Hozta a kötelezőt a Szeged

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. január 21., vasárnap

Az Andersen Liga 14. fordulójában a Sportországi Cápák csapatát fogadta a Goodwill Pharma Szeged, amely az előző körben a listavezető Lehel HC ellen kapott ki.

Fotó: Albert Peter - AlPeFoto

Rendkívül magabiztos sikert aratott a szegedi hokicsapat haza pályán. csaknem gólra pontosan ugyanaz az eredmény született mint a két csapat odavágóján, akkor 11-4 lett a Szegednek. A fővárosiak 22 gólt kaptak a a két találkozón a szegediektől.

Három góllal kezdtek a hazaiak, az első harmadot 4-1-re húzták be. A második játékrészben jött az igazi erődemonstráció: 5-0 lett a Tisza-partiaknak, a lényegi kérdések eldőltek az utolsó 20 perc előtt. A vendégek egy 2-2-es eredményt kiharcoltak a végén, így némileg kozmetikáztak az eredményen.

A Goodwill Pharma Szeged hatodik a bajnoki tabellán, pontazonossággal az FTC-vel.

Az Andersen Liga következő fordulójában a Győr vendége lesz a szegedi együttes.