Floorball: véget ért a Miskolc elleni böjt az SZFE számára

2016. október 4., kedd
floorball_mj73

Megtört a jég, végre legyőzte a Miskolcot a Szegedi FE: a Tisza-partiak első hazai mérkőzésükön győzelmet ünnepelhettek a borsodiak ellenében.

Az ezúttal is 4 cserével vághatott neki a meccsnek az SZFE, amely első hazai mérkőzésén azzal a Miskolccal találkozott, amelyet hosszú idő óta nem tudott legyőzni. A szegediek zártabb védekezéssel kezdték a mérkőzést, kerülték a nyíltabb játékot a harmad elején a jóval erősebb Miskolccal szemben. A 4. percben a vendégek szerezték az első gólt egy labdaeladást követően (0-1). Az SZFE-nek voltak lehetőségeik az egyenlítésre, de előbb Csordás hagyott ki helyzetet, majd Marosi lőtt kapufát. A 15. perc végén Keszthelyi gyűjtötte be Papp B. kapu mellé szálló lövését és második kísérlete gólt eredményezett (1-1). Ezt követően a Szeged ment előre a vezetésért, de egy kiugratás után a Miskolc került újra előnybe 17. percben (1-2). A második harmad továbbra is lüktető, hajtós volt, lehetőségek, helyzetek mindkét oldalon adódtak, de vagy a játékosok voltak pontatlanok, vagy a kapusok hárítottak olykor bravúrosan és több jó blokkolást is láthattunk, főleg szegedi oldalról. Az MFE próbálta eldönteni a mérkőzést a maga javára ebben az időszakban, a 28. percben egy távoli lövéssel a kapuba is találtak (1-3). Próbálkozott a Szeged, szép számú kapura lövést jegyezhettünk fel, de Csordás, Papp B. és Keszthelyi sem tudott a kapuba találni, ellenben a vendégek egy kontra után tovább növelték előnyüket a harmad utolsó percében (1-4). A szünetben rendezték a soraikat a szegediek, Keszthelyi elmondta, hogy mit vár tőlük az utolsó 20 percben. Bak védése után Bozsó kapta a labdát, aki Keszthelyihez passzolt, aki kilőtte a hosszú felsőt a 42. percben (2-4). Három perccel később Csordás szerzett labdát a saját térfelén, majd a hosszú felsőbe lőtt a védője lefutása után (3-4). A lelkes, maroknyi hazai szurkolók tovább buzdították a csapatot, akik továbbra is lendületben voltak és negyedik gól is megszületett, ami a jobb felsőben kötött ki Papdi révén, aki Csordástól kapta a gólpasszt a 46. percben (4-4). Az egyenlítést követően a 47. perc legelején emberelőnybe is kerültek a szegediek, igaz, nem sikerült gólt szerezniük, de sokkal jobban éltek vele, mint két hete Veszprémben. Továbbra is hajtós, küzdős meccs volt, olykor kis kakaskodásokkal, de a sportszerűség határain belül. A szegedi kapus több védést, olykor bravúrt mutatott be, míg védekezésben továbbra is zártak volt az SZFE és nem adott teret a vendégnek. Mindkét csapaton a fáradtság jelentkezett, a Miskolc időt is kért az 54. percben. Ez a Szegednek jött jól, hisz a 57. perc elején Csordás sarokból történő beütését a kapu előtt üresen maradt Bozsó használta ki (5-4). Középkezdés után az MFE támadott, amit a szegedi kapus védett és remek meglátással indította Marosit, aki egy az egyben megverte a kapust és kettőre növelte a szegedi előnyt (6-4). Hajtós 3 és fél perc várt a csapatra, amelyre még mindig a jól záró védekezés volt jellemző, kiváló kapus teljesítménnyel a kapuban. Egy perccel a vége előtt Papp T. labda eladásából szerzett egy gólt a Miskolc (6-5), de egyenlíteni már nem sikerült a borsodiaknak. A Szeged egy küzdős, hajtós meccsen le tudta győzni az esélyesebb Miskolcot, így egy kiváló csapatmunka eredményeként örülhetett győzelemnek a szegedi együttes, amely védekezésben és támadásban is jól dolgozott, ezzel idei első sikerét aratta. A Szegedi FE legközelebb október 22-én 17 órakor a Phoenix elleni hazai mérkőzéssel folytatja a bajnokságot.