Vízilabda: hatgólos előnyről várhatja a visszavágót a Szeged Diapolo + FOTÓK

2015. november 11., szerda
szeged_hannover09_gs

A végig koncentráltan játszó és kiválóan védekező Szeged Diapolo remek helyzetből várhatja a decemberi németországi visszavágót, miután 9-3-ra verte a Hannovert az újszegedi sportuszodában megrendezett odavágón.

A Waspo Hannover elleni Euro Kupa negyeddöntő első mérkőzését hazai medencében játszhatta a Szeged Diapolo, amelynek az volt a célja, hogy minél kevesebb kapott gólon tartsa ellenfelét, és lehetőleg előnyt harcoljon ki a szegedi mérkőzésen. Nos,

Manhercz Krisztiánék

terve maximálisan teljesült: a szegediek védekezésben az első pillanattól kezdve roppant koncentráltan játszottak, e mellett pedig amikor kellett,

Meixner Marcell

is kiváló védésekkel segítette társait. Bár

Varga II Zsolt

közeli góljára Estrany még korán válaszolt, ezt követően Varga egy bombával, majd két gyors kontra után előbb Manhercz Krisztián, majd

Kiss Csaba

is betalált, így hamar háromgólos előnybe került a Szeged Diapolo, amely kiváló első negyedet produkálva adta meg az alaphangot a folytatásra. A második negyedben sem talált ellenszert a szegedi védekezésre a Hannover: azon kevés alkalmakkor pedig, amikor nem sikerült labdát szereznie

Palotáséknak

hátul, Meixnerre továbbra is számítani lehetett. Ez mintha elbátortalanította volna a németeket, Varga II Zsolt pedig továbbra is elemében volt, a 6-2-s félidő remek második félidőt sejtetett. A nagyszünet után is kissé "félve" játszottak a németek, Meixner könnyen húzta le az ejtési kísérleteket, majd a negyed egyetlen gólját

Seman

jegyezte egy gyönyörű játék végén, így már öttel vezetett a Szeged Diapolo. (7-2) A szegediek erejéből a negyedik negyedre is futotta az addig bemutatott kiváló védekezésre, és bár a németek mintegy negyedórányi játékot követően gólt tudtak szerezni,

Radovic

gólja csak arra volt elegendő, hogy ötre jöjjön vissza a Hannover. (8-3) Seman kiharcolt egy ötméterest a hajrában, amit a meccs legeredményesebb játékosa, Varga II Zsolt váltott gólra, amivel kialakult a végeredmény: így hattal, 9-3-ra verte a Hannovert a Szeged Diapolo.

Varga Péter

tanítványai végig összeszedett játékkal, egészen elképesztő védekezéssel remek helyzetből, hatgólos előnyről várhatják majd a december 16-i visszavágót, és amennyiben a maihoz hasonló játékot tudnak majd produkálni Németországban is, akkor nem lehet kérdés a továbbjutása. A Szeged Diapolo legközelebb november 21-én a Kaposvárt fogadja az újszegedi sportuszodában a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Férfi vízilabda Euro Kupa, negyeddöntő, 1. meccs

Szeged Diapolo - Waspo Hannover 9 - 3 (4-1, 2-1, 1-0, 2-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Dejan Adzic (montenegrói), Brosovszki Attila (román)

MEIXNER - Sedlmayer, KISS CS. 1, Seman 1, VARGA II. ZS. 4, MANHERCZ K. 1, KUNAC 1. Csere: Sánta 1, Pellei, CHILKÓ, Palotás, Manhercz Á.

Varga Péter.

Hannover:

Kong - Schlotterbeck, Bukowski, Tkac, RADOVIC 2, Jokic, Esteany 1. Csere: Balatoni, Tóth, Paunovic, Bolovic.

Karsten Seehafer.

Emberelőny:

5/2 ill. 6/0.

Ötméteres:

1/1 ill. -. Varga Péter:

"A szezon legfontosabb mérkőzésén fantasztikus védekezéssel tettük egyértelművé fölényes győzelmünket."

VÉGEIV. negyed 2-132' Már csak hab lett volna a tortán, ha a tizedik is bent van, de ezt Kong most fogja. Viszont emberhátrányban stillszerűen úgy zárunk, ahogy az egész meccsen játszottunk: Palotás blokkolja a lövést a végén, ezzel vége - nagyszerűen játszva, kiváló védekezéssel hatgólos előnyre tesz szert az odavágón a Szeged Diapolo! 32'MEIXNER! Hogy jön ki a kapujából! Jokicnak ugyan jó a passz, de nagyon jól zárja a szöget Meixner, aki kiválóan védett ma. 31'Lejár a támadóidőnk lövés nélkül - nekünk mondjuk ez sem rossz, hiszen ezzel is megy az idő. Hatgólos különbség azért nem festene rosszul a visszavágó előtt - időt kér a Hannover. 31' Ebből most nincs gól támadásban, de a németek bejátszása is pontatlan a túloldalon. 30'Megint jó védekezés Jokic ellen centerben, elképesztően koncentráltan játszik ma a Szeged. 30' Varga II Zsolt hajtja majd végre: GÓÓÓÓL! A kapus mozgásával ellentétes irányba lő, megint hattal vezetünk, 9-3! 30' ÖTMÉTERES! Seman ellen a fault, így büntetőt dobhatunk! 29'Radovic most is ellövi, de ezt is fogja Meixner! Próbálkoznak a németek most már mindenhonnan, hogy faragják a hátrányt, és minél kevesebb gólt kelljen majd ledolgozniuk a visszavágón. 28' Ez most gyenge volt Varga II Zsolttól, majd kiállítják Kiss Csabát: ezt a fórt is kivédekezi a Szeged Diapolo, majd Radovic a rövid felsőt lövi meg, de a kapufa és Meixner közösen hárít! 27'Gól, negyed órányi játékot követően Radovic talál be a vendégektől középről, 8-3. 27'GÓÓÓÓL! Kunac felső léc alá tartó lövését csak besegíteni tudja Kong, hat góllal vezetünk, 8-2! 27' Meixner a biztonság kedvéért ezt is lehúzza, de már lejárt a támadóideje a németeknek. Kiállítás, Balatoni pakolt oda Kiss Csabának, időt is kér rögtön Varga Péter. 26' Ez a bejátszás most pontatlan középre. 25' Meixner egészen elképesztő, hetedik védése kilenc lövésből! Varga II Zsolt pedig közbenyúl a centerezésnél, miénk a labda. Amit hátul bemutat a Szeged Diapolo, az valami fantasztikus! 25'Sedlmayer lóbál, majd fölé lő. 25' A Hannover másfél negyed óta gólképtelen - az utolsó ráúszást pedig megint megnyeri Manhercz Krisztián! III. negyed 1-024'Visszaszerezzük azonban, de Sedlmayer nem tud vele indulni - majd Manhercz Krisztián is közbenyúl: ez a negyed vége, ezt a meccset már aligha veszti el a remekül védekező Szeged Diapolo, de közel sem mindegy, mennyivel nyer. 24'Nehezen talál társat Sedlmayer a sarokból, meg is szerzik a labdát a németek. 23'Remek védekezés Palotástól, aki megelőzi középen Paunovicot - Varga Péter pedig időt kér. 23'MEIXNER! Megint egy kiváló védés Estrany lövése után! 22'Manhercz Ádám arcára üt oda Jokic, így a miénk a labda. Varga II Zsolt átlövése most a felső lécről pattan ki. 21' Pellei lövését blokkolják, de maradhat nálunk a labda. SEMAN! Micsoda gólt szerez a center, Manhercz passzát egy kézzel húzza a kapuba, 7-2. Majdnem bent a medencében a németek csapatfőnöke, de visszavonni nem fogják már ezt a gólt. Időt kér a Hannover. 20'Kiállítás, Varga II Zsoltot küldik ki. Letelik a fór lövés nélkül, majd Meixner ér oda Radovic lövésére! 20' Kunac viszont két ember között nem fér a labdához, de nincs fault - időt kér a Hannover. 19'Ezt is lehúzza Meixner, a negyedik védése! 19'Szép ejtés lett volna, de Meixner ez ma nem mehet be. Sánta egyből kapura fordul középen, de Kongba bombázza a labdát. 18'MEIXNER! Remekül zárta a rövidet Jokic lövésénél, de a túloldalon is véd egyet Kong Kiss Csaba lövése után. 17'Meixner gyűjti be a labdát, a németek csapatvezetője majd felrobban mellettünk, faultot reklamálva. Kontra a túloldalon. 17'Még 13 másodperc maradt Bukowski kiállításából, így emberhátrányban kezd a Hannover. A harmadik ráúszást most a németek nyerik. II. negyed 2-116'Kiállítás, emberelőnyben játszhatjuk le a maradék pár másodpercet, de Kiss Csaba sarokból visszatett labdája hosszú Manhercz Krisztiánnak, akinek már nem marad ideje lőni, így 6-2-re vezet a nagyszünetben a Szeged Diapolo. 16' Megszerezzük a labdát az oldalváltás után: tizennégy másodperccel a félidő előtt pedig időt kér Varga Péter. 15'Chilkó! Megint egy kiváló blokk, ami után nincs német kaput eltaláló lövés. Sajnos a kontránál pontatlan a labda Manhercz Krisztiánnak. 15' Paunovic előtt két szegedi is összezár, így nem kaparinthatja meg a labdát. Viszont ez a támadás is hatástalan most - időt is kér a Hannover. 14'Kontra itt is, hozhatjuk a labdát. Seman centerből csavar remek mozdulattal, de ezt most kiüti Kong, de kár érte! Nem volt már sok időnk, Semannak lőnie kellett ismét, de ezt a pattintott labdát fogta a Hannover kapusa. 13' Varga II Zsolt, micsoda bomba tőle! Ez már a harmadik gólja, ennél tehetetlen Kong is, újra négy közte, 6-2! 12' Sántánál most kontrát fújnak, mert levitte a víz alá a labdát a bírók szerint. A hosszún viszont nem érkezik senki a német támadásnál! 12'Radovic most hatalmas gólt lő, rögtön a vízből kiemelkedve bombáz a jobb alsóba, 5-2. 11' Ellenben Sedlmayer remekül indítja Sántát, akinek nincs nehéz dolga ziccerben, már néggyel vezetünk, 5-1! 11' Kiállítás, most fórban a németek Chilkó hibája után. Bukowski azonban jócskán fölé lövi, a harmadik emberelőnyből sincs gól a vendégektől! 10' Üresen maradt egy pillanatra a jobb oldalon Radovic, de pattintott lövését fogja Meixner! Varga II Zsolt csavarja pont Sántát találja el középütt. 10' Sántát víz alá nyomják, maradhat a labda nálunk, de a második bejátszás már pontatlan felé. 9'Megint egy jó védekezés, egyelőre a németeknek nem ízlik a szegediek stílusa. 9'Nem tudunk azonban lőni a második negyed első támadásából, lejár a támadóidőnk. 9'A második ráúszást is megnyeri Manhercz Krisztián! I. negyed 4-18'Kunac távoli bombáját fogja Kong: remek első negyedet produkálva három góllal vezet az első negyed után a Szeged Diapolo. 8'Most pontatlanok vagyunk elöl, de megint velünk van a kapufa: már ezért megérte itt rendezni a meccset, a hazai léc eddig segít. Megint jó blokk, ezúttal Chilkó nyúl bele jól a lövésbe! 7'Szépen jár a labda a kezeken, de Bukowski csak a kapufát találja el, majd jó a blokk a védelemből, ezt az emberelőnyt is kivédekeztük! 7'Kiállítás ez is, Manhercz Krisztiánnál a hiba: rögtön időt is kér a Hannover. 6' Kiss Csaba villan! Megúszik a jobb oldalon, majd nem sokat gondolkozik: egyből bevágja a rövidbe, 4-1 ide! Remekül kezd a Szeged! 6' Meixner! Remekül tolta ki a léc alól, de Pellei kiállítása miatt emberhátrányba kerülünk. Balatoni azonban pont fejbetalálja Meixnert, majd jó a védekezésünk! 5'Nézzük, a második emberelőnyből is gólt lövünk-e? Pellei kezéből kicsúszik a labda, majd Sedlmayer még csavarral megpróbálja, de ez elkerüli a kaput, ebből most nincs gól. 5' Már éppen lejár a támadóidő, amikor kiállítást ítélnek a bírók: Varga Péter pedig rögtön időt is kér, hiszen hárommal is megléphet a Szeged! 5' Szép védés Meixnertől, ezúttal Radovic távoli lövését megfogta a kapus. 4' GÓÓÓL! Kunac és Manhercz Krisztián tudott megúszni, előbbi önzetlenül tálalt Manherczhez, aki befejezte a ziccert, 3-1! 3'Ez nagyon szép lett volna Varga II Zsolttól, de erre a távoli ejtésre számított Kong is, aki lehúzta a labdát. Bukowski csak a kapufát találja el közelről. 3'Ez az, letelik a németek támadóideje, és nincs lövés! Mehetünk a kétgólos előnyért! 2'Kiállítás, az első hiba Tkacé: és rögtön gólra is váltjuk, bár Kiss Csaba nagyon nézi, hogy kinek adhatná középen, de visszajátssza Varga II Zsoltnak, aki ezúttal a jobb felsőbe bombáz, 2-1! 2'Estrany távoli lövése sajnos becsúszik Meixner keze alatt a bal alsóba, 1-1. 2'GÓL! Varga II Zsolt centerből, közelről pöcizi be, vezetünk, 1-0! 1'Az első támadásunk nem jó, nem tudtunk lőni a támadóidő végén. De jó a védekezés, Varga Zsolt szerez labdát! 1' A szurkolók eléneklik a himuszt, majd az első ráúszást a mieink nyerik. Gyerünk, hajrá, Szeged! 18:11 - Megvolt a bemutatás, és szépen telik is a sátor, megérkeztek a szegedi szurkolók is a kapu mögé - nagy szükség lesz majd rájuk ma! 18:02 - Köszöntjük olvasóinkat, hosszú idő után újra nemzetközi meccset rendeznek az újszegedi sportuszodában. A csapatok már a vízben, a szegedieknél a várakozásoknak megfelelően teljes a keret. A mérkőzés 18.15-kor kezdődik!

Remek helyzetből várhatja a decemberi visszavágót a Szeged Diapolo a mai, szegedi odavágót követően. Kiss Csabáék hattal verték a Hannovert:http://szegedma.hu/?p=587712

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 11.