Simán hozta a kötelezőt a Szeged-Grosics Akadémia - galéria

2019. április 21., vasárnap

Az éllovas Szeged-Grosics Akadémia magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a sereghajtó Hódmezővásárhelyi FC otthonában az NB III. Közép csoport 24. fordulójában.

NB III. Közép csoport 24. forduló Hódmezővásárhelyi FC - Szeged-Grosics Akadémia 0-3 (0-2)

Hódmezővásárhely Városi Stadion 250 néző, vezeti: Katona Balázs (Marozsi Gábor Bence, Topálszki Szabin).

Hódmezővásárhelyi FC:

Krnács - Jankelic, Huszár, Szabó Cs., Szabó M. (Vass A. 51.), Bódai (Bartyik 70.), Hrabovszki (Gyüre 80.), Mezei, Katona, Csordás, Povászai. Vezetőedző: Szűcs Róbert.

Szeged-Grosics Akadémia:

Aleksic - Tóth G. Germán, Pászka, Zvara (Erdei 75.), Farkas, Cigan (Bata 85.), Oláh, Achim, Andorka ( Hegedűs 88.), Popin. Vezetőedző: Joao Janeiro.

Andorka (5.), Oláh (23.) Szabó Cs. (öngól, 88.)

Huszár, Jankelic Csordás ill. Farkas

Online tudósításunk a mérkőzésről:

92. perc:

Itt a vége! A Szeged-Grosics Akadémia magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a sereghajtó HFC otthonában.

91. perc:

Csordás kőkeményen odalépett Popinnak, örülhet, hogy csak sárga lapot kapott.

90. perc:

Popin lépett ki a leshatáron túlról. A játékvezető kettő percet hosszabbít.

88. perc: GÓÓÓL! Szabó Csaba balszerencsés öngóljával végleg eldőlt a találkozó.

86. perc:

Povázsai szabadrúgása pont a kapus kezébe ment.

85. perc:

Cserélnek a vendégek: Bata váltja Cigant.

84. perc:

Huszár ápolása miatt áll a játék.

80. perc:

Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a HFC: Hrabovszki helyére Gyüre érkezik az utolsó tíz percre.

78. perc:

Achim beadása után Cigan Huszár szorításában a kapu mellé fejelte a labdát.

75. perc:

Először változtat Joao Janeiro: Zvara helyére Erdei érkezik.

74. perc:

Povázsai szabadrúgása veszélyesen csavarodott a kapu felé, de végül nem okozott gondot Aleksic-nek.

70. perc:

Andorka a tizenhatoson belülről bevette Knárcs kapuját, a partjelző azonban lest jelzett, így a találat érvénytelen. Közben történt egy vásárhelyi csere: Bódai helyett Bartyik a pályán a folytatásban.

69. perc:

Az első félidei mederben csordogál a mérkőzés: nagy mezőnyfölényben a Szeged-Grosics.

65. perc:

Egy végletekig kijátszott akció végén Pászka lőtte rá tizenhat méterről fordulásból, a labda pár centivel a keresztléc felett hagyta el a játékteret.

62. perc:

Jankelic visszahúzta Cigant, sárga lap a jutalma.

55. perc:

A balösszekötő magasságából, az oldalvonal mellől végezhetett el szabadrúgást a HFC, a labda élesen a kapu elé kanyarodott Huszár azonban ordító ziccerben luftot rúgott. Közben Farkas Márk reklamálásért sárga lapot kapott.

51. perc:

Cserélnek a hazaiak: Szabó Márkot Vass András váltja.

49. perc:

Andorka kissé kiszorított szögből leadott lövését Knárcs hárította.

47. perc:

Kimaradt tizenegyes! Andorka zseniális mélységi passzából Cigan tört volna kapura, a tizenhatoson belül azonban buktatták a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Germán tizenegyesét Knárcs bravúrral hárította!

46. perc:

Elkezdődött a második felvonás. SZÜNET

45. perc:

Katona Balázs játékvezető véget vetett az első játékrésznek. Negyvenöt percnyni játékot követően teljesen megérdemelten vezet 2-0-ra a Szeged-Grosics a HFC ellen.

39. perc:

Germán harmincöt méteres szabadrúgását Knárcs kiimádkozta a jobb alsó sarokból.

36. perc:

Több mint félórát kellett várni az első hazai lehetőségre: Szabó Márk viharzott el a jobbszélen, majd a ceterezése némi szerencsével Bódai elé került, akinek a jobblábas lövése élesen elment a kapu előtt. Közben Huszár Gergő megkapta a mérkőzés első sárga lapját.

34. perc:

Pászka sarokrúgása után Farkas fejelt kapura, a labda azonban elakadt egy vásárhelyi védőben.

30. perc:

Mezei jobboldali szabadrúgását az első védő kifejelte a tizenhatosról.

26. perc:

Szép lövés és egy remek védés! Pászka negyvenméteres szabadrúgása a léc alá vágódott volna, ha Knárcs nem tornázza ki óriási bravúrral.

23. perc: GÓÓÓL! Megduplázta előnyét a vendég együttes: Cigan óriási bedobását a hórihorgas Popin továbbcsúsztatta, a második hullámban érkező Oláh pedig tizenkét méterről a jobbalsóba bólintotta a labdát. Ebben talán benne volt Knárcs is.

19. perc:

Oláh remekül ugratta ki Germánt, akinek a kissé lecsúszott alapvonali beadása súrolta a hosszú kapufát.

16. perc:

Povászai a saját térfeléről indulva egészen az ellenfél tizenhatosáig vezette a labdát, ahol egy kényszerítőt szeretett volna csinálni Csordással, a társa azonban pontatlanul passzolt, így elhalt a támadás.

13. perc:

Egyelőre abszolút a szegediek akarata érvényesül, a HFC másodpercekig tudja csak birtokolni a játékszert.

8. perc:

Majdnem ott a második! Pászka jobboldali szabadrúgása után Farkas próbálkozott közvetlen közelről, a lövése azonban elakadt a kapusban. A kipattanót Oláh szúrta rá, Jankelic viszont a gólvonalról kivágta a labdát.

5. perc: GÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Szeged! Kísértetiesen hasonló volt a forgatókönyv mint az előző támadásnál, megint csak Achim adta be a labdát jobboldalról, a középen érkező Andorka pedig higgadtan a kapuba juttatta azt. 1-0!

4. perc:

Achim a jobboldalról élesen a kapu elé tekerte a labdát, Jankelic önfeláldozóan mentett az öt és felesen belül Andorka elől.

2. perc:

Germán a levegőben lévő labdát egy elegáns karate mozdulattal Andorkának továbbította, aki azonban lesen tartózkodott.

1. perc:

A hazaiak kezdték a találkozót.

16:28: Érkeznek a csapatok a pályára: a hazaiak tiszta kékben, míg a vendégek fehér szerelésben futballoznak ma.

16:20: Köszöntjük a kedves olvasóinkat a Hódmezővásárhelyi Városi Stadionból, ahol rövidesen elkezdődik a sereghajtó HFC és az éllovas Szeged-Grosics Akadémia összecsapása az NB III. Közép csoport 24. fordulójában. A hazaiak az elmúlt öt mérkőzésüket egyaránt elvesztették, míg a szegediek négy forduló óta nem találtak legyőzőre.