Csoportelsőként jutott ki az Európa bajnokságra a magyar válogatott

2023. március 12., vasárnap

A kezdés előtt a tatabányai csarnok lelátóján és sajtótribünjén is az volt a slágertéma, létezik-e még olyan forgatókönyv a selejtezősorozatban, amellyel a magyar válogatott nem jut ki a januári, németországi Európa-bajnokságra, de a matematikai fejtegetések szerint ettől nem kellett tartani.

Csakhamar kiderült, hogy nincs is szükség számolgatásra, a válogatott ugyanis felkészülten játszott, remekül védekezett, ezt könnyű gólokkal használta ki, és a 12. percben már 7-3-ra vezetett. A svájciak időkérése után sem változott a játék képe, tovább nőtt a különbség (12-5), ám az első félidő hajrájában - a magyar hibákat kihasználva - egy 3-0-s sorozattal némileg csökkentették hátrányukat a vendégek.

Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A második felvonás elején a jól védő Székely Márton megszerezte pályafutása második és harmadik gólját a válogatottban, amely a tatabányai kapus jó teljesítményére alapozva visszaállította a nyolcgólos különbséget, sőt a 42. percben már tíz volt közte.

Az OTP Bank-Pick Szeged játékosai közül RostaMiklós 10 góllal a meccs legeredményesebb játékosa volt, Szita Zoltán 4 találattal zárt. Bánhid Bence, Bodó Richárd és Mikler Roland sérülés miatt nem volt ott a keretben.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, 6. CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–SVÁJC 36–27 (16–10)
Tatabánya,
 5500 néző. V: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
MAGYARORSZÁG: SZÉKELY M. 2 – P. Rodríguez 4, Ilic Z. 3, HANUSZ 2, ROSTA M. 10 (2), Szita 4, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), LIGETVÁRI 3, Sipos A., Lékai, MÁTHÉ 5, Fazekas, Szöllősi Sz. 1, Krakovszki Zs. 1, Krakovszki B. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
SVÁJC: Portner – Schmid 3 (1), Tynowski 3, MEISTER 5, Röthusberger, Rubin, Lier 2. Csere: Grazioli 1 (kapus), Küttel, Laube 2, AELLEN 5, Schelker 2, Gerbl, Zehnder 4, Markovic. Szövetségi kapitány: Michael Suter
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–1. 17. p.: 9–4. 22. p.: 12–5. 28. p.: 15–7. 35. p.: 20–12. 41. p.: 25–15. 48. p.: 27–30. 52. p.: 27–34. 57. p.: 31–35.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2