Labdarúgás: a "szomszédban" játszik a Szeged-Grosics, szabolcsi ellenfél az Ásotthalomnak

2015. augusztus 25., kedd
asotthalom_szerencs28_gs

Kedden kisorsolták a Magyar Kupa második fordulójának párosításait: a két Csongrád megyei együttes közül a Szeged 2011-Grosics Akadémia a harmadosztályú Gyula vendége lesz, míg az Ásotthalomra a Szabolcs megyei I. osztályú Nagyecsed vár hazai pályán.

Két csapat élte túl a Magyar Kupa országos főtáblájának első fordulóját: a Szeged 2011-Grosics Akadémia és az Ásotthalom TE továbbjutott, ugyanakkor a két NB III-as együttes, a

SZEOL SC

és a Hódmezővásárhelyi FC elvérzett az első fordulóban. A szeptember 23-i találkozókon a tét a legjobb 32 közé kerülés, a továbbjutás pedig egy mérkőzésen dől el - egyébként ez még a következő körben is így lesz, majd a legjobb nyolc közé jutásért lesz először oda-visszavágós rendszer.

A telekszomszéd az ellenfél

A keddi sorsoláson kiderült, a Szeged 2011-Grosics Akadémiára idegenbeli meccs vár, azonban ennél közelebbi túra egyetlen ellenfél esetében sem lett volna a csapat számára, ugyanis azt a Várfürdő Gyulai Termál FC-t kapták

Oláh Lóránték

, amely mindössze néhány méterre játssza hazai meccseit a gyulai Grosics Akadémiától. Az NB III Közép csoportjában szereplő csapat az előző fordulóban egy másik Csongrád megyei együttest, a

Hódmezővásárhelyi FC-t búcsúztatta

, méghozzá idegenben aratott győzelmével. "Különösebb jelentősége nincs ennek, hogy közel vagyunk egymáshoz, ugyanúgy fogunk készülni, mint egy ismeretlenebb ellenfél ellen. A megszokott letámadást, agresszív játékot fogjuk játszani. Láttam a Gyulát edzőmérkőzéseken, mikor a megyei I. osztályú csapatunk ellen játszottak. Ismerjük a dolgaikat, de mindenképp továbbjutási szándékaink lesznek" - mondta el portálunknak a sorsolást követően

Klausz László

, a Szeged-Grosics mestere.

100%-os csapat látogat Ásotthalomra

A Borsod megyei

Szerencs elleni siker

után egy újabb távoli ellenfél, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyecsed RSE vár -

Baji Renátóék

ugyanakkor a sorsolás értelmében ezt a találkozót is hazai pályán játszhatják. A Nagyecsedről mindenképpen érdemes megjegyezni azt, hogy nem mindennapi teljesítményt nyújtottak az előző szezonban, hiszen a szabolcsi másodosztály keleti csoportját hibátlan teljesítménnyel, 30 mérkőzés alatt aratott 30 győzelemmel, így a maximálisan megszerezhető 90 ponttal nyerték meg, így idén már a megyeegyben szerepelhetnek. A szabolcsiak az előző fordulóban az NB III-as REAC-ot búcsúztatták hazai pályán, miután 4-3-ra verték a rákospalotaiakat. "Harminc meccsen 90 pontot szereztek, ez hihetetlen teljesítmény. Az jó, hogy ismét otthon játszhatunk, ez a túra még messzebb lett volna kilométerben, mint Szerencs. Biztosan jó csapatról van szó, ha ilyen jó szezont futottak, ahogy megnéztem a keretüket, rengeteg jó futballista alkotja a csapatot. Ettől függetlenül mindenképpen megpróbálunk továbbjutni, aztán meglátjuk, hogy mekkora a különbség a két bajnokság között" - fogalmazott

Kószó László

, az Ásotthalom TE vezetőedzője. Amennyiben döntetlenre végeznének a felek a 90 percet követően, akkor a szabályok értelmében 2x15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások döntenének a továbbjutó kilétéről.

Ellenfelet kapott a két Csongrád megyei együttes a Magyar Kupa legjobb 64 csapata között, részletek ITT:http://szegedma.hu/?p=562224

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 25.