Kajak-kenu vb: 10 éremmel és 15 kvótával zártak a magyarok, köztük kiváló szegedi teljesítményekkel

2023. augusztus 27., vasárnap

Az ötkarikás számokat tekintve három ezüst és egy bronz volt a mérleg. Összesen 18-ból 15 kvótát szereztek a magyar sportolók. A hiányzó három megszerzésére még lesz lehetőség jövő májusban a szegedi Maty-éren.

A férfi kajakosok 6/6 kvótát megszereztek: a szegedi Nádas Bence és Kuli István az egység tagjaiként K4 500 méteres versenyen ezüstérmet szerzett. Varga Ádám (K1 1000 méteren szintén ezüstérmes. Az algyői Nádas Bence, és a szegedi Kopasz Bálint K2 500 méteren másodikként evezett be.

A női kajaknégyes szerzett négy párizsi helyet, bár itt a hetedik helynél sokkal többet remélt a Csipes Tamara, Rendessy Eszter, Gazsó Alida, Hadvina Dóra alkotta egység.

Korisánszky Dávid és Fekete Ádám egysége C2 500 méteren a kenusoknál elérte az olimpiai indulási jogot. Adolf Balázs C1 1000 méteren ért a célbe ötödikként, ez is kvótát ért.

A női kenusoknál a szegedi Nagy Bianka és a tiszaújvárosi Bragato Giada hajója ötödik lett, ezek a helyek is biztosítottak így már Párizsba.

A szegedi közül Varga Katalin KL2 200 méteren bronzérmet nyert, és Suba Róbert VL2 200 méteren negyedik lett para szakágban. További para sportolók, akik helyet nyertek Párizsba: Molnár Nikoletta KL3 200 méteren ötödik helyen zárt, korábban Kiss Péter világbajnok lett KL2 200 méteren.