Kézilabda: könnyed diadalt aratott a Pick Koppenhágában

2015. október 11., vasárnap
mol_pick_szeged-thw_kiel_mj-51_kallman

Magabiztos, ötgólos győzelemmel fektette két vállra a MOL-Pick Szeged a koppenhágai Koldingot, ezzel Juan Carlos Pastor csapata második sikerét könyvelhette el a B csoportban.

A 2. percben a dánok jutottak vezetéshez, ugyanakkor utoljára ekkor mutatott hazai előnyt a helyi eredményjelző.

Ilyés Ferenc

egyenlítését követően ugyanis zsinórban még ötöt vágtak a szegediek, majd

Lasse Bredekjaer Anderson

szépítése után még kettőt. (2-8) A 20. minutumban Ilyés ejtése a keresztlécről csattant vissza a mezőnybe, a bevetődő

Zubai Szabolcs

azonban belőtte a vendégek tizedik gólját, amivel először nőtt hétre a különbség a meccsen. (3-10) Ez a differencia megmaradt a szünetig, így tetemes fórral készülhettek a Pastor-tanítványok a második felvonásra.

Balogh Zsolt

a 35. percben már kilencre hizlalta az előnyt, és bár a folytatásban valamennyit tudtak ebből faragni a skandinávok, összességében a Szeged sikerét egyetlen percig sem fenyegette már veszély. A Pick legközelebb a BL-ben Németországba utazik, október 17-én a Rhein-Neckar Löwen látja vendégül a csapatot Mannheimben. Ezt megelőzően október 13-án, kedden az Orosháza látogat az újszegedi sportcsarnokba NB I-es bajnoki találkozó keretei között.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 4. forduló:

KIF Kolding Köbenhavn - MOL-Pick Szeged 22-27 (9-16)

Koppenhága, Bröndby Aréna, 4000 néző. Vezette: Gousko, Repkin (fehéroroszok).

Kolding:

Hvidt - Irming 2, Anderson 2, Laen 5, Viudes, Jörgensen, Landin.

Asmussen (kapus), Karlsson 4, Spellerberg 8/2, Jensen 1.

Henrik Kronborg.

Sierra - Curuvija 2, Balogh 3, Bombac 3/1, Vranjes 1, Ilyés 4, Källman 5.

Blazevic, Zubai 3, Ancsin 4, Thiagus Petrus, Mindegía 1, Fekete 1.

Juan Carlos Pastor.

4 perc, ill. 4 perc.