Kosárlabda: MAFC elleni sikerével bennmaradt a Szedeák + FOTÓK

2016. április 6., szerda
szegedak_mafc23_gs

Matematikailag is bebiztosította jövő évi élvonalbeli tagságát a Naturtex-SZTE-Szedeák a MAFC elleni küzdelmes győzelmével.

Egyetlen győzelemre volt a biztos bentmaradástól a Naturtex-SZTE-Szedeák a MAFC elleni mérkőzés előtt, így

Nikola Lazic

együttese arra készült, hogy ne odázza tovább ezt a lehetőséget, és nyugodtan készülhessen az alsóház hátralévő meccseire.

Johnson

zsákolásával indult a meccs, majd

Vette

szerezte az első szegedi kosarat. Az utóbbi időben remekül játszó

Anthony Tucker

ezúttal is villogott: két triplájával már tízpontos előny közelében volt a Szedeák. (15-6) Nyolc perc után

Ciric

kettő plusz egyes akciója után már ez is meg volt, (22-12) a negyed végeztével azonban Mocsán hármasával tízen belülre került a MAFC. A folytatásban is magas ritmusban játszott a Szedeák, majd a negyed feléig tartotta a 7-8 pontos különbséget. 38-31 után azonban jött hat fővárosi pont válasz nélkül, így már csak egyetlen egység volt a különbség - ekkor viszont a szegediek elkezdtek kintről tüzelni, méghozzá igen pontosan,

Moravcsik Áron

Juhos Levente

tripláival ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a Szedeák.

Anderson

ugyan tartotta a vendégeket, de a kinti dobásokra nem tudott válaszolni a MAFC, Ciric trojkája után időt kellett kérnie

Garai Péternek

. (47-39) Ciric szerzett egy kiváló kettest is, így a nagyszünetre tízpontos fórral vonulhatott a Naturtex. A fordulás után

Smith

két triplával nyitott, máris újra nyitott lett a meccs. (51-47) Közelebb lépett a MAFC, de a legjobbkor Tucker és Ciric is beszórt egy hármast. Vette is élt a palánk alatt, azonban a szívós MAFC nem adta fel egy pillanatra sem, és agresszív védekezésével gyakran zavarba is hozta a Szedeákot. Két perccel a negyed zárása előtt csupán öt pont volt a különbség, de megint érkezett egy szegedi megnyugtató hármas, ezúttal Kiss Zsolttól. 73-69-nél támadhatott a MAFC, de elrontották a vendégek, ráadásul Garai Péter addig reklamált, míg technikait kapott, így Tucker dobhatott egy ajándék büntetőt, majd egy ziccert is befejezett, sőt,

Molnár András

triplájával újra tíz pont volt közte. (79-69) A záró negyedben sem adott lentebb a MAFC a lelkesedéséből, de mire igazán közel jöhetett volna a fővárosi együttes, megint egy szegedi tripla törte meg a lendületét, ezúttal Ciric emelte be kintről a labdát. (84-76) Ugyanez a szituáció ismétlődött meg 84-81 után is, Nikola Lazic időkérését követően Tucker fejezte be kintről, de négy perccel a vége előtt már megint csak egy volt a különbség. (87-86) Sokadjára tudott azonban újítani a Szedeák, Tucker és Vette nagyon jól érezték egymást, és rendre kosarakkal zárult kettejük összjátéka, Molnár Andrásék pedig igazán közel már nem engedték ellenfelüket a meccs végén, miközben támadásban sem rontottak, így végül egy roppant küzdelmes meccsen öt ponttal verte a MAFC-ot a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely ezzel legfontosabb célját teljesítette, hiszen matematikailag is biztosította bentmaradását az A-csoportban. Nikola Lazic együttese kulcspillanatokban nem hibázott, sőt, szinte mindig triplával tudta csendesíteni az igen szívósan küzdő MAFC-ot, így harmadik meccsét is megnyerte az alsóházban, győzelmének köszönhetően pedig különösebb téttel nem bíró összecsapások várnak az alsóházi középszakasz második felében a csapatra. A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb vasárnap 18 órakor a Jászberény vendégeként lép pályára.

Ami a statisztikát illeti

A két csapat között a legnagyobb eltérés a gólpasszok és a triplák, valamint a blokkok területén mutatkozott: előbbiben nyolccal volt jobb a Szedeák (21-13), valamint a szegediek öt blokkot is fel tudnak mutatni a MAFC kettőjével szemben. A hármasokat majd' 50%-al dobta a Szedeák, 30-ból 14 is a gyűrűben landolt kintről, míg a fővárosiak 27 kinti dobásából 11 végződött kosárral. Az egyéni teljesítményeket tekintve az egyaránt dupla-dupláig jutó Anthony Tucker és Andrija Ciric emelhető ki főleg: az irányító 24 ponttal, 10/4-es triplamutatóval, öt lepattanóval, a mezőnyből a legtöbb, 11 gólpasszal, és szintén a mezőny holtversenyben legtöbb kiharcolt faultjával (6) zárt hét eladott labdája mellett, 35 perc alatt. Andrija Ciric 20 pontig jutott, hét kísérletből három triplát szerzett, szedett 11 védőlepattanót, kétszer adta el a labdát négy asszisztja mellett, és a komplett negyedik negyedet a kipontozódás határán, négy faulttal játszotta végig, összesen 34 percet a pályán töltve. Clayton Vette a Szedeák második legeredményesebb embere volt 25 ponttal, nyolc lepattanót szedett és egyszer sem adta el a labdát, valamint kiharcolt négy faultot is 26 percnyi játék alatt. Molnár András 15 pontot tett a közösbe, a triplavonalon túlról négy dobásból csak egyszer hibázott, e mellett védekezésben is remekelt: két szerzett labdája mellett háromszor is blokkolni tudott. Juhos Levente 27 perc alatt hét pontig jutott, mezőnyből csak egyszer hibázott négy dobásából, öt lepattanójához még két blokkot tudott hozzátenni. Moravcsik Áron egy triplát, egy gólpasszt és egy lepattanót ért el 11 perc alatt négy kiharcolt faultja mellett, míg Chip Armelin 4 pontig és három lepattanóig, egy gólpasszig és egy eladott labdáig jutott 13 perce alatt, Kiss Zsolt pedig 23 játékperc alatt egy trojkát szórt be, valamint gólpassza mellett két-két kiharcolt és elkövetett faultot könyvelhetett el. A MAFC-ból kiemelhető Anderson ért el dupla-duplát 22 pontjával és 13 lepattanójával, a mezőny legeredményesebb játékosa, a 27 pontos Mark Smith pedig még kilenc gólpasszal tudta segíteni övéit hat kiharcolt faultja, két eladott és szerzett labdája és egy blokkja mellett.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, középszakasz, alsóház, 3. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - MAFC 101 - 96 (27-19, 24-22, 28-28, 22-27)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Söjtöry Tamás, Rácz Zsolt, Praksch Péter (Faidt Mihály)

Szedeák:

TUCKER 24/12, Moravcsik 3/3, Juhos 7/3, CIRIC 20/9, VETTE 25/3. Csere: MOLNÁR A. 15/9, Armelin 4, Kiss Zs 3/3.

Nikola Lazic.

MAFC:

SMITH 27/15, Misek 4/3, ANDERSON 22/3, Kovács Á. 10/3, Johnson 13. Csere: Mocsán 16/9, Lakits -, Nwakamma 4, Tursics -.

Garai Péter.

Molnár A. (37') Nikola Lazic:

"Ideges mérkőzésen végig vezetve gyűrtük le kellemetlenül játszó ellenfelünket."

Garai Péter:

"Gratulálok a Szegednek!"

VÉGEIV. negyed 101-96 (27-19, 24-21, 28-28, 22-27) 40' Tucker megáll a félpályánál a labdával, ez már eldőlt: Smith még egy triplát szerez, 101-96. Tucker zsákolását már nem adják meg, de nem is számít már: a Szedeák egy nagyon küzdelmes meccsen legyőzi a MAFC-ot, ezzel bebiztosítja az élvonalbeli tagságát! 40'Smith ugyan elrontja, de a szürkék odaadják a MAFC-nak még a labdát: megszerzi Ciric, majd Tucker vissza tudja tenni Armelin pattanóját, 101-93. 40' Megint lépéshiba a Szedeáknál: ez a harmadik, időt is kér a MAFC - szűk egy perc van hátra, hat pont a szegedi előny. 39' Kovács hármasa nem jó, majd Vette megint, 99-91. Johson azért még zsákol, hatodjára, 99-93. 39' Smith végigviszi, 95-91. Ciricnek ütnek oda, Smithnek ez a negyedik: Ciric bedobja az elsőt, és a második is a helyén, 97-91. Kevesebb, mint másfél perc. 39' Lépéshiba Armelinnél: Mocsán a sarokból indul el, majd megtalálja Johsont, aki ötödik zsákolását (!) mutatja be, 95-89. Megint egy technikai hiba, újabb lépés! 38' VETTE! Elkapta a fonalat az amerikai, 95-87. Anderson leül a labdával, de maradhat a MAFC-nál. Anderson hármasa lejön. 38'Vette összeszedi a saját pattanóját Tucker passza után, 93-87. Smith triplája hosszú, majd Ciric egy pillanatra nem figyel, csak hogy ő kapja a labdát, de nem kicsi szerencsével megtartja a labdát. Időt kér a MAFC. 37' Molnár András begyűjti az ötödik faultját, ezzel neki véget ért a meccs - Mocsán pedig dobhat két büntetőt. Csak az első bent, 91-87. 37'Jól működik ez a Tucker-Vette kapcsolat, ez is bent, 89-86. Johson közelije kimarad, majd Vette kiszedi a kezéből a labdát: Molnár András pedig embere szorítása mellett ejti be, 91-86! 36' Kiss Zsoltot orrbavágják, Tucker floatere nincs bent. Vagy három támadólepattanó után csak egy pont a különbség egy közeli után, 87-86. A szürkékkel is meg kell ma küzdeni... 36'Kiss Zsolt trojkája most kiszédül, Anderson pedig kap egy faultot lehetetlen helyzetből, hiszen ő esett rá Molnár Andrásra, akinek viszont ez így a negyedik hibája. Anderson a büntetőknél: jó mindkettő, 87-84. 35' Molnár András begyűjti a harmadik faultját, Johson dobhat kettőt a vonalról: az első jó, a második viszont lejön, 87-82. 35'TUCKER! A tripla, a tripla és a tripla! Most az irányító emel be egyet, 87-81. 34' Kiss Zsolt küzd meg egy pattanóért, de a MAFC-é a labda - legalábbis elsőre, merthogy felülbírálják magukat a játékvezetők, és mégis a Szedeák jöhet támadással. Azonban megszerzi a labdát a fővárosi csapat, és Smith befejezi a ziccert, 84-78. Molnár András hármasa is kiperdül - majd Mocsán beszór egy trojkát, így időt kell kérnie Nikola Lazicnak 84-81-nél. 33' Vette-nél a hiba támadásban, így visszahozza a négy faultos Ciricet Nikola Lazic. CIRIC! Megint egy tripla a legjobbkor, 84-76! 32'Smith ziccere kimarad, majd gyorsan faultol a MAFC. Vette hármasa alig találja el a palánkot, majd Anderson akit ér, ellök maga körül, és beejti közelről, 81-76. 32'Vette megint remekül válik el az emberétől, 81-74. Kovács dobása hosszú a sarokból, Kiss Zsolt hármasa is lejön. 31' Tucker dobása kiperdül, majd Anderson megint elvállalja, de ez nincs bent, viszont Lakitsé a pattanó. Vette faultolja Smith-t, jöhet tőle két büntető: mindkettő bent, 79-74. 31' Triplával nyitja a negyed a MAFC, Anderson dobása behullik, 79-72. III. negyed 79-69 (27-19, 24-21, 28-28)30'Támadóhiba a MAFC-nál, így végigtámadhatja a negyedből hátralévő időt a Szedeák: MOLNÁR ANDRÁS! EGY TRIPLA A SAROKBÓL! 79-69! Vége is a negyednek, tíz perccel a vége előtt tartja a tízpontos előnyét a Szedeák! 30'Agresszívan védekezik most a MAFC, Tucker azonban elindul, és nincs, aki megállítja: 76-69. Még harminc másodperc. 30'Nem jó Kovács közelije, majd Garai Péter addig játszott a tűzzel, míg a közönség megelégedésére megkapja a technikait: bent is a büntető Tuckertől, és a felezőről jöhet a Szedeák. 29'Megint labdát szerez a MAFC, Smith beejti a ziccert, 73-69. Kijön egész pályára a MAFC, Vette megint üresen marad a palánk alatt, de most nem tudja kosárra váltani, viszont a fault menetrendszerűen érkezik, de csak két büntető követi ugye: az első rossz, és a második is kimarad! 29' Anderson bedobja mindkét büntetőjét, 73-67. Eladja a labdát Molnár András, de Mocsán nem tudja megmenteni az alapvonalon belül. 28' KISS ZSOLT! Egy újabb tripla a Szedeáktól, ezek pedig lélekrombolók lehetnek a vendégek számára, mindig jön egy szegedi hármas! 73-65. 28' Mocsán szerez egy triplát is, 68-63. Vette-t azonban most nem bírják tartani, közelije után még dobhat is egyet: kimarad a plusz egy, 70-63. Mocsán hármasa kimarad, de Misek összeszedi, és bár elsőre Molnár András betakarja, de másodjára már beejtik, 70-65. 27' Jön a tizedik szegedi tripla, Molnár András szerzi, 68-58. Mocsán hozza megint tízen belülre a MAFC-ot, 68-60. 27' Ciric ejtése kiperdül, majd Kiss Zsolt állítja meg a MAFC támadását - amiért rögtön büntetőzhet is a fővárosi együttes: Anderson kihagyja az elsőt, a második már bent, 65-58. 26' Molnár András szép floatere után 65-54. Smith harcol ki egy faultot - ráadásul Ciricnek ez a negyedik hibája. Smith beemel még egy triplát, 65-57. 25' Molnár András találja meg remekül Vette-t a palánk alatt, aki be is fejezi a ziccert, 63-51. Molnár András most jól is védekezik Mocsánnal szemben, de Kovács beemeli kintről végül, 63-54. 25' Johnson blokkolja Vette-t, aki inkább kiosztja Tuckernek, de nem jó a hármas. Jó védekezés most a Szedeáktól! 24' Anderson a sarokból, de csak kettes, 61-51. Ez most nem jó, majd Mocsán a sarokból - de nem jó a tripla tőle. 24' Most Ciric lop labádt Misektől, és meg is bünteti ezt egy hármassal! 61-49, a kilencedik szegedi hármas is a helyén! 23' Johnson negyedik zsákolása Smith passza után, 55-49. Tucker trojkája lejön, majd Misektől szerez labdát Vette: TUCKER MÁSODJÁRA MÁR NEM HIBÁZIK KINTRŐL! 58-49! 22' Anderson faultja Tuckert, majd Vette faulttal együtt ejti be! Vette büntetője kimarad, 55-47. 21' Smith szór be egy trojkát, 53-44. Vette középtávolija nem jó, majd Smith megint egy triplát dob, 53-47. 21'Ciric majdnem megismétli a szünet előtti dobását, de ez most rövid. Kovács floatere nem jó, Tucker viszont befejezi a ziccert, 53-41. II. negyed 51-41 (27-19, 24-21)20'CIRIC! Micsoda kosár tőle, lehetetlen szögből és helyzetből emeli be a tempót, 51-41. Még egy támadásnyi ideje van a MAFC-nak, de nem jó a hármas, Moravcsiknak pedig odaüt Mocsán. Még 11 másodperc: Moravcsik eladja a labdát, de Misek középtávolija viszont nincs bent - tíz ponttal vezet a nagyszünetben a Szedeák a MAFC ellen. 19'Ciric triplája honnan jön ki, te jó ég - de Juhos visszateszi a pattanót, 49-39. Anderson egy tempóval válaszol, 49-41. 19'Anderson kezéből kiperdül a labda, de maradhat a MAFC-nál mindenki meglepődésére. Fault Armelinnél, majd Juhos oszt ki megint egy blokkot. 18' Ezt szépen csinálta Anderson, két ember között találta meg a helyet, 44-39. CIRIC! EGY ÚJABB SZEGEDI HÁRMAS!!! 47-39! Időt kér a MAFC! 17' MORAVCSIK! Mikor máskor, ha nem most egy tripla tőle, 41-37. Nwakamma két támadópattanót is szed, de egyik után sincs kosár - nem úgy JUHOS trojkája után!!! A legjobbkor megint egy hármas, 44-37! 17'Ciric tempója nincs bent, és a MAFC-é a pattanó. Nwakamma fordul be, egy pontra feljön a MAFC, 38-37. 16'Smithnél belemenés végül - neki pedig ez a harmadik hibája már, ez nem feltétlen baj. Tursics rögtön faultolja Ciricet, Armelin hármasa azonban nem jó. Nem úgy Anderson közelije, 38-35. 16' Nwakamma tempója nem jó, majd lépés Moravcsiknál - egy triplával feljöhet két pontra a MAFC. 15' Tucker triplája nem jó, majd ráfújnak egy sportszerűtlen hibát - érdekes ítélet, maradjunk annyiban. Mocsán dobhat büntetőket: mindkettő jó, és a felezőről jöhet a MAFC 38-33-nál. 15' Nwakamma sem hibázik ziccerből, majd Molnár András szerez labdát, de Smith kiüti a labdáz a kezéből ziccerben - időt kér a Szedeák 38-31-nél. 14'Mocsán indul meg a palánk felé, és el is jut - sőt, be is fejezi a támadást, 35-29. Armelin kezéből kiperdül, de maradhat a Szedeáknál: Molnár András a sarokból dobja be a triplát, 38-29! 14'Juhos küzd nagyot egy pattanóért Misek dobása után, meg is van, szép volt! Ciric viszont sajnos elpasszolja. 13' Hosszú Lakits hármasa a sarokból, majd Tucker passzolja be a sűrűbe, de ez Smithnél köt ki, viszont kivezeti. Armelin egy kézzel zsákol!!! 35-27! 13' Armelin a sarokból dobja be a tempót, 31-24. Smith egy szép trojkával válaszol, 31-27 - de Tucker egy ziccerrel felel, 33-27. 12'Molnár András szorított helyzetből kell, hogy dobjon, ez rövid. Smith indul meg megint, Juhos faultolja: jó mindkét büntetője, 29-24. 11'Johson fordul, de ez rövid tőle. Ciric triplája sem jó, Johson húzza le. Nem tud most dobóhelyzetig jutni a MAFC. 11'Jön egy újabb tripla a MAFC-tól, Misek ugyanonnan, ahonnan az imént Mocsán, 27-22. Ciric indul el, ez goal-tending, megadják, 29-22. I. negyed 27-1910' Még egyet támadhat a MAFC: jön az első tripla a vendégektől, Mocsán a sarokból eredményes, 27-19 - majd' tízpontos szegedi előny tíz perc után. 10' Lejön egy újabb tripla, de Armeliné a pattanó. Molnár András a dudaszó pillanatában szórja be a középtávolit, 27-16. 10' Molnár András labdaszerzése után kimarad a tripla, majd Smith fejezi be a ziccerét, 25-16. 9'Beszédül Kovács ziccere, majd Tucker megint kiharcol két büntetőt: az elsőt kihagyja, a második viszont már jó, 25-14. 9'Anderson átdobja a palánkot közelről, majd Tuckernek ütnek oda, ő dobhat kettőt. Érkezik Armelin és Kiss Zsolt. Mindkét büntető jó Tuckertől, 24-12. 8' Ciric szépen tartja meg Johson mellett, és a körtéből beejti, 19-12. Anderson fordul le ,de ez nem jó - nem úgy Ciric közelije, aki faulttal együtt teszi be, 21-12! Jó a büntető is, 22-12! 7'Vette közelije megint nem jó, majd Johnson beleáll a triplába, de nincs bent. Tucker megpróbálja egykézzel a palánk alól, de nincs bent. 7' Johson harmadik zsákolása is megvan, 17-12. Ciric triplája rövid a sarokból, ahogy Anderson hármasa sem jó. 6' Jön Molnár András Moravcsik helyére, míg Mocsán jön a MAFC-ba. Tucker szép passzát Vette váltja kosárra közelről, 17-10. 6' Anderson most egymaga végigviszi, 15-10. Vette horga sem jó, majd Johsonnál fújnak egy támadót. 5'Végül helyben hagyják az ítéletet, a Szedeák támadhat. Garai Péter reklamál, egyelőre technikai nélkül. Vette hármasa lejön. 5'Johson hiába szedi össze a saját lepattanóját, a földön ülve már nem tud vele mit kezdeni, lejár a MAFC támadóideje. Legalábbis elsőre így tűnik, videóbíróznak a sporik. 5' Anderson tempója hullik be, 15-8. Tuckernél most támadót fújnak. 4'Smith megy be a palánk alá, majd kiosztja Johsonnak, aki szépen zsákol, 12-6. Tucker szerez egy habkönnyű hármast, 15-6! 4'Vette harcol ki egy faultot: a dobása viszont az utolsó pillanatban kiperdül, jöhet két büntető tőle: az első bent, és a második is jó, 11-4. 3' Vette beleáll a triplába: ez is ül, 10-4! Anderson is megpróbálja kintről, de ez hosszú. 3' Ciric faultja után Misek állhat a vonalra: ebből is csak az első jó, 7-4. 2' Szép bejátszás Cirictól Vette felé, de nem tudja befejezni a center, majd Smith ellen egy szép blokk Juhostól, és be is fejezi a támadást a büntetővonalról, 7-3. 2' Juhos faultolja Kovácsot - a kísérlete nem megy be, így csak két büntető: az első bent, a második viszont lejön, de ismételhet Kovács. Ez sincs bent, 5-3. 2' Kovács engedi el a dudaszó pillanatában, de nem jó - Tucker viszont beszórja a triplát, 5-2! 1' Vette szerzi az első szegedi kosarat, jó a tempója fordulás után, 2-2. 1' Eladott labdával nyit a Szedeák, de Johnson kihagyja elsőre, majd Smith labdaszerzése után Johson már másodjára bezsákolja, 0-2. 1' A feldobást a Szedeák nyerte. 18.40 - A szegediektől ezúttal Révész Ádám maradt ki a keretből, ugyanakkor a többiekre egyaránt számíthat Nikola Lazic. 18.24 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Az imént érkeztek a küzdőtérre a Szedeák játékosai - bízunk benne, hogy az idei utolsó téttel bíró meccsükre, hiszen ez azt jelentené, hogy ma legyőzi a MAFC-ot Nikola Lazic csapata, ezzel pedig kivívja a biztos tagságot a jövő évi NB I/A csoportos bajnokságban. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!

Bentmaradást érhet a MAFC elleni győzelem szerdán a Naturtex-SZTE-Szedeák számára.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=624549

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. április 5.