Kézilabda: nem tudta megállítani a Vardart MOL-Pick Szeged

2016. október 16., vasárnap
pick-vardar077kf

Ugyan végig szoros meccset tudott játszani a HC Vardar Szkopje vendégeként a MOL-Pick Szeged, ám pár percnyi kihagyás a meccsbe került a szegediek számára a macedón bajnok otthonában.

A csoportban 100%-os mérleggel álló Vardar Szkopje vendégeként lépett pályára a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában a múlt héten a csoportban veretlenségét elvesztő MOL-Pick Szeged: a Pick keretéből hiányzott a Kielce ellen orrtörést szenvedett

Sergei Gorbok

, a többiekre számíthatott

Juan Carlos Pastor

.

Balogh Zsolt

értékesített hetesével kezdődött a meccs, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a kilencedik percben a szegediek átlövője ismét bedobta a hetest, így először volt kétgólos különbség a meccsen. (3-5) Két perc alatt eltüntette ezt a Vardar, sőt, negyed óra elteltével

Igor Karacic

góljával már vezetett a macedón együttes. (7-6) Továbbra is szoros volt a meccs, Balogh Zsolt pedig magabiztosan dobta be már az ötödik büntetőjét négy perccel a pihenő előtt, amivel ismét vezetett a Pick, sőt,

Mario Sostaric

találata után ismét kettő volt a szegediek előnye. (13-15) Ez volt azonban a szegediek utolsó gólja az első 30 perc során, és mivel

Luka Cindric

az utolsó másodpercekben az időkérés után befejezte a figurát, így a szkopjei együttes volt előnyben az első félidőt követően. Hasonló mederben folytatódott a meccs a szünet után is: hol itt, hol ott volt az előny, olykor

Stas Skube

maga oldotta meg remekül a szegedi támadást, máskor remekül mozgatta csapatát, Balogh Zsolt pedig továbbra is ihletett formában kézilabdázott, valamint

José Manuel Sierra

is bemutatott pár védést, viszont támadásban jöttek a technikai hibák a szegediektől, így a meccs utolsó negyed órájáig nem alakult ki két gólnál nagyobb különbség. Az ötvenedik percben egy eladott labda után

Igor Dibirov

roboghatott a kontrával, amit be is fejezett - ezzel alakult ki az eddigi legkomolyabb különbség, 25-22-re vezetett a Vardar, amely főképp elöl hibázott kevesebbet Jonas Källmanéknál. Sajnos

Strahinja Milic

, a Vardar kapusa is belelendült, miközben Igor Cindric továbbra is pontos volt, így tartotta a két-háromgólos előnyét

Raul Gonzalez

együttese. Két és fél perccel a vége előtt

Matej Gaber

lőtt a hazaiak kapujába, így már csak egy volt a különbség - rögtön időt is kért a macedón együttes.

Vuko Borozan

betalált az időkérést követően, Milic mellett viszont nem talált utat Balogh Zsolt átlövése, így fontos támadás következett 29-27-nél, bő másfél perccel a vége előtt. Kimaradt a Vardar helyzete, de Matej Gaber sem tudta Milic alatt elpattintani a túloldalon, így eldőlt - hiába játszott időnként remekül a MOL-Pick Szeged, ebben több volt a szegediek számára, egy ilyen hőfokú és színvonalú meccsen azonban nem fért bele Juan Carlos Pastor csapatának az, hogy pár percen keresztül nem tudtak olyan pontosan játszani, mint riválisuk. Ezzel a MOL-Pick Szeged a Kielce elleni meccs után a Vardartól is kikapott, így második vereségét szenvedte el a csoportban. A MOL-Pick Szeged a BL következő fordulójában október 23-án 17 órától a fehérorosz Brestet fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

A B csoport többi mérkőzésén:

Rhein-Neckar Löwen - IFK Kristianstad 30-29 KS Vive Tauron Kielce - RK Celje 31-23 HC Zagreb - HC Meshkov Brest 22-27

A B csoport állása:

1. Kielce 8 pont 2. Vardar Szkopje 8 pont 3. Rhein-Neckar Löwen 5 pont 4. Meshkov Brest 4 pont 5. MOL-Pick Szeged 3 pont 6. Kristianstad 2 pont 7. Celje 2 pont 8. HC Zagreb 0 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló

HC Vardar Szkopje - MOL-Pick Szeged 30-27 (16-15) Szkopje, 4000 néző. Vezette: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (moldávok). Vardar: Sterbik - Cupic 1, Maqueda 1, DIBIROV 8/4, Abutovic, Canellas 1, KARACIC 4. Csere: MILIC (kapus), Stoilov 2, Deveren 1, Marsenic 3, CINDRIC 5, A. Dujshebaev, Siskarjov 1, Borozan 3.

Raúl González.

MOL-Pick Szeged:

Sego - Pedro 2, BALOGH ZS. 9/6, Skube 2, Gaber 2, Bodó 2, Källman 2. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Sostaric 1, Buntic 4, Bánhidi 3, Bóka, Obranovic.