A vártnál szorosabb meccsen nyert az SZVE női csapata

2023. november 9., csütörtök
Fotó: Karnok Csaba

Ahogy beszámoltunk róla, a Szegedi VE női csapata rangadó elé nézett szerda este a Tiszavirág Sportuszodában.

Fotó: Karnok Csaba.

Izgalmas mérkőzésen, 7-6-os győzelmet aratott a szegedi csapat a sereghajtó Győr ellen a MOL OB I-ben.

Erősen kezdett a SZVE, 3 gólt szereztek nyitásként. A magabiztos első negyedes hazai vezetés egy vendég előnybe torkollt a félidő végére. 3-4 volt az állás, a második 8 percben szerzett három győri gól után. Sőt, kétgólos hátrányba is került a Szeged, azonban visszabillentette a mérleg nyelvét az újabb háromgólos szegedi széria.

A jó védekezésnek, blokkoknak és a csapatösszhangnak köszönhetően a végén a Tisza-parti gárda örülhetett, egy góllal jobbnak bizonyultak győri ellenfelüknél a lányok.

Ezzel a sikerrel második bajnoki győzelmét aratta a szegedi együttes.

Zue.hu Szegedi VE–Győr 7–6 (3–1, 0–3, 2–1, 2–1)
MOL női vízilabda OB I., 7. forduló. Szeged, Tiszavirág Sportuszoda, 50 néző. Vezette: Vályi F., Berki.
Szeged: Gyöngyösi – Szabó K. 1, Tátrai, Bocskay, Pádár, Botka 1, Gémes 4. Csere: Baksa B., Pap 1, Binder, Hasznos. Vezetőedző: Szabó Tamás.
Győr: Szombathelyi – Rádli, Molnár D. 1, Párkányi 1, Petik 3, Hetzl, Szedlák M. 1. Csere: Kenderes, Finta, Dróth. Vezetőedző: Vogel Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 2/1.
Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2.