Tájfutás: négy aranyat szereztek a szegedi sportolók az első tájfutó Országos Bajnokságon

2017. március 26., vasárnap
tajfuto_ob

Béren rendezték meg a tájfutók Országos Hosszútávú Bajnokságát, ahol a szegedi sportolók négy aranyérmet szereztek.

Béren, Hollókőtől Dél-Nyugatra rendezték a tájfutók Országos Hosszútávú Bajnokságát.A tömegrajtos versenyen, szoros eredmények születtek. Terepen a sok mély árok és a sűrű bozótosok okoztak megoldandó feladatot a tájékozódásban. A több mint 700 induló ragyogó napsütésben küzdött a szintekkel és a hosszú pályákkal. A Szegedi Vasutas SE versenyzői közül

Szerencsi Ildikó

magabiztosan nyerte a felnőtt női kategóriát, míg

Jónás Ferenc

győzelmét csupán a célfotó döntötte el. Jónás 16 évesen nyert a 18 évesek között, ami bíztató előjel az idei versenyszezon elején. A felnőtt férfiaknál

Vajda Balázs

szoros csatában a 7. helyet szerezte meg. A szenior kategóriákban (N35 és N60) is született két arany érem,

Novai Évának

Takács Ágnesnek

köszönhetően. Ezen a napon a bajnoki pontversenyben a szegediek a 3. helyen végeztek a több mint 60 szakosztály között.