Megszerezte első győzelmét a Pick Szeged a Bajnokok Ligájában

2023. szeptember 27., szerda
Szeged – 2023.09.27. OTP Bank-Pick Szeged–Aalborg férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés a Pick Arénában. Képen: Fotó: Karnok Csaba (KC) – Délmagyarország (DM)

A hazaiak keretéből Szymon Dzialakiewicz, Nagy Martin és Carlos Molina, a vendégektől Lukas Nilsson és Thomas Arnoldsen hiányzott. A két együttes 11. egymás elleni BL-meccsén az ötödik szegedi siker szültetett a két döntetlen és négy aalborgi győzelem mellett.

A lelátó ezúttal sem telt meg csordultig.

A találkozó egy vendég találattal indult, melyre szinte azonnal válaszolt a Pick. A mérkőzés sokáig ebben a mederben folyt, nem tudott egymástól elszakadni a két csapat. 8-7-es állásnál örülhetett először a hazai közönség szegedi vezetésnek. A mérkőzésre jellemző volt a hektikus, kapkodó játék, mindkét együttes rengeteget hibázott, a védekezés egyik oldalt sem állt össze. A 15. percben 11-10 volt a Szegednek.

Az első félidő második felében is tartotta formáját a szegedi alakulat, a gólszerzés nem jelentett problémát. Az összecsapás 23. percében tört meg a jég, ekkora először alakult ki két gólos differencia. A Pick megbecsülte két gólos előnyét, sőt mi több tovább is növelte azt, egészen 5 találatra. Az Aalborg időkérése sem jelentett megálljt a hazaiaknak. Bemutatkozott a klub saját nevelésű játékosa, Szilágyi Benjámin, aki meg is szerezte első gólját az első játékrész végén.

Félidőben: Pick Szeged-Aalborg 20-16.

Fotó: ehfcl.eurohandball.com

A második félidő eleje sok változást nem hozott a játékban, mindkét csapat bele-bele hibázott játékába. A 13. minutumban egy gólra olvadt a szegedi előny. Imsgard ihletett formában védett, ez tartotta a hazaiakban a lendületet.

Az utolsó tizenöt percre fordulva 24-21 volt az állás.

A Pick Szeged nagyon elkapta a fonalat, megtalálta játékát, Imsgard tovább parádézott a kapuban, a kékek visszaállították a korábbi 5 gólos előnyüket. 10 perccel a találkozó vége előtt először volt 6 gólos differencia a két csapat között, majd Sostaric megszerezte a harmincadik szegedi találatot a meccsen, hét gólra duzzasztva a hazai előnyt. A Pick teljes mértékben felőrölte ellenfelét, Imsgard klasszis teljesítménye megtörte a dán csapatot. A találkozó vége előtt két perccel már talpon volt az egész Pick Aréna, és zengett a "Szép volt fiúk!".

Pick Szeged - Aalborg 34-27 (20-16)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló. Szeged, Pick Aréna, 4016 néző. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok).
OTP Bank-Pick Szeged: IMSGARD – SOSTARIC  9, Stepancic 2, Bombac 2, BÁNHIDI 3, Bodó 3, Frimmel 2/1. Csere: Mikler (kapus), KALARAS, Gaber 2, MACKOVSEK 4, Garciandía 4, Martins 1, Szilágyi 1, Jelinic 1. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Aalborg Handbold: N. Landin – Björnsen 1, Hangaard 3, ANTONSEN 5, Möllgaard, Vlah 4, Barthold 2. Csere: Norsten (kapus), M. Hansen 6/3, HALD 5, M. Larsen 1, P. Wiesmach, Juul, Thurin. Vezetőedző: Stefan Madsen.
Hétméteres: 2/1, 4/3.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

Két vereség után megszerzete első győzelmét a Szeged a nemzetközi kupaporondon. A következő fordulóban, október 12-én a norvég Kolstad HB vendége lesz a Tisza-parti alakulat.