Kézilabda: igazolta hírnevét az Érd az SZKKSE ellen + FOTÓK

2017. január 4., szerda
szkkse_erd27_gs

Végig magabiztosan és magas ritmusban játszott az NB I egyik legjobb csapata, az Érd az újszegedi sportcsarnokban, így Szepesi Ivették számára nem volt esély a bravúrra.

A válogatottak sorát felvonultató Érd ellen nyitotta a 2017-es évet a PC Trade Szeged KKSE, amely a Magyar Kupa negyedik fordulójában találkozott az NB I második helyén álló alakulattal. A szegediek keretében ott volt a héten igazolt kapus, Nagy Éva, aki Kecskemétről érkezett a Tisza-partjára, éppen annak a Dömény-Veress Zsuzsannának pótlására, aki a Kecskemétet erősíti a továbbiakban. Szabó Edina EHF kupa mérkőzésre készülő együttesében helyet kapott az összes nagy év: mindenkit benevezett az érdiek mestere a szerdai kupamérkőzésre. A élvonal góllövőlistáján előkelő helyet elfoglaló Krpez gólja nyitotta a meccset: az első szegedi gól mintegy öt perc elteltével született, amikor Homoki Regina talált be az SZKKSE-ből, ezzel 1-3-ra módosította az állást. Az Érd magas tempóban kezdte a meccset, ráadásul minden szegedi hibát azonnal kihasznált: számtalan indításgólt szerezve hamar tudatták, hogy itt ma nem lesz kérdés, hogy melyik együttes fog továbbjutni. Az első negyed óra elteltével Szabó Laura értékesített hetese után már tízgólos volt a különbség, a Szegednek megvoltak ugyan a lehetőségei, de vagy Janurik Kinga védett remekül, vagy pedig a szerencse pártolt el tőlük, hiszen többször is kifele pattant a kapufáról a labda. A szünetre végül megmaradt ez a tízgólos differencia, az Érd főleg lerohanásokból szerzett könnyű gólokat, így magabiztos előnnyel várhatta a folytatást. A fordulást követően sem változott nagyban a játék képe: az SZKKSE-nek ugyan voltak szép pillanatai, de óriási bravúr lett volna, ha meg tudják szorongatni az Érdet, amelyen a csereként beállt válogatott játékos, Klivinyi Kinga játéka is sokat lendített. Az Érdből végül minden mezőnyjátékos gólt szerzett, e mellett pedig a kapuba beállt Zeljana Stojak is ihletett formában védett az utolsó tizenöt percben, így végül könnyedén, 19 góllal nyert a tavalyi bronzérmes az újszegedi sportcsarnokban, és lépett tovább a Magyar Kupa legjobb hat csapata közé. A PC Trade Szeged KKSE számára következik a téli felkészülés időszaka: Bakó Botond tanítványai legközelebb több mint egy hónap múlva lépnek pályára az NB I/B Keleti csoportjának első tavaszi fordulójában, február 12-én a Göd vendégei lesznek a szegediek.

Női kézilabda Magyar Kupa, 4. forduló

PC Trade Szeged KKSE - Érd 14 - 33 (6-16)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Balogh Bettina, Tóth Viktória.

SZKKSE:

Dobó - Lovistyék, Barna, Homoki 2, Mikó 2, Bárány 2, Szepesi 1. Csere: Nagy É. (kapus), Miklós 1, Kuti 2, Berta 3, Valovics 1, Aracsi.

Bakó Botond.

Érd:

Janurik - Krpez 4, Gonzalez Alvarez 1, Kisfaludy 3, Signate 2, Barján 2, Fekete 4. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), Szabó L. 5/2, Khavronina 2, Bulatovic 1, Klivinyi 4, Gulyás 1, Araujo 2, Vajda 1.

Szabó Edina.

-. ill. 2/2.

- ill. 4 perc. Bakó Botond:

"Az Érd tele van válogatott játékosokkal, idén egyetlen csapat, a Győr tudta őket legyőzni, mások az ő lehetőségeik. Az első félidőben csupán a sok kapufa miatt lehetek elégedetlen, ha azok bemennek, akkor szorosabb lehetett volna az eredmény. A 40-44. percben azért kijött az, hogy mi két hete nem játszottunk meccset, és csak két edzéssel készültünk erre a találkozóra, ekkor elfáradtunk. A mai napon nem az a lényeg, amit az eredményjelző mutat.."

VÉGE60' Homoki átlövését lehúzza Stojak: még fél perc a meccsből. Még egyet támadhat az SZKKSE, de Stojak ma remekül véd, Csáki bombáját is megfogja. Stojak még elindítja, de Klivinyi már nem tudja összeszedni: ez a vége, a végig magabiztosan játszó Érd megérdemelten nyer Szegeden, és jut tovább a kupa legjobb hat csapata közé, az SZKKSE számára pedig véget érnek a Magyar Kupa küzdelmei. 60' Szepesi átlövését fogja Stojak: még egy indítás a végére, Fekete is belövi a maga ziccerét, 14-33. 59' Szabó beállóból eredményes, 14-31. Csáki odapasszolja Feketének, az akciót végül Gonzalez Alvarez fejezi be, 14-32, ezzel minden érdi mezőnyjátékosnak van gólja. 58'Homoki előtt nyílik meg a terület: hiába lőné ki a bal felsőt a bal szélről, Stojak bravúrral véd. Megint védeni tud az érdi kapus, most Kuti pattintását hárítja lábbal. 57' Klivinyi a végére megszórja magát: ezúttal egy indítást fejez be, 14-30. 56' Klivinyi kínaiból, ez szép gól volt, 14-29. 55' Gonzalez Alvareznél belemenés: üres a kapu, hiszen emberhátrányban van az Érd, de ez a kísérlet sem köt ki a kapuban! 54' A második két perc a meccsen, Szabót küldik ki, emberelőnyben az SZKKSE. Rögtön gólra is váltja ezt Berta a szélről, 14-28. 53' Csáki megy fel jó tíz méterről, de nem tudja ezzel meglepni Stojakot. Klivinyi jön lendületből, és lő a bal alsóba, 13-28. 52' Bárány átlövésénél most Fortuna is a Szegeddel van: Stojakról vágódik a gólvonal mögé a labda, 13-27. 51'Vajda fülel le egy passzt, majd megállítják őt még a hatos előtt. Szépen megjáratta most az Érd, de Szabó a kapu fölé lő. Kuti szép gólja, 12-27. 50'Szepesi húzza meg szépen, és lő Stojak lábai között a kapuba, 11-27. Nagy Éva véd a túloldalon Fekete ziccere után. 49' Jön az utolsó tíz perc: a továbbjutás már eldőlt, ettől függetlenül az SZKKSE számára ez a tíz perc még sokat jelenthet. Bulatovic találja meg a helyet a lövésre, és zúdít a jobb sarokba, 10-27. 49' Khavronina lő fölé átlövésből, majd Kuti marad üresen beállóban, és használja ezt ki: 10-26. Időt kér az Érd. 48' Csákinál a belemenés, de nincs belőle érdi lerohanás: Nagy Éva fog egy megpattanó lövést, majd Szepesi is ellövi kintről, de Stojak ezen is rajta volt. 47'Stojak véd ismét, most lábbal, Barna átlövése után. Támadófault a túloldalon. 46'Vajda szerez labdát az érdi térfél közepén, végig is viheti az akciót, és be is fejezi, 9-26. 45' Miklós lőhet Stojakkal szemben, de telibe találja a kapust, majd megint indul az Érd: Khavronina fejezi be a lerohanást, 9-25. Időt kér Bakó Botond. 45' Valovics pattintott lövését fogja Stojak, majd indulhat Fekete: ez ziccer, nem is hibázik, 9-24. 44' Lépéshiba Gonzalez Alvareztől, Homoki talpról ellőtt labdáját azonban könnyedén fogja Stojak. Nincs belőle kontra, újra támadhat az SZKKSE. 43' Homoki talpról lő, de Gridnyeva kiszedi a léc alól. Jön Stojak az Érd kapujába. 43' Gulyás szerzi meg második gólját, az egykori szegedi beálló a bal alsóba pattintott, 9-23. 42' Homokitól ez egy látványos gól volt: egészen kiszorított helyzetből el tudta csavarni Gridnyeva mellett, majd három kapufát is érintett a labda, de végül a gólvonal mögé csorgott, 9-22. 41' Rossz a passz a szélre Bertának, Araujo kapja Klivinyitől és lő a bal felsőbe, 8-22. 40' Szerzett labda után támadhat az Érd, üres a szegediek kapuja, de Krpez mellélövi a saját térfeléről. 39'Berta ziccerben, de Gridnyeva jól zárja a szöget, nem volt sok helye a szélsőnek, az oldalhálóba lőtte. 38' Bárány középről, de nem tudja eléggé a sarokra húzni, Gridnyeva rajta volt. 37' Labdát szerez az Érd, mehet is Araujo ziccerig: bepattintja Nagy Éva mellett, 8-21. 36'Berta megtalálja a helyet Gridnyeva mellett, de a kapufáról most kifele pattan. Klivinyi ragaszt egy pokolian nagy gólt Nagy Éva kapujába kintről, 8-20. 35' Mikó gólját nem adják meg, már közbefújtak - időt kér Bakó Botond. 34'Homoki lövését blokkolják, a sarokból jöhet az SZKKSE. Fent a bírók keze: Bárány el is lövi, de Gridnyevát telibe találja - nem úgy Gulyás, aki beállóból lő Nagy Éva kapujába, 8-19. 33' Klivinyi lendületből lőhet ziccert, de Nagy Éva védeni tud - a túloldalon is ziccer Miklósnál, neki most segít a kapufa, és bepattan a bal léc oldaláról. Nagy Éva fog egy ziccert, de a kipattanó Krpezhez kerül, aki másodjára már nem ront, 8-18. 32' Mikótól egy szép megoldás, átejti Gridnyevát, 7-16. Krpeztől jön a válasz egy kontra után, 7-17. 31' Egy pontatlan átlövéssel nyitnak a vendégek, de nem tudja befejezni a támadását az SZKKSE sem. 31' Folytatódik a meccs, az Érd kezdte a második játékrészt. SZÜNET30' Bárány lövése vágódik le megint a blokkról, majd Gonzalez Alvarez ejtése jön le a felső lécről: ez a félidő vége, tíz góllal vezet a magasabb ritmusban játszó Érd, amely maximálisan igazolja a pályán, hogy miért áll ott az NB I-ben, ahol. 29' Nincs gól a szegedi támadás végén, de megakasztja a vendégek akcióját az SZKKSE. Szabó megint könnyedén kaphatja meg a labdát beállóban, most a léc alá vágja, 6-16. 28' Talán az első elrontott kontra az Érdtől, Araujo nem fért a labdához. 27' Bulatovicot támasztják meg a levegőben, így a keresztlécen csattan a lövése, de maradhat az Érdnél. Szabó üresen marad beállóban, a jobb felsőbe lő, 6-15. 26'Klivinyi test mellől lő, de ezzel nem tudja meglepni Dobót, nem úgy Mikó, aki a csereként beállt Gridnyevát avatja fel, 6-13. Jön a válasz Khavroninától, 6-14. 25' Belemenés után az Érdnél a labda: időt kér Szabó Edina mintegy öt perccel a szünet előtt. 24' Gonzalez Alvarez gólja érvénytelen - majd jön egy szegedi lerohanás, amit Berta fejez be, most Janurik is tehetetlen, 5-13. 23' Barna átlövését Janurik fogja, a válogatott kapus remek formát mutat ma. 22' Ez viszont kiállítás, a meccs első két perce Bulatovicé, akinek Barna elleni megmozdulását ítélték kiállításnak a játékvezetők - emberelőnyben az SZKKSE. 21' Mikó szedné össze beállóban, de faultolják. Barna is kap egyet, nehezen talál rést az érdi védelmen az SZKKSE. 20' Klivinyi ver meg lábbal két védőt is, de végül nem megy be a lövése. Kisfaludy kap egy bejátszást, Barna a földre viszi, ez hetes és sárga lap, ismét Szabó Laura jön a büntetőhöz, de már Nagy Évának lőheti: megtornáztatja a kapust, és a jobb alsóba lő, 4-13. 19' Egy belemenés után Valovics megy be bátran a falba, majd a rövid alsóba lő: 4-12. 18'Barna bejátszását lefülelik, majd cserél az érd: jön Bulatovic és Klivinyi is a pályára. 17' Egy szép ejtés, de egyelőre az újszegedi sportcsarnok kapufája nem az SZKKSE-vel van. Pozitívum, hogy most nincs gól a kontrából: passzívnál támad tovább az Érd, el is adják a labdát, egy szép kontra, amit Berta fejez be Bárány passza után, 3-12. 16' Kuti most lőhet a hatosról, de megint a kapufát találja el - a kontrából Bárány löki meg ziccerben Krpezt, ezért sárgát kap, és jön az első hetes a meccsen: Szabó Laura bevágja a bal felsőbe, 2-12. 15' Signate bejátszása most nem jó, de Szepesi nem tudja átvenni az indítást. Marad a Szegednél a labda, de Barna lövése megint a blokkban hal el, Fekete pedig mehet ziccerig - 2-11, a sokadik könnyű gól, amit az Érd lőhet. 14' Krpez szerzi meg a labdát, majd Barján előtt van terület a betörésre, és ezt gólra is váltja - 2-10, hamar igazolja az Érd hírnevét. 13'Hosszasan támad most az SZKKSE, már fent a bírók keze is, de Barna ziccerét megfogja Janurik. Visszakerül Homokihoz a labda, ő is ellövi kintről, de az oldalhálót találja el - egy indításnál összeakaszkodik Barna és Krpez, viszont nem ítélnek semmit a játékvezetők. 12'Barján látja meg a rést a szegedi falon, ezt ki is használja, és kilövi a bal alsót, 2-9. 12'Homokinál lábat fújnak, de most nincs érdi lerohanás ebből. 11' Bárány talpról engedi el, de pont Janurikot találja el középen. Signate pattintott átlövése elkerüli a szegedi kaput. 10' Bárány lövésénél is jól működik az érdi fal, majd Krpez mehet ziccerig: nem rontja el, 2-8. Időt kér Bakó Botond, egyelőre az Érd egészen más sebességben játszik. 9' Alvarez Gonzalez átlövését kiszedi a felső elöl Dobó, de hamar eladja a labdát az SZKKSE. Jó a blokk Alvarez Gonzalez lövésénél, de marad az Érdnél, ezt Signate használja ki kintről, 2-7. 8' Mikóra ketten is odazárnak, nem tudott ezzel a bejátszással befordulni. Bárány megy fel kintről, és lő a bal alsóba, 2-6. 7' Szépen húzzák le a szélre a vendégek: Fekete a rövid sarkot választja, 1-6. 6' Homoki tenné le a szélre, de kicsúszik Lovistyék kezéből a labda. Signate lőhet kintről, ő sem ront, 1-5. A kontrából Szepesi megint a kapufát találja el. 5' Megvan az első szegedi gól, Homoki átlövése már pontos, 1-3. Kisfaludy rögtön válaszol a szaggatottról, 1-4. 4'Először felállt fal ellen az Érd: Barján talpról ereszti el, de Dobó megfogja, majd az indítás végén Mikó lőhet ziccert beállóból, de nem tudja mattolni Janurikot - megint egy lerohanás, ezt is befejezi Kisfaludy, 0-3. 4'Elveszik a labdát a szegediektől, egy újabb lerohanás, de Fekete ziccerét Dobó lábbal védi! 3' Kapufa! Szépen kijátszotta ezt most az SZKKSE, de Janurikot a kapufa is kisegíti, majd megint egy kontra, ezt Kisfaludy fejezi be góllal, 0-2. 2' Egy távoli lövés Báránytól, de nem talál kaput - Janurik indítja Krpezt, aki bevágja a ziccert a léc alá, 0-1. 1' Az első támadások nem hoznak eredményt, egy labdavesztés után Krpez kezéből kicsúszik a labda a jobb szélen, nincs lövés belőle. Egy érdi kontrát állít meg sikeresen az SZKKSE. 1' Az SZKKSE kezdte a meccset. 15.12 - Szó se róla, az Érd egyetlen kulcsemberét sem pihenteti: itt van az Eb-t megjárt magyar válogatott Janurik Kinga-Klivinyi Kinga kettős is, miképp a légiósok közül is mindenki ott van a nevezett keretben, így az NB I góllövőlistáján harmadik helyen álló Katalina Krpez is. Aztán persze meglátjuk, mennyit fognak játszani - reméljük, sokat, mert ez azt is jelentheti, hogy megszorongatja ellenfelét az SZKKSE. 15.06 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a 2017-es év első szegedi sporteseménye, az SZKKSE-re egy igen komoly feladat vár ma a Magyar Kupában az Érd ellen. A szegediek keretében ott van a Kecskemétre távozó kapus, Dömény-Veress Zsuzsanna helyére, éppen a Hírös város csapatától igazolt Nagy Éva, ő ma bemutatkozhat az SZKKSE-ben. A mérkőzés 15.30-kor kezdődik!