Női futsal: Terdik Tamara túljárt a szentmihályi lányok eszén + FOTÓK

2015. szeptember 13., vasárnap
futsal_kistelek_szentmihaly37_gs

Nagyszerű teljesítménnyel mutatkozott be az NB II Keleti csoportjában a St. Mihály FC női futsalcsapata. Az esélyesebb Salgótarján ellen kis híján pontot szereztek Hódi Zsuzsanna lányai, ám a vendégek hálóőre végül megakadályozta őket ebben.

Kistelek, 100 néző
2015. szeptember 13., 11.00
St. Mihály FC
Skorpió SE
A meccs véget ért.
Játékvezető: Borbás Bottyán Aurél •* Asszisztens: Túri Tamás, Fülöp István Zoltán
2
-
3

Női futsal NB II Keleti csoport 2. forduló:

St. Mihály FC - Skorpió SE 2-3 (1-2).

Kistelek, 100 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Túri Tamás, Fülöp István Zoltán).

St. Mihály FC:

Horváth M. - Géczi B., Redetzky A., Baksa K., Czibere A. Csere: Jankulár Z. (k), Seprenyi D., Marancsik A., Börcsök Á., Hoffmann K., Fehér Zs. Vezetőedző: Hódi Zsuzsanna.

Skorpió SE:

Terdik T. - Szklenár K., Ferencz F., Molnár A., Keresztes P. Csere: Percze R., Takács D., Csábi B., Szabó A. Technikai vezető: Tóth Zsolt.

Redetzky A. (3'), Géczi B. (37'), illetve Ferencz F. (5', 19', 24')

VÉGE!40. perc: Szegedi akciók az utolsó percben is, egy rossz passz után kapuskidobással jöhettek a vendégek. Elképesztő erőtartalékokat mozgósítottak Hódi Zsuzsanna tanítványai, a kispadon ülők nagy hangzavarral buzdították társaikat, de Terdik ismét hárított egy előreívelést. A kapusát is lehozta az utolsó fél percre a Szentmihály, de újabb lövésig már jutottak a mieink, így végül 3-2-es vereséget szenvedtek egy olyan mérkőzésen, melyen pontot, pontokat szerezhettek volna, sőt: pontot, pontokat érdemeltek volna. Az első félidőben egyértelműen jobbak voltak a Skorpiók, a második a szegediek fölényét hozta, ám Terdik Tamara parádés védései végül diadalt értek a Nógrád megyeieknek. 39. perc: Mindent egy lapra feltéve támadnak a szentmihályiak, egy újabb akciót a vendégek védelme ártalmatlanít, nem jutottunk ezúttal lövésig, picit túlcifrázták a hazaiak. Még 1:44 a végéig. Ezután egy kipattanót Baksa Katalin már átpörgetett Terdiken, centikkel ment el a laszti a jobb kapufa mellett. 39. perc: Baksa Katalin, majd Géczi Bettina jelentkezett lövéssel, Terdik mindkettőjük kísérletét hárította, így megőrizte a vendégek egygólos fórját. Parázs perceket élünk át Kisteleken! 37. perc: GÓÓÓL 2-3! Itt a szépítés, Géczi Bettina távoli lövése végre utat talált a jobb alsó sarokba, ezt már Terdik sem háríthatta. Ez az, izgalmas lesz a vége, hajrá, szentmihályi lányok! 37. perc: Áttevődött a játék a hazaiak térfelére, előrejöttek a Skorpiók, ám Horváth Melinda kapusnak nem kellett közbeavatkoznia. Kicsit csapkodóvá vált a mérkőzés, mindkét együttes sorra vágja előre a megszerzett labdákat, ahelyett, hogy rövidebb passzokkal építkezne. Meglátjuk, ki jön ki jobban ebből a periódusból. 35. perc: Kicsit kijöttek a szorításból a Nógrád megyeiek, ennek ellenére is jóval többet támadnak a hazaiak, mint ellenfelük. Redetzky Andrea próbálkozik, Terdik "ezredik" alkalommal üti szögletre a labdát. Le a kalappal a szentmihályi lányok előtt, újoncként pompás teljesítménnyel rukkolnak elő, egyedül a kapu előtt kellene kicsit jobban koncentrálniuk, határozottabbaknak lenniük, akkor pontot vagy pontokat szerezhetnének már ma is. 33. perc: Gőzerővel támadnak a szentmihályi lányok, az akciók általában 8-10 méteres lövésekkel zárulnak, melyeket biztos kézzel hárít Terdik portás. A második félidőben egyértelmű a hazaiak fölénye, jóval többet birtokolják a labdát, erővel is jobban bírják, ám meg kell dicsérni a vendégek szervezett védekezését is, kapusuk teljesítményéről pedig csak szuperlatívuszokban beszélhetünk. 31. perc: Tovább tart a szentmihályi csapat és a tarjáni kapus párbaja. Fehér Zsuzsanna erős lövését fogta ki legutóbb nagyszerűen Terdik. Ezután Czibere Andrea sajnálatos bokasérülése árnyékolta be a remek kis ütközetet, a szegediek 10-es valószínűleg ma már nem jöhet vissza a pályára. 29. perc: Terdik Tamara a mezőny legjobbjává nőtte ki magát, ezúttal Seprenyi Dóra 8 méteres lövését ütötte elvetődve szögletre. Folyamatos nyomás alatt a vendégek kapuja. 27. perc: Továbbra is mezőnyfölényben a szegediek, ám most nincs annyi lehetőségük, mint az elején. Fontos lenne mihamarabb szépíteni, hiszen egyáltalán nem dőlt még el a találkozó. Éppen egy szegedi szabadrúgást védett a tarjáni hálóőr. 24. perc: GÓÓÓL 1-3! Kicsit elszámolta magát a Szentmihály, túlzottan nagy erőkkel rohamozott, így kinyílt hátul, Takács Dorina ezt kihasználva egyedül húzott el a jobb oldalon, elgurított Horváth Melinda mellett, és Ferencz Flóra közelről az üres kapuba lőtt. Ezzel már kétgólos a vendégek előnye. 23. perc: Nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe a szegediek, egyik helyzetet a másik után alakítják ki, Géczi Bettina a kapufát találta el, majd Terdiknek kellett védenie Baksa Katalin 5 méterről leadott lövését. 21. perc: A második felvonást a mieink kezdték. Óriási csatára van kilátás, semmi sem dőlt még el! SZÜNET!20. perc: Szegedi helyzetek a végére, Terdik Tamara több elképesztő bravúrt mutatott be. Redetzky Andrea bevetődve lőtt 3 méterről, Terdik ujjheggyel tolta fölé, majd a dudaszó pihenőre küldte a lányokat. 20. perc: Marancsik Adrienn mozdult be szépen, de szögletre mentettek előle a vendégek, majd Baksa Katalin előtt adódott óriási egyenlítési lehetőség, ám 4 méterről, senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé durrantott. 19. perc: GÓÓÓL 1-2! Nem sikerült kihúznia a Szentmihálynak, a mezőny legjobbja, Ferencz Flóra egyedül ment el a jobb oldalon, és az alapvonaltól 1 méterre lövésre szánta el magát, az éles szögből leadott lövés a hosszú sarokban kötött ki. 18. perc: A viszonylag sűrűbben cserélő Szentmihály mintha jobban bírná a félidő végét, a kevesebb cserejátékost felvonultató Skorpiók kicsit elfáradtak. Ennek ellenére e pillanatban Takács Dorina került helyzetbe, de rosszabbik lábával ért a labdához, ami így az oldalvonalon hagyta el végül a játékteret. 17. perc: Továbbra is kiegyenlített a csata, ám a kapuk nem forognak veszélyben, jól zárnak a védelmek. 16. perc: Az elmúlt szakaszban változatossá, kiegyenlítetté vált a találkozó, oda-vissza futnak a támadások. Feljött most a Szentmihály, és két hazai lehetőségről is be tudunk számolni: Baksa Katalin, majd Börcsök Ágota tudott kapura lőni, ám mindketten elkapkodták, Terdik Tamarának nem okozott gondot a hárítás. 13. perc: Óriási a küzdelem, komoly fölényben a Skorpiók, ám most nincs annyi helyzetük, mint a félidő közepén. A mieink derekasan küzdenek, a céljuk, hogy lezárják a területet, és óvják kapujuk előterét. A távoli kísérleteket Horváth Melinda hatástalanítani tudja. 11. perc: Ismét átvették az irányítást a látogatók. A 19-es számmal játszó Ferencz Flóra kétszer is nagyszerűen készített elő, a befejezésekbe hiba csúszott Takács Dorina, majd Csábi Bianka részéről, de azért tegyük hozzá, a szerencse is a Szentmihály mellé állt ennél a két helyzetnél. 9. perc: Időt kértek a vendégek. Az előzőekben két-három akciót is vezettek a szentmihályiak, ezek 10-12 méteres lövési kísérletekkel zárultak, Terdik Tamara valamennyi próbálkozást magabiztosan húzta le. 7. perc: Úgy tűnik, a női lelkek már csak ilyenek, ezúttal a szentmihályiakat fogta meg a bekapott gól, számtalan lehetősége akadt a vezetés megszerzésére. Szklenár Kitti a hatosról alig lőtt fölé, majd Ferencz Flóra lövését bravúrral tornászta szögletre Horváth Melinda, végül a kicsit zavarodottnak tűnő szegedi védők között Takács Dorina találta el a bal kapufát. 5. perc: GÓÓÓL 1-1! Horváth Melinda több alkalommal hárított lábbal, ám egy kipattanót már nem úsztunk meg, Ferencz Flóra közelről bevágta, ezzel egyenlített. 5. perc: Gyors tarjáni kontra végén Szklenár Kitti tüzelt, a remek lövést még szebb védés kísérte, Horváth Melinda ezúttal lábbal hárított. 4. perc: A szentmihályi találat láthatóan megfogta a Skorpiókat, nincs már annyi erő és lendület a támadásaikban, mint korábban. Épp egy szegedi kornert figyelhetünk, nagy nehezen mentettek a látogatók. 3. perc: GÓÓÓL 1-0! Tarjáni akciók után szegedi találat. Egy jobb oldali szabadrúgást követően Redetzky Andrea közvetlen közelről belsőzött a jobb alsóba, ez a csapat első bajnoki gólja! 3. perc: Látszik, hogy abszolút újoncok a hazaiak, precízen védekeznek, de technikailag és rutinban előrébb járnak a Nógrád megyeiek. Jól zár azonban eddig a szegedi retesz, Horváth Melinda eszén sem tudtak még túljárni a vendégek, gól nem esett az első két percben. 1. perc: Piros felső, fekete nadrág, piros sportszár a hazaiak színösszeállítása, a vendégek kék-fehér szerelésben. Megkezdődött a mérkőzés, már nincs fehér folt a Csongrád megyei labdarúgásban, immár a női futsal is NB-s csapattal rendelkezik a St. Mihály FC jóvoltából. A Skorpiók hozták játékba a labdát, miután a játékvezetői kar meggyőződött arról, hogy a hálók tökéletesen rendben vannak, és az óra is működőképes. 6 percet csúsztunk, de megérte várni erre a nagy pillanatra! 10.50: Köszöntünk mindenkit Kistelekről, hamarosan indul a derbi! A mérkőzés Borbás Bottyán Aurél sípjelére 11 órakor kezdődik!

Rendkívül izgatottan várják a rajtot a szentmihályi lányok az NB II Keleti csoportjában, ahol az idei szezonban hét együttes szerepel, és négy körben mérkőznek meg egymással. Hódi Zsuzsanna tanítványai az első fordulóban szabadnaposak voltak, a mai ellenfél, a salgótarjáni Skorpiók viszont alaposan bekezdett, 12-6-ra verte meg a Gyulát. Erős, veszélyes csapattal mérik tehát össze erejüket a szegediek, de nagyon elszántak, meg akarják mutatni, hogy a jól sikerült felkészülést követően bárkivel felveszik a versenyt ebben a divízióban, és minimum a középmezőnyben a helyük! A St. Mihály FC kerete: Horváth Melinda, Jankulár Zita (kapusok), Baksa Katalin, Czibere Andrea, Redetzky Andrea, Géczi Bettina, Fehér Zsuzsanna, Seprenyi Dóra, Hoffmann Krisztina, Börcsök Ágota, Marancsik Adrienn, Marancsik Gabriella, Dékány Dóra. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.

Jó játékkal, de vereséggel mutatkozott be a St. Mihály FC a női futsal NB II-ben - részletek fotókkal ITT: http://szegedma.hu/?p=569243

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 13.