Kézilabda: létfontosságú diadalt aratott a KSZSE a Balmazújváros felett + FOTÓK

2015. május 13., szerda
kszse_balmazujvaros007

A bennmaradás szempontjából rendkívül fontos összecsapáson nyert magabiztosan a KSZSE a vendég Balmazújváros felett.

Az igazi ki-ki rangadót mindkét csapat nagy lendülettel és kellő motivációval kezdte. 3-2-re még a vendégek vezettek, majd határozott védekezéssel és jó támadó játékkal sikerült ötgólos előny kiharcolnia a 16. percre (8-3) a szegedi lányoknak. Az első játékrész végére megnyugtató hétgólos hazai vezetés alakult ki. A második félidőre nagy elánnal érkeztek a vendégek, megpróbáltak faragni a hátrányon, azonban Dobó Andreáék is felvették a kesztyűt és 5 gólnál közelebb már nem hagyták felzárkózni a riválist. Mindkét csapat nagy energiákat mozgósított a győzelemért, de ezen a napon igazából nem volt kérdéses, hogy ki gyűjti be az oly fontos két pontot. A további eredményeknek köszönhetően már két csapatot biztosan megelőzött a KSZSE a bajnokságban (Balmazújváros és Abony), és az egymás elleni eredménynek köszönhetően a DVSC II.-nél is jobban állnak. Az utolsó fordulóban Debrecenbe látogat a bajnok Göd, míg a szegediek az ezüstérmes Kecskemét vendégei lesznek. Bronzérmes a Vasas csapata lett.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 25. forduló:

Kézilabda Szeged SE - NKK Balmazújváros 26-19 (14-7)

Szeged, Etelka sor, 50 néző. Vezette: Babicz, Haskó.

KSZSE:

RÉPÁS - DRAXLER O. 7/3, Velky, DOBÓ 6, HOMOKI 4/1, DÁVID 2, FARKAS 4.

Kürti (kapus), Sebestyén, Sebők 3, Huszka, VÉR, Szombati, Draxler D., Debreczeni, Farkasinszki.

Buchholcz-Huba Dóra.

6 perc, ill. 10 perc.

6/6, ill. 2/2. Buchholcz-Huba Dóra:

"Megtettük a második lépést bennmaradásért, gratulálok a lányoknak, ma nagyon oda tették magukat."

A juniorok mérkőzésén:

Kézilabda Szeged SE - NKK Balmazújváros 35-31 (17-13)

Szeged, Etelka sor. Vezette: Kiss, Serfőző.

KSZSE:

KÜRTI - Karácsonyi, SEBESTYÉN 11/2, Kiss 3, Sebők 3, FRÁNYÓ 5, Kovács 3.

Koncz, (kapus), Lengyel, Szepesi 2, Borbás 2, Benák, Kecskés 1, KERTÉSZ 5,

10 perc, ill. 12 perc.

4/4, ill. 4/3. Vojkovics Gyula:

"Jó mérkőzést játszottunk sok szép megoldással, egy pillanatig sem volt kétséges a győzelmünk."

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 13.