Kosárlabda: az ötödik helyért folytatja a Szedeák

2016. május 13., péntek
szedeak_sopron028kf

Legyőzte a házigazda Debrecent a Naturtex-SZTE-Szedeák U16-os együttese, azonban a csapat nem jött ki jól a körbeverésekből, így az ötödik helyért folytathatja a hétvégén.

Kevés volt az elődöntőhöz a Debrecen elleni győzelem

Győzelmi kényszer alatt léphetett pályára a Naturtex-SZTE-Szedeák U16-os csapata a házigazda Debrecen ellen az A csoport zárómeccsén, hiszen a Nyíregyháza a Honvédot is legyőzte, így a szegedieknek mindenképp nyerniük kellett ahhoz, hogy éremért léphessenek pályára a helyosztók során. A Debrecen mivel minkét előző meccsét megnyerte, így már biztosította helyét a legjobb négy között. Ennek megfelelően is kezdett a Szedeák, amely 8-0-al nyitotta a meccset, a házigazda büntetőket követően szerezte meg első kosarait mintegy három perc után. Hamar tízpontos előnybe is került a szegedi együttes, amely tudta tartani is ezt a különbséget a negyed végéig. Hasonlóan eredményesen folytatta a játékot Antal András csapata, amely a 13. percben már kétszer annyi pontot szerzett, mint ellenfele. (18-36) A második negyed második részét megnyomta a Debrecen, ekkor picit nehezebben tudta tartani riválisát a Szedeák, de Cservák közelije után így is tizenkétpontos fórból várhatta a nagyszünet utáni folytatást. A szegediek közül Varga Ákos és Meleg Gergő is tíz pont fölé jutott az első félidő alatt. Vezendi triplájával indult a második félidő, ám Varga Ákos gyorsan lehűtötte a hazaiak kedélyét zsinórban szerzett nyolc pontjával. (38-55) Mindig volt válasza a debreceni közelebb lépési kísérletekre a Szedeáknak, amely a negyedik negyed előtt sem engedte tíz ponton belülre ellenfelét. A legszorosabb állás 60-67-nél volt, azonban két gyors kosárral, közte egy triplával reagált a Szedeák, így újra tízen kívülre kerültek a hajdúságiak. (60-72) A hajrában ugyan néhány kosárnyira került a Debrecen, de mindig jó ütemben érkeztek a szegedi dobások, így végül tízpontos sikert aratott a házigazda ellenében a Szedeák, a 30 pontot szerzett Varga Ákos vezérletével. Hármas körverseny alakult ki a csoportkör végeztével, hiszen a Debrecen, a Nyíregyháza és a Szedeák is két győzelemmel és egy vereséggel zárta az országos döntő első szakaszát: a minitabellán a harmadik lett a Szedeák, ahhoz, hogy ez ne így legyen, 19 ponttal kellett volna nyerniük a szegedieknek, így viszont az ötödik helyért játszhat, a B csoport negyedik helyén végzett csapattal, a Szombathellyel szombaton 12 órától.

U16-os bajnokság, Országos döntő, A csoport, 3. forduló

Debreceni Kosárlabda Akadémia - Naturtex-SZTE-Szedeák 68-78 (16-26, 19-21, 19-20, 14-11) Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok.

Debrecen:

Vezendi 6/6, GÁSPÁR 12, CSOMOR 22/6, Virágh 1, Balázs 4. Csere: TÓTH B. 21/12, Balázsi -, Sólyom 2, Kálmán -, Neurwith -,

Ráthonyi Tamás.

Szedeák:

VARGA Á. 30/6, MELEG 13, Szatmári 11/3, Pinnyei 12, Banda 2. Csere: Cservák 2, Halápi 8, Polányi -, Kass -.

Antal András.

Halápi (31’), Szatmári (40’). Antal András:

"A Nyíregyháza elleni meccs után mondtam a srácoknak, hogy este a becsületünkért kell küzdenünk. A fiúk végig extázisban játszottak a Debrecen ellen, közel is kerültünk ahhoz a 19 ponthoz, ami már az elődöntőt jelentette volna. A fáradtsággal azonban jöttek a hibák, ugyanakkor vallom, hogy a játékvezetői szemlélet megváltozott a második félidőre, jó pár pontot elvettek tőlünk furcsa ítéletekkel, amin a közönség is csodálkozott. Edzőkollégáim megfogalmazása alapján győzött az anti-kosárlabda, a Nyíregyháza kitalált egy olyan védekezési taktikát, ami nem a jövőbe vezet, nem a játékosfejlesztésről szól. Az egész rendszer hibája, hogy ide lehet jönni 28 alapszakasz meccsből 28-at megnyerve, tiszta lappal indulsz, egy vereséggel el lehet búcsúzni az éremtől. Nem egy egész éves teljesítményt mér a végeredmény, hanem azt, hogy itt ki hogy állt össze. Egy betegség és egy sérülés is megpecsételheti az egész éves munkát. Nagyon büszke vagyok a srácokra, olyan elszántsággal játszottak, ami kapcsán feltettük a kérdést: hol volt ez délelőtt? Voltak külső befolyásoló tényezők, de csak magunkat okolhatjuk. Délelőtt kicsit mérges voltam a fiúkra, de most előbb visszaszereztük a becsületünket, majd az önbizalmunkat is. Emelt fővel, győztesen jöhettünk le a pályáról, ha később a Debrecen lesz a bajnok, akkor elmondhatjuk, hogy kétszer már megvertük őket a szezon folyamán.

Az A-csoport végeredménye

1. Nyíregyházi Sportcentrum KA/A 2 gy - 1 v (+22 a minitabellán) 2. Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI/A 2 gy - 1 v (-2) 3. SZEDEÁK/A 2gy - 1 v (-20) 4. Budapesti Honvéd/A 0 gy - 3 v

Korábban írtuk

A pénteken 25 pontos előnyből a Debrecen ellen vereséget szenvedett Nyíregyháza ellen folytatta szereplését az U16-os bajnokság országos döntőjében a Naturtex-SZTE-Szedeák. A szegediek első hét pontját

Varga Ákos

szerezte, ezzel meg is léptek ellenfelüktől

Antal András

tanítványai. (7-3) A nyírségiek ezt követően dobtak két triplát is, majd már az első tíz percben tíz pont fölé jutó

Vaskó Györgynek

nagyban köszönhetően végül ötpontos előnnyel zárták az első negyedet. A második játékrészt 7-0-al nyitotta a Nyíregyháza, így időt is kért a Szedeák vezetőedzője 16-28-nál. Varga Ákos megtörte ugyan a kosárcsendet szegedi részről, de válaszként

Mokánszki

bedobta a nyírségiek negyedik hármasát is, sőt, nem sokkal később megint elsüllyesztett egy kinti dobást, így már húsz pont volt a csapatok között a negyed felére. (18-38) Huszonhét pont volt a legnagyobb különbség a felek között ekkor, a negyed utolsó perceiben először elkövetett nyíregyházi faultok után Varga Ákos büntetőivel és

Halápi Bence

közelijével zárkózott a Szedeák, majd megint egy tripla törte meg a szegedieket,

Pollák

a hetedik nyíregyházi hármast dobta be, így a nagyszünetre az addigi legnagyobb, 28 pontos különbséggel mentek pihenni a felek. A fordulás után Vaskó beszórt egy trojkát, így már harmincegy ponttal vezetett a Nyíregyháza. A negyed alatt ugyan harmincon belülre is tudott jönni a Szedeák, de végül a Nyírsuli nem lassított, és vissza tudta tornázni majd' 40 pontra a fórját. A záró tíz percben mindenkinek lehetőséget biztosított Antal András, a Nyíregyháza pedig a 38 pontig és 16 kiharcolt faultig jutott Vaskó vezérletével magabiztosan nyerte meg a meccset. A nap másik délelőtti csoportmeccsén a Debrecen 77-49-re legyőzte a Honvédot, így előbbi már biztosan továbbjutott, míg az is eldőlt, hogy a kispestiek nem játszhatnak majd a döntőbe jutásért. A Szedeák 19 órától a házigazda Debrecennel játssza következő meccsét.

Országos U16-os döntő, A csoport, 2. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák – Nyírsuli Kosárakadémia 57-87 (16-21, 10-33, 12-23, 19-10)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok.