Vízilabda: Manhercz Krisztián mesternégyesével verte a Szeged a Honvédot

2016. március 5., szombat
tiszavirag-honved12kf

Óriási csatában egy góllal nyert a Contitech Szeged Diapolo csapata a Honvéd otthonában. A vendégek góljainak felét Manhercz Krisztián vállalta magára.

Az első gólváltás ötméteresből esett a csapatok között: előbb

Kovács Gergő

, majd a túloldalon

Manhercz Krisztián

is rögzített szituációból talált a hálóba. (1-1) Az első akciógólra az 5. percig kellett várni, amikor

Kiss Gergely

mattolta egy bombával

Meixner Marcellt

. (2-1) A második negyed elején

Aljosa Kunac

egyenlített emberelőnyből, ahogy megtette ezt kicsit később Borsós Endre találatát is követően. (3-3) Fél perccel a félidő előtt aztán

Kiss Bálint

is fórból volt eredményes, így szünetben a fővárosiaknál volt még az előny. (4-3) Fordulás után eljöttek Manhercz Krisztián percei. A fiatal tehetség nem egész három minutum leforgása alatt háromszor talált be, mire Kovács révén válaszolni tudott volna a Honvéd. (5-6) Az utolsó felvonásnak tehát a szegediek szűk vezetésével futottak neki a felek. A 27. percben

Lukas Seman

Varga II Zsolt

jóvoltából megugrottak a Tisza-partiak, de a vendéglátók

Simon Roland

góljával hamar szépíteni tudtak. (6-8) Sőt, három perccel a vége előtt Kiss Gergely ismét egyre olvasztotta a differenciát, csakhogy ezt követően többször már nem rezdültek a hálók, így

Varga Péter

legénysége győzelemmel távozott a Kőér utcából. A Szeged negyedik fellépésén a második sikerét aratta a középszakaszban, ezzel egy pontra zárkózott fel az ötödik Honvéd mögé. Manherczék legközelebb március 8-án 18.30-tól a Ferencvárost látják vendégül az újszegedi sportuszodában.

Férfi vízilabda OB I középszakasz felsőház, 4. forduló:

Racionet Honvéd - Contitech Szeged Diapolo 7-8 (2-1, 2-2, 1-3, 2-2)

Budapest, Kőér utcai uszoda. Vezette: Petik András, Rubos Károly.

Honvéd:

György - Fazekas, Fejős, Kiss G. 2, Illés, Kovács 2/1, Simon R. 1.

Kiss B. 1, Borsós 1, Kalanovics, Steinmetz, Simon A.

Vad Lajos.

Meixner - Kiss Cs., Seman 1, Varga II 1, Kunac 2, Manhercz Á., Manhercz K. 4/2.

Sánta, Pellei, Seldmayer, Palotás.

Varga Péter.

Emberelőny:

13/3, ill. 12/3.

Ötméteres:

1/1, ill. 3/2.

Fazekas (18'), Kalanovics (22'), Simon R. (30'), ill. Kunac (29').

Parádés sikerrel távoztak a szegedi pólósok a Honvéd otthonából - Manhercz Krisztián négy gólt vállalt a nyolcból! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=615279

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 5.