Olasz Anna a tegnapi arany után, ma egy ezüst érmet is bezsebelt a Maty-éri országos bajnokságon

2023. június 11., vasárnap

Olasz Anna a nyílt vízi ob új versenyszámában, az 1500 méteres egyéni indításos időfutamban a második legjobb eredményt érte el a Maty-éren. A tegnapi címvédés után a HAÁSZ SZUE úszója két medállal zárt a Szegedi Olimpiai Központban: egy-egy arany- és ezüstérmet szerzett az idei szegedi országos bajnokságon.

Új versenyszám debütált az ob-n, nagyon izgalmas, látványos futam volt. Egy ilyen versenyen az a legnagyobb kihívás, hogy mindenki egyedül tájékozódik, és az edzőkkel pont ezt a képességet akartuk felmérni, ezért került be az ob-programba. Ilyenkor a rutin segít, különösen Olasz Anna esetében, aki még pályafutása elején Európa-bajnokságokon ilyen futamokon is szerepelt, illetve ebben a versenyszámban nyert Európa-kupát

– nyilatkozta Gellért Gábor, a HAÁSZ SZUE vezetőedzője.

Egy újabb remek hangulatú Nyíltvízi Országos Bajnokságon vagyunk túl, ahol sikerült 10km-en aranyat, 1500m-en pedig ezüst érmet nyernem. Kicsit több, mint egy hónap múlva már Fukuokaban a Világbajnokságon csobbanunk!