Tájfutás: harmadik lett a SZVSE csapata Gyöngyösön

2016. szeptember 13., kedd
SVOB 3. hely

Hétvégén Gyöngyös városa adott otthont a tájfutók első őszi bajnokságának, a rövidtávú ob-nak és a sprint-váltó ob-nak.

Szombaton délelőtt a több mint 1000 fős mezőny a selejtezőkön küzdött a döntőbe jutásért. A város egy lakótelepén és egy zárt parkjában kellett biztosítani kategóriánként az első 24-be kerülést az "A" döntőhöz. Ezt a 39 fős SZVSE-csapatból 30 főnek sikerült is teljesíteni. Délután Gyöngyös főtéren volt a cél, így a pályák is a zeg-zugos átjárókkal teli belvárosban, haladtak, ahol könnyű volt a nagy „rohanás” közben elnézni a bejáratokat. A szegediek közül a sérülésekkel bajlódó

Szerencsi Ildikó

a 3. helyet szerezte meg, míg

Jónás Ferenc

a serdülő kategóriában másodpercekkel csúszott a második helyre. Ugyanakkor többen is szereztek pontszerző helyeket. Vasárnap a Gyöngyöshöz tartozó Mátrafüreden rendezték a 4 fős váltókat, ahol csak három kategóriában hirdettek eredményt. A 4 fős váltóban kötelező sorrendben kell indulni, lány-fiú-fiú-lány. A 14 éveseknél sajnos az első szegedi váltót rossz pont fogása miatt kizárták, de a 2. váltó a pontszerző 8. helyen végzett. 18-ban a nagyszerű 3. helyet szerezték meg a Tisza-partiak úgy, hogy ketten még csak 15 évesek voltak a váltóban. Felnőtt kategóriában sajnos tartalékos csapattal kellett felállnia a vasutasoknak, hiszen a lányok anyai örömök elé néznek, a legjobb férfi versenyző pedig hegyi futó versenyen indult Ausztriában. De, a tartalékos egység nagyon szépen teljesített, így a maximumot kihozva a váltóból az 5. helyet szerezte meg. Összességében a két nap alapján az egyesületek rangsorában a 3. helyen végeztek az SZVSE sportolói.