Újabb bajnoki trófeákkal bővült a vitrin. Közben egy szerbiai kitérőt is tett a szegedi csapat.
A Szegedi sporttörténelem című cikksorozatunkban a huszadik és a huszonegyedik század legjelentősebb és legemlékezetesebb sporteseményei, sportsikerei és Szeged legpatinásabb sportklubjai kerülnek terítékre. A sorozat a szegedi jégkorong történetét folytatja.
Az előző rész 1996-ban ért véget, itt vesszük fel a fonalat és folytatjuk.
Mint írtuk, a folytatásban Szegedi Manager’s JSC, majd Papagáj JSC néven indultak a szegediek, ismét az OB II-ben, mivel az élvonal túl nagy terhet jelentett volna. Viszont a második vonalban ezüstig jutottak így. A következő idényben összeállt a Pápai, Leleszi Zoltán, Alekszandr Kulikov hármas, amely komoly nevet szerzett magának a teljesítményével.
A szegedi jégpályát átmenetileg be kellett zárni, így 1993-ban a második bajnoki cím megszerzése ellenére elbúcsúzott a város a hokitól.
Két szezon kimaradt, majd a Papagáj JSC visszatért a pályára, köszönhetően Komjáti Endre klubelnök, Bánáti Antal szakosztályvezető, valamint Rigó Lehel áldozatos munkájának. Ennek a harmadik OB II-es bajnoki cím, valamint a feljutás lett a jutalma 1996-ban.
Ezen év júliusában jelentették be, hogy az OB I-ben már a Tisza Volán Rt. támogatásával indult a csapat, azaz innen számítható a jégkorong volános időszaka. A jogutódként a bajnoki címek örökét továbbvivő Tisza Volán SC első sikerét a második meccsén aratta az újpestiek ellen.
Továbbá emlékezetes győzelem volt a később bajnok Dunaferr elleni, hazai jégen elért 4–3 is. Az 1996–1997-es élvonalbeli bajnokságot a negyedik helyen zárta a szegedi együttes, a Magyar Kupában pedig szintén a legjobb négyig jutott, ahol a Miskolc elleni elődöntőt a legendák szerint háromezren látták a helyszínen.
A Tisza Volán 1998-ban újra bajnok lett, ismét a másodosztályban, ez már a negyedik siker volt a sorban. Ezután az ötödikre tizenkét évet kellett várni: 2010-ben csak a negyedik helyen jutott be az akkor már OB I/B-nek nevezett másodosztály rájátszásába Kalocsa László edző együttese, hatalmas bravúrral mégis sikerült azt megnyernie. Előbb a Debrecent, majd a döntőben a MAC csapatát múlták felül.
A 2012–2013-as szezont Tisza Volán Szegedi Vízmű néven még a másodosztályban töltötte az együttes, majd a következő idénytől belekóstolt a szerb élvonal küzdelmeibe, ahol háromszor bronzérmet szerzett.
Az OB I/B-s bajnokságot kinőttük, Szerbiában viszont erősebb ellenfelekkel csaphattunk össze. Ott voltak olyan együttesek, amelyek befértek volna a magyar élvonalba. Nem volt egyszerű elfogadtatni magunkat a sorozatban, de megérte, hogy váltottunk
– nyilatkozta erről az időszakról Kalocsa László vezetőedző.
A szakosztály élére 2016-ban neveztek ki új vezetést, Pápai Miklós révén. Az első két szezonban felnőttcsapat nem volt, az utánpótlásra koncentrált a klub, majd 2018-ban elindultak az újra OB II-nek nevezett másodosztályban Goodwill Pharma Szegedi Vízmű néven.
2019-ben az alsóházi rájátszást megnyerve szerzett ötödik helyet a Szeged, 2020-ban pedig a bronzéremért játszhattak volna, ha a koronavírus-járvány miatt nem szakad félbe a szezon, így zártak végül negyedikként. Hosszú távon Pápai Miklós és a támogatók egyaránt az élvonalba kerülést tűzték ki, ennek fontos állomása az Andersen Liga, ahol 2022 óta szerepel az együttes.
A csapat nevei az évek alatt:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.