Labdarúgás: a hajrában mentett pontot a Méhkerék ellen a HFC



Korán hátrányba került a Hódmezővásárhelyi FC a Méhkerék ellen, és hiába szorította be ellenfelét Major László együttese, csak egy pontot szerzett.
Már az ötödik percben hátrányba került a tavasszal még veretlen Hódmezővásárhelyi FC a Méhkerék ellen: Fülöp Tibor szögletét Vincze Dániel fejelte Szabó Marcell kapujába, így a Békés megyeiek megszerezték a vezetést. A Méhkerék ezt követően nem erőltette a támadásokat, ami a vnedégek helyzetét tekintve érthető is volt, viszont a HFC hiába birtokolta többet a labdát, nem tudott igazán komoly ziccereket kidolgozni - bár a harmincadik percben egy szabályosnak tűnő gólt nem adott meg a játékvezető a vásárhelyieknek. A szünet után még komolyabb lett a vásárhelyi presszing, de csak két kapufáig jutott Major László együttese: a végén, mikor már többen talán elkönyvelték, hogy a Méhkerék mindhárom pontot megszerezheti, Antal Péter játékvezető tizenegyest ítélt a HFC-nek, amit Máté Péter váltott magabiztosan gólra, így egy pontot megmentett csapatának. A HFC ezzel továbbra is veretlen a tavasszal, ám a jövő héten egy komoly kihívás vár a csapatra a második Szigetszentmiklós otthonában.
Labdarúgó NB III Közép csoport, 24. forduló
Hódmezővásárhelyi FC - Méhkeréki SE 1-1 (0-1)
Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Sebestyén László, Molnár Alex).
HFC:
Szabó M. - Kormányos, Tóth J., Horváth B. (Bartyik N., 68'), Mezei, Pataki, Máté, Huszár (Tóth A., 57'), Végh (Orovecz, 68'), Szilágyi, Szabó D.
Vezetőedző:
Major László.
Méhkerék:
Nagy B. - Boros, Komlósi, Vincze, Knyihár (Hajdu, 71'), Ruzsa Sz., Kovács Gy. (Krajcs, 64'), Fülöp, Furár (Kristóf, 81'), Ruzsa Z, Sztojka.
Vezetőedző
: Bíró Róbert.
Gól:
Máté P. (86', büntetőből) ill. Vincze (6').
Sárga lap:
Kovács Gy. (50'), Vincze (55'), Boros (85'). Major László:
"A nagy szélben, könyvelő által vezetett meccsen nem alakult ki folyamatos játék. Hozzá kell tennem, a csapatom sem remekelt a meccsen. Felállt védelem ellen továbbra is gondjaink vannak, mindezek mellett egy kiesés ellen küzdő csapat ellen nem könnyű játszani. Annak örülök, hogy megmaradt a veretlenségünk, az a célunk, hogy a Szigetszentmiklós és a Dunaújváros elleni meccseket követően ez továbbra is kitartson."