén az 500 egyesben aranyérmes Varga Ádám hatalmasat hajrázva szerezte meg a második helyet a címét megvédő portugál Fernando Pimenta mögött, orrhosszal megelőzve a világbajnok dán Mads Pedersent.

Kisbán Zsófia bronzérmet szerzett a kenu egyesek 5000 méteres versenyében. A futamon nyolcan indultak, köztük a tavaly vb-ezüstérmes, maratoni világbajnok magyar, aki szinte végig a harmadik helyen lapátolt és a harmadik helyen csapott célba.