Kézilabda: döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged a Montpellier vendégeként

2015. november 29., vasárnap
pick-montpellier13kf

Döntetlent játszott a francia Montpellier vendégeként a MOL-Pick Szeged: a két csapat szokásosan szoros találkozóján első remijét játszotta az idei BL-ben a szegedi csapat.

A sérült irányító,

Diego Simonet

nélkül várta a francia csapat a vasárnapi BL-meccset, a Pick Szegedben azonban hosszú idő után végre mindenki bevethető volt, így teljes kerettel dolgozhatott

Juan Carlos Pastor

.

Bombac

hetese nyitotta a meccset, majd az irányító második jó büntetője után alakult ki az első, egynél nagyobb arányú különbség az ötödik percben. (2-4)

Gajic

kontrájával, majd

Fabregas

remek cunderével azonban ezt hamar ledolgozta a Montpellier (4-4), sőt, a tizenegyedik perc végére már átvették a vezetést a hazaiak

Dolenec

átlövése után. (6-5) A korábbi Montpellier-Szeged meccseknek megfelelően, ez is nagyon szoros volt: rendre akadt válasz a túloldalon egy-egy átlövésre, vagy megindulásra.

Källman

emberhátrányból két nagyon fontos gólt is szerzett, majd

Parrondo

is lekontrázta a franciákat hátrányban, így három gyors találatot is lőtt a Pick, így időt kellett kérnie

Patrice Canayernek

10-12-nél. Esteki ziccerénél nagyon fontos védés mutatott be

Sierra

, így nem lett döntetlen, ekkor picit megtorpant támadásban a Szeged – de a túloldalon

Gerard

is remekül védett, majd Dolenec tüntette el a kétgólos különbséget, 14-14-nél kért időt Juan Carlos Pastor, majd a

Balogh

elleni fault után Bombac

Siffertnek

is belőtte a hetest. Nagy tempóban és sok hibával zajlott a félidő hajrája, Kavticnik durva faultja után azonban emberelőnyben fejezhette be az első 30 percet, azonban Fabregas szerzett a kontrából gólt, így megint döntetlen volt, sőt, Gajic is befutott középre, ahonnan nem hibázott, így döntetlennel zárult a félidő. Gajic kihagyott hetese után nem vezetett csak kettővel a Montpellier, majd

Vranjes

előbb emberhátrányban lőtt gólt, Sierra pedig hatalmas védést mutatott be Bonnefond ziccerénél, így továbbra is nagyon szoros maradt a meccs. (20-20) A negyvenedik percben le kellett ülnie sérülés miatt a franciák legjobbjának, Gajicnak – majd

Toumi

kiállítását meglovagolva hosszú idő után vezetett kettővel a Pick, sőt, Prodanovic leindítása után a meccs során először volt három gól a csapatok között. (20-23) Hamar eltüntette ezt azonban a Montpellier, Fabregas beállóból az ötödik gólját szerezte, majd

Esteki

sokadik átlövése már utat talált Sierra kapujába, így 24-24-nél megint döntetlen állt az eredményjelzőn. Sierra újabb bravúrja után

Ancsin

szaggatottról elengedett bombáját követően megint kettővel vitt a Pick négy perccel a vége előtt (27-29), de ezt a kiválóan játszó Dolenec, majd Esteki megint ledolgozta, így az utolsó percnek is döntetlenről futhattak neki a felek.(29-29) Tizennyolc másodperccel a vége előtt kért időt a franciák vezetőedzője: a figura végén azonban nem jutott el Sierra kapujáig a labda, mert jól sáncolt a szegedi védelem, így döntetlen lett a vége. A MOL-Pick Szeged legközelebb kedden, december 1-én 18 órától a Mezőkövesd ellen lép pályára az újszegedi sportcsarnokban, majd szombaton a német Rhein-Neckar Löwent fogadja szintén hazai pályán 20:45-től.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 9. forduló

Montpellier – MOL-Pick Szeged 29 – 29 (17-17)

Montpellier, 2800 néző. Vezette: Sorin-Laurentiu Dinu, Constantin Din (románok)

Montpellier:

GERARD - GAJIC 7/3, DOLENEC 8, FABREGAS 6, Gaber, Bonnefond 1, Guigou 1.

Siffert (kapus), Kavticnik 2, Costa, Esteki 3, Toumi, Borges 1.

Patrice Canayer.

MOL-Pick Szeged:

SIERRA – Källman 4, Ilyés 3, Vranjes 1, BOMBAC 9/5, Balogh 2, PRODANOVIC 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, Zubai, Thiagus Petrus, Mindegía, Parrondo 1, Robledo, Ancsin 3.

Juan Carlos Pastor.

4/3 ill. 6/5.

14 perc ill. 10 perc.