Floorball: szoros meccsen bukott el az SZFE

2016. március 17., csütörtök
floorball_mj73

A győzelemre is volt esélye a Szegedi FE-nek Érden, azonban a hazai együttes került ki győztesen a szoros mérkőzésen.

Az őszi, hazai siker után a 2 pontért utazott az SZFE Érdre, a Torpedo ideiglenes otthonába., ahol nyolc mezőny játékossal és egy kapussal indult harcba az SZFE. Papdi eltiltását töltötte, így néhány ember más pozícióban szerepelt a megszokottnál, de a szegediek játéka, hadrendje nem változott és a vezetést is megszerezték a 2. percben, miután Csordás passzát Marosi értékesítette (0-1). Fél perc eltettével egyenlített a Torpedo (1-1). A 4. percben kétszer is betalált a Tisza-parti együttes, előbb Feil adott gólpasszt Keszthelyinek, utána Keszthelyi Csordásnak (1-3). Lendületesen és gólokkal indult a harmad, ami tovább folytatódott, hisz a 7. percben ki is egyenlített a hazai csapat (3-3). Lendületben maradtak a hazaiak, a 9. percben a vezetést is átvették (4-3). Továbbra is hajtós meccs volt, helyzetekkel, védésekkel. De ami a SZFE-nek kimaradt, az hazaiaknak bement és a 15. percben már hárommal mentek (6-3). Az utolsó három perc a szegedieké volt, hisz egy végletekig kijátszott helyzet után Papp Tamás lőtt az üresen maradt kapuba Csordás passz után a 18. percben, majd fél perc elteltével Keszthely eredménye Marosi passzából (6-5). Második harmad első percében egy kontra után gót ütött a Torpedo (7-5), majd két perc elteltével visszaállt a három gólos előny (8-5). Ekkor sokáig kereste a játék ritmusát a szegedi csapat, amelynek nem volt gördülékeny a játéka és a kapura sem tudott veszélyes lenni. A harmad felétől aztán összeállt az SZFE játéka, helyzet-helyzet hátán csak a gól hiányzott - ami végül a 36. perc elején meg is született, Marosi talált a kapuba Csordás passzából (8-6). A következő percben Keszthelyit akadályozták gólhelyzetben, amiért büntetőt kapott az SZFE, a hazai játékos pedig két perces büntetést. Feil vállalta el a büntetőt, de a bal felső sarok mellé lőtt. Ez kimaradt, de az emberelőny megmaradt, ezt viszont nem sikerült gólra váltania a szegedieknek, így nem kerültünk közelebb a hazai csapathoz. A harmadik harmadra a meccs megfordításáért lépett pályára az SZFE. A csapat hajtott, ment előre, de gólt megint a Torpedó szerzett a 44. percben (9-6). Ismét a harmad felétől vált igazán veszélyessé a Szeged, az 51. percben Keszthelyi adott gólpasszt Csordásnak, aki kilőtte a bal felsőt (9-7). Az 56. percben a szegedi kapus hárítását követően csorgott be labda a kapuba (10-7). Középkezdést követően Őze lőtt egy nagy gólt a félpályáról, Keszthelyi átadása után (10-8). Időkéréssel indult neki az utolsó három percnek az SZFE, de sajnos szépíteni és egyenlíteni sem sikerült a szegedieknek, miközben a hazaiak egy távoli lövés révén még szereztek egy gólt (11-8). Lendületes, időként látványos játékot produkálva sikerült egy jó meccset játszania a szegedi csapatnak a hozzájuk hasonló játéktudású Torpedó csapatával. Kis szerencsével nyerhetett is volna az SZFE, amelynek több jó akciója, büntetője, szabadütése – Papp Z. kapufája – volt, amiből gólokat szerezhetett volna, valamint sikerült volna az elkerülhető gólokat kivédeni.