Kézilabda: nem kímélte a Koldingot a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. február 14., vasárnap
pick-kobenhavn015kf

Az első percek kivételével végig dominált a dán Kolding ellen a MOL-Pick Szeged az év első BL-meccsén, így Juan Carlos Pastor csapata megérdemelt sikert aratott.

Az Európa-bajnokságot követő első nemzetközi mérkőzését játszotta vasárnap délután a dán Kolding ellen a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének B csoportjában: a szegediek számára nem csak azért volt fontos a meccs, mert egy győzelemmel tarthatta volna jó pozícióját a csoportban, hanem mert az utóbbi években a február nem a legjobban sikerült a csapat számára. A már a továbbjutástól biztosan búcsúzó Kolding azonban jól kezdte a meccset:

Andersson

góljaival nyitottak, majd a hatodik percben Landin találatát követően kettővel vezetett a február eleje óta

Carlos Ortega

által irányított dán csapat. (4-6) Ezt zsinórban három szegedi gól követte, így

Ilyés

átlövése után már a Pick vezetett, de szívósan tartotta magát a Kolding, két szélről szerzett gól után már újra a dánok vezettek a meccsen. (8-9) Ezt azonban ismét három Pick-találat követte,

Vranjes

percei után

Robledo

ragasztott nagy gólt a nem jó napot hozó Hvidt kapujába. (11-9) A félidő utolsó tíz perce az átlövőkről szólt:

Ancsin

és Robledo is hatalmas gólokat szerzett, majd a kapuba beálló

Asmussen

sem tudta megállítani a támadásban nagyon pontosan játszó Szegedet, amely így folyamatosan növelte előnyét, ráadásul

Sierra

is bemutatott pár védést hátul, így végül megnyugtató, ötgólos előnyt harcolt ki a szünetre a Pick. A fordulást követően kilenc percig nem tudott gólt szerezni a Kolding, a Pick azonban nem állt le támadásban, jöttek az átlövések után a gólok továbbra is, így nem volt meglepő, hogy meglett a tízgólos különbség, pedig a szegediek még hetest is rontottak. (23-13)

Enderleit

törte meg a dánok gólcsendjét, de innen azért érezhető volt, hogy nem fognak tudni visszajönni a vendégek, a Pick jól zárt hátul, többször sikerült blokkolni a Kolding átlövéseit, amelynek nem tudott újítani a meccs során, a kivárásra alapuló játékuk pedig ezen a napon nem érvényesült - olyannyira, hogy a szegediek számtalan alkalommal meg is tudták kontrázni a Kolding védelmét, és gyors lerohanásgólokat szerezve könnyedén növelték góljaik számát. A végére már egyik csapat sem mozgósított meg komoly erőket, a MOL-Pick Szeged pedig a vártnál is könnyebben verte meg a Koldingot, így jól kezdte a tavaszt. Ezzel a győzelemmel a Pick 15 ponttal áll a csoportjában 11 fordulót követően, akárcsak a lengyel Kielce és a német Löwen, a csoport élén pedig a Montpellierben nyolcgólos győzelmet (23-31) arató Barcelona áll - éppen a katalán együttes vendége lesz a BL következő fordulójában Juan Carlos Pastor együttese, amelyre a Barca előtt még kedden még egy ceglédi bajnoki vár.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló

MOL-Pick Szeged - KIF Kolding 34 - 23 (18-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (csehek)

MOL-Pick Szeged:

SIERRA - Källman 1, BLAZEVIC 1, Ilyés 3, Bombac 2/1, Zubai 1, Prodanovic 3. Csere: Wyszomirski (kapus), ANCSIN 5, ROBLEDO 6, Vranjes 2, Thiagus Petrus 1, Parrondo 3/1, Mindegía 3, Curuvija 3/1, Fekete.

Juan Carlos Pastor.

Kolding:

Hvidt - Landin 2, ANDERSSON 5, Spellerberg 4/2, Igropulo 1, Laen 2, Jensen 2. Csere: Asmussen (kapus), Jörgensen, Viudes 1, Karlsson 1, Enderleit 2, Augustinussen, Beuschau 1, Kühne 2.

Carlos Ortega.

5/3 ill. 3/3.

4 perc ill. 8 perc. Juan Carlos Pastor:

"Nagyon fontos meccs volt, hiszen most jöttek vissza az Eb-ről a játékosaink, ezzel tavaly meggyűlt a bajunk. Mindenki tudott ma játszani és hozzátenni, egyúttal élvezték is a kézilabdát a játékosaim. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben jól fog játszani a Kolding, nagy örömöket okoznak még a szurkolóiknak. Rosszul kezdtünk ma, de türelmesen játszottunk és visszajöttünk, majd megnyertük a meccset."

Carlos Ortega:

"Gratulálok a Szegednek, jobb csapat volt ma. Jól játszottunk az első 15 percben, majd ahogy a Szeged váltott védekezésben, megállította a játékunkat. Rengeteg labdát vesztettünk, ezzel megtört bennünket a Szeged. Csak Igropulo a középkorú játékosunk, a többiek vagy nagyon fiatalok, vagy idősebbek. Összesen hat edzésünk volt a csapattal, idő kell még ahhoz, hogy viszont lássuk azt, amit szeretnék."

Ancsin Gábor:

"Nehezen kezdtünk, erre oda kell figyelnünk, Barcelonában ezt biztos, hogy nem engedhetjük meg magunkat. Igazi csapatmunkával tudtunk nyerni, ez mindenképpen pozitív. Örültem, hogy segíteni tudtam a csapatnak, főleg így, hogy Balogh Zsolt még sérüléssel bajlódik, remélem, ez a jövőben is így lesz, és közösen meg tudjuk oldani ezt a posztot."

Nikolaj Enderleit:

"Természetesen jobbra számítottam, minden meccsen nyerni szeretnénk. Ahogy az edzőnk is mondta, nem sokat edzettünk együtt, nem tudtuk megvalósítani azt, amit szerettünk volna, még idő kell ahhoz, hogy működjön a taktikánk. A meccsen sok fiatal, rutintalan játékosunk játszott, ez volt a döntő."

VÉGE60' Állva tapsol a szegedi közönség az utolsó percben: Mindegía még elhelyez egy bombát a léc alá, 34-22 - Spellerberg még lőhet egy időntúli hetest, ezt bedobja, 34-23 - ez a vége, a MOL-Pick Szeged bár nehezen kezdett, de ezt követően végig dominált, és nagyon sima győzelmet szerez a dán Kolding ellen. 60'Kühne most a bal szélről pattintja be, 33-22. 59' Viudes beállóból szerzi első gólját, 33-21. Vranjesnek rövid a passz, majd Kühne ziccerét Wyszomirski megfogja! 58'Vranjes másodjára szedi össze a bejátszást, a már induló dánok mellett viszont üresen maradt Curuvija, aki nem hibázik a szélről, 33-20. 58'Kühne lövését elsőre fogja Wyszomirski, de a kipattanót összeszedi, és másodjára már bevágja, 32-20. 57'Passzív miatt elveszik a labdát a csehek a Picktől. 55'Mindegía passza hosszú Vranjesnek beállóban. Karlsson lövése is a szegedi blokkban hal el, majd Beuschau pattint mellé. 54'Egy újabb szerzett labda, és nem sietjük el a támadást. Jön Fekete Ancsin helyére. 53'Beuschau durrant fölé a kilencesről, majd Ancsin is Asmussen kapuja fölé pörköl. 52'Thiagus Petrus nagyon okosan akarta, ejtése jó ívű is volt, azonban a bal kapufa mellett landolt. Nem úgy Parrondo ziccere, aki egy újabb kontragól után talál be, 32-19. 51'Beuschau lövését blokkolja Blazevic, majd Wyszomirski fogja Enderleit lövését, de már büntetőt fújnak belülvédekezésért. Labdacserét követően Spellerberg jön a heteshez, bevágja a léc alá, 31-19. 50'Thiagus Petrus remek átlövésévél 31-18, a brazil kipókhálózta a jobb felsőt a szaggatottról. 49'Beuschau húzza vissza a bal oldalra középről a labdát, erre nem ért oda Wyszomirski. 49'Vranjes az egekből húzza le a labdát, viszont fölépattintja. 48'Vranjesnálm most nincs ítélet, majd Jensen mehet a ziccerrel, de Wyszomirski rögtön egy bravúrral kezd! 48' Elvesztik a dánok a labdát támadásban, teljesen nyugodtan támadhat a Pick. Jön a kapuba Wyszomirski. 47'Enderleit most pontosabb, mint az imént, 29-17. Ancsin találja meg a rést a falon, és bezúdítja ezt is a kapuba, 30-17. 46' Parrondo a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót, 29-16. 45' Enderleit talpról nagyon csúnyán fölé lő. Zubai gólját nem adják meg, mert bent volt a lába a hatoson belül, de a szegedieké a labda. 45'Robledo átlövéseivel most nem tudnak mit kezdeni a vendégek, ez a bal alsóban landol, Hvidt tehetetlen, 28-16, Robledo már hatgólos. 44'Andersson addig ment keresztbe a fal előtt, amíg helyet nem talált, majd visszahúzta a bal sarokba, 27-16. 43'Elrontják ezt a támadást a dánok, akik tíz perc alatt mindössze kettő gólt szereztek a második félidőben. Robledo előtt laza a védekezés, meg is látja és gólra is váltja ezt, 27-15. 42'Sierra ismét fog egy labdát, a spanyol is hozzáteszi a magáét a meccshez. Curuvija a bal szélről Robledo passza után dobja be Hvidt lába alatt - ráadásul kiállítják Augustinussent is, 53 másodpercig kettős emberelőnyben a Pick. 41' Most Parrondo jön a büntetőhöz: a bal sarkot választja, 25-15. 41'Robledo megy be két ember között balátlövőben, de Hvidt fogja a lövését, viszont maradhat nálunk. Mindegía játssza be Zubainak, aki kiharcol egy két percet Landinnak, és egy hetest a Picknek. 40'Nehezen jut el a sarokba a labda Landinhoz, aki elakadt Thiagus Petrusban, a csehek viszont hetest fújnak. Spellerberg első szándékból belövi, 24-15. 39'Ancsinnál most belemenést fújnak, megkapják a labdát a dánok. 39'Enderleit pattintja be középről, 24-14. 38' Megint egy gyors kontra, ezt most Blazevic fejezi be, 24-13 - egyetlen ilyet sem lehetett látni a dánoktól, miközben ezek azért ilyen különbségnél elég demoralizálóak lehetnek a túloldalon, megint időt kér Carlos Ortega. 38' Számolhat a közönség Prodanovic újabb kontragólja után, ugyanis megvan a tíz közte, 23-13! 37'Robledo teszi fel kínaira Curuvijának, de Hvidt lábbal véd, minden esetre nem volt csúnya akció... Mindegía passza pontatlan, éppen visszafele mozgott a sarokból Curuvija. 36'Jó a blokk Andersson átlövésénél, Sierra lehúzza a labdát, de most nem indulunk. Ancsin derékből engedné el, de blokkolják - Sierra viszont fog egy ziccert a túloldalon, bravó! 35'Andersson gyengécske átlövését fogja Sierra, majd Prodanovic indul, és vágja be a ziccert, 22-13. 34'Sierra véd ismét, majd Mindegía egyedül oldja meg, csak kinéz oldalra, de ő maga fejezi be betörése után, 21-13 - időt kér a Kolding. 33' ROBLEDO! Hát ezt honnan csavarta be, te jó ég, majdnem nullszögből tette el Hvidt mellett, 20-13. 33' Megszerezzük a labdát, és rohanunk is vele, de Mindegía ziccerét a kapuba visszatérő Hvidt hárítja. 32'Igropulo lövését blokkoljuk, így Sierra könnyedén begyűjti. Ancsin újabb hatalmas gólt szerez, 19-13, az eddigi legnagyobb különbség. 31'Zubait viszik földre az első akció végén a hatoson, ezért hetes jár: jön Curuvija, ismét Asmussennel szemben: pattintja, de a jobb kapufáról jön vissza a labda. 31' A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Sierra védi Jensen elég kiszorított helyzetből leadott lövését, majd Mindegía egyből indítja Källmant, a svédnek azonban már nincs ideje és helye végigvinni, így ez a vége a félidőnek: öttel vezet a félidő második felét egyértelműen uraló MOL-Pick Szeged a Kolding ellen. 30'Zubai jól vált le védőjétől, és okosan teszi el Asmussen mellett a hatosról a bal sarokba, 18-13. 29'Andersson húzza most a dánokat, talpról egy elképesztő erejű bombát ragasztott Sierra kapujába, 17-13. 28' Nem jó Andersson passza, ebből tudunk indulni, Källman és Thiagus Petrus megy, majd utóbbit állítják meg a hatosnál, ez hetes: Curuvija lövi most a büntetőt Asmussennek - lazán a lába mellé, 17-12. 28'Robledo löketét Asmussen és a kapufa közösen hárítja, de maradhat a labda a Picknél. Megint a spanyol lövi el, de ez most fölé. 27' Andersson azért ha jól el tudja lőni a szaggatottról, nehéz azt megfogni, ez most nagyon pontos volt a részéről a jobb alsóba, 16-12. 27'Mindegía talpról pattintja be a kapuba beálló Asmussennek, 16-11. 26'Karlsson maradt most picit üresen, volt egy kis helye jobbátlövőben, és a hatosról lő a szegedi kapu jobb oldalába, 15-11. 25'Robledo fejezi be a szépen előkészített ziccert, 15-10! 24'SIERRA! Kintről nehezen bírnak vele, Karlsson léc alá tartó labdáját is kitolta! 23' Belemenés Spellerbergnél, Vranjes védekezett jól. ANCSIN! MICSODA GÓL TŐLE! EGY HATALMAS ÁTLÖVÉS A BAL FELSŐBE! 14-10! 22'Ancsin remekül veri meg lábbal az ellenfelét, majd lő a bal alsóba átlövőből, hárommal vezetünk! 13-10! 22' Thiagus Petrus most védekezésben hasznos, labdaszerzése után indulhatunk, de megállítják a kontrát a dánok. 21'Spellerberget pihenteti most Ortega. Igropulo átlövését fogja Sierra, majd a túloldalon Thiagus Petrus ziccerét is megfogja Hvidt, de hetes! BOMBAC! Mit akart megcsinálni! Lövőcsel után át akarta ejteni Hvidtet, de túlemelte, a kapu tetején landol a labda! 20'Mindjárt letelik Thiagus Petrus kiállítása: Igropulo már kiegészülve állítja meg Bombacot a hatoson. Robledo lövését viszont nincs, aki megállítaná: 12-10. 19'Ezt most egész gyorsan végigjátszották Laennek beállóba, visszajön egyre a Kolding, 11-10. 18' Parrondo labdát szerez, remekül nyúlt bele a passzba, de inkább nincs gyors kontra. Robledo! Gól emberhátrányból, ez igen! 11-9 egy remek átlövés után, majd időt kér Carlos Ortega! 18' Thiagus Petrust állítják ki két percre, miután a levegőben fogta meg Andersson kezét, Karlsson egyből reklamálja is a kiállítást, de a csehek ezt be is fújják e nélkül is. 17' Hiba most a dánoknál támadásban, majd Vranjest borítják fel ziccerben, de ő még el tudja dobni, és megint bepattog Hvidtről, 10-9. 16' Egy iszonyat hosszú támadás végén végül Landinhoz került a labda a bal szélen, innen is eredményesek, 8-9. Vranjes beállóból egyenlít, 9-9. 15' Ilyés elvállalja talpról most jó 10 méterről, Hvidt ezt olvasta. Az tényleg látszik, hogy a Kolding nem rohan, most is inkább még tartottak egy megbeszélést a Pick hatosa előtt. 14' Kiegészül a Kolding, nem jöttek ki olyan rosszul az emberhátrányból. Szépen lejátszották Jensennek a jobb szélre, aki Sierra feje fölött a hálóba lő, 8-8. 13'Sierra védi Spellerberg átlövését, először vezethetünk kettővel. Ancsin löketét Hvidt is hárítja, kellett emlegetni a formáját. 13' Prodanovic remekül használta ki ziccerét a szélről, egyelőre Hvidt nem találja a formáját, 8-7. 12'Hvidt csak beleérni tud Ilyés lövésébe, de becsorog a labda végül a vonalon túlra, és hát végül is ez a lényeg, vezet a Pick, 7-6. Ott a válasz Spellerbergtől középen, 7-7. 11' Ezt már nem ússza meg az orosz, nem kímélte Källmant, jön is a két perc a csehektől, emberelőnyben folytatjuk. 11' Andersson megint elvállalta a lövést, csak tartsa ezt a formáját, mert ez is fölé ment. Igropulo megúszott egy két percet, mivel valósággal letarolta Vranjest, de maradhat a pályán. 10' Támadófault most a Koldingnál, egy picit megálltak most a vendégek támadásban, nem olyan nagy baj ez persze. HETES! Bombac lőheti a meccs első hetesét: be is vágja a bal alsóba, 6-6! 9' Két perc a túloldalon is! Nem gondolkoztak sokat a csehez, Jörgensent küldik ki, 1 percig azonos létszámban a csapatok. Bombac rögtön gólra váltja a helyzetet, 5-6. 8'Andersson a felső kapufát találja el talpról, ezt megköszönjük neki. Jön Prodanovic a lyukas mezben emberhátrányban. 7' Ezt most megköszönhetjük a dánoknak, hárman vitték két szegedire, de Igropulo elpasszolta. Marad azonban a Koldingnál, ráadásul Zubait kiállítják két percre, emberhátrányban folytatjuk. 6'Igropulónak elég egy pici hely is, most volt neki, be is varrta a felső léc alá, 4-5. Eladott labda után leindítanak a dánok, Landin pedig befejezi középről, 4-6 - gyors két gólt szerez a Kolding. 5' Az első hiba a dánok támadójátékában, egyenlíthetünk. Ilyés megint megcsinálja a kilencesről, 4-4. 4' Jensen a szélről egészen elképesztő módon lövi ki a hosszú sarkot, ezt talán foghatta volna Sierra, 2-4. Ilyés egy remek átlövéssel visszahozza egyre a Picket, 3-4. 3' Bombac lövését még a vonal előtt másodjára megcsípi Hvidt. Spellerberg középről, először kétgólos a különbség, de nem sokáig, Källman pontos lövése után, 2-3. 2' Megint Andersson, jól bújik ki két ember között, majd Sierra lába mellett is eltudja tenni, 1-2. 2' Ancsin válaszol szépen a szaggatottról, 1-1. 1' Az első akcióból Andersson talpról lövi ki a kapu jobb oldalát, 0-1. 1' A dánok kezdték a meccset. 16.49 - Fero Sulc is eleget tett a klub meghívásának: felállva ünnepli az egykori Pick játékost a csarnok: "Üdv itthon, Fero!" - szól a szurkolók üzenete. 16.48 - Végeztek a felek, a csapatok már az öltözőkben: a találkozó előtt köszöntötték a legjobb utánpótlás játékost, valamint a csapat nagy szurkolóját, Cattanit, aki a közelmúltban ünnepelte születésnapját - még egy drapival is készültek neki a szurkolók, aki Juan Carlos Pastortól és Marko Krivokapictól vehette át ajándékát. 16.37 - A két csapat dániai meccséhez képest a Kolding még valamelyest erősödött is, hiszen most játszhat a sérüléséből felépült orosz átlövő, Konstantin Igropulo, aki nagy erőssége lehet ma Carlos Ortega együttesének, az ő játékára mindenképpen figyelni kell majd védekezésben. 16.34 - Mindkét csapat egyébként már javában melegít: a dánok valamivel hamarabb jöttek ki, ismerkedtek picit mindkét kapuval. 16.22 - A csoportban már két meccset lejátszottak korábban: némi meglepetésre a Kielce pontot vesztett a Kristianstad vendégeként (35-35), míg a Löwen egyel verte a Vardar Szkopjét (28-27), így a jelenleg negyedik helyen álló Pick ha ma nyerni tud, akkor hármas holtverseny alakulna ki a második helyen, hiszen a Kielcének, a Löwennek és a szegedieknek is 15 pontjuk lenne - nem mellesleg némi előnyhöz jutnának Zubai Szabolcsék a 12 pontos Vardarral szemben. A csoport élén álló Barcelona is 17 órától lép pályára Franciaországban, a Montpellier ellen. 16.11 - Ahogyan az várható volt, a szegediek közül csupán a könyökműtéten átesett Balogh Zsolt hiányzik, a többiek bevethetőek a mai meccsen, így a keddi bajnokit kisebb sérülés miatt kihagyó Ilyés Ferenc is. 15.55 - Köszöntjük olvasóinkat az év első Bajnokok Ligája mérkőzéséről! A két mester kedélyesen beszélget egymással, a Kolding trénere, Carlos Ortega és Juan Carlos Pastor régről ismerhetik egymást, legutóbb például tavaly tavasszal Ortega magyar bajnoki címet ünnepelhetett a Veszprémmel az újszegedi sportcsarnokban. A tét azért ma nem ekkora, de a Pick számára égetőbb lehet a két pont megszerzése, hiszen a Kolding a további eredményektől függetlenül már biztos, hogy nem juthat tovább a csoportból. A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

KÉZIFANOK! Ma a BL-ben játszik a Pick - a Kolding elleni derbit ÉLŐben közvetítjük 17 órától ITT: http://szegedma.hu/?p=608972

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 14.