Kézilabda: csak ráijeszteni tudott a Pick a Veszprémre a bajnoki döntő odavágóján

2015. május 16., szombat
Zubai Szabolcs

Idegenbeli vereséggel kezdte a MOL-Pick Szeged az MKB-MVM Veszprém ellen a férfi kézilabda NB I két nyert meccsig tartó párharcát.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, az első negyedóra végén azonban - először a találkozó során - kettőre növelte előnyét a hazai együttes. (7-5) Egy gyors gólváltás után ugyanakkor

Roberto García Parrondo

duplája fonta körbe

Vladimir Vranjes

egyenlítését,

Antonia García Robledo

ziccerével pedig már kettővel ment a Szeged. (8-10)

Nagy László

gólja az utolsó előtti percben is csak arra volt elég, hogy a címvédő háromra zárkózzon a szünet előtt. (12-15) Fordulás után viszont megrázták magukat a hazaiak, így a 40. percben már az egalizálás is összejött

Carlos Ortega

mester tanítványainak, a 43. minutumban pedig már veszprémi előnyt mutatott a helyi eredményjelző. (20-19) A szegediek ezt követően sem tudtak váltani, hiába állt be Sierra helyett

Piotr Wyszomirski

, a kapusoknál a show

Mikler Roland

privilégiumává vált, aki zseniális formában állta útját a szegedi próbálkozásoknak. Nagy László az első játékrészben elért három gólját a másodikban megtriplázta, összességében pedig magabiztosan nyerte meg a mérkőzést a Veszprém. Mindez azt jelenti, a Pick számára létfontosságú a hazai győzelem jövő kedden, máskülönben véget ér az aranyért folyó párharc.

Férfi kézilabda NB I döntő, 1. mérkőzés:

MKB-MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 29-23 (12-15)

Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

Veszprém:

Alilovic - Gulyás, Nagy L. 9, Chema Rodriquez 3, Ilic 6/1, Sulic 5, Iváncsik G.

Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Zeitz 1, Lékai 1, Nilsson 1, Ugalde 3, Marguc.

Carlos Ortega.

Sierra - Prodanovic 2, Bombac 2, Zubai 2, Blazevic, Ilyés, Källman 5.

Wyszomirski (kapus), Balogh 1, Parrondo 3/2, Vranjes 1, Robledo 5, Ancsin 2, Vadkerti.

Juan Carlos Pastor.

6 perc, ill. 6 perc.

1/1, ill. 3/2. Nagy László:

"Nyögvenyelősen kezdtünk, nem tudtuk hozni azt a határozott védekezést, amelyet szerettünk volna. A második félidőben sikerült feljavulnunk, a kapusteljesítményünk is meghatározó volt, illetve a helyzetkihasználásban is jobbak tudtunk lenni. Egységesebbek voltunk a szünet után, ez hozta meg a fordítást."

José Manuel Sierra:

"Az első félidő nagyon jól sikerült számunkra, a másodikban viszont visszaestünk. A Veszprém eközben megmutatta, hogy nagyon erős csapat, ezért is tudott fordítani. Reméljük, hogy lesz harmadik mérkőzés, ez a határozott tervünk, ehhez azonban otthon is olyan teljesítményt kell nyújtanunk, mint tettük azt ma az első játékrészben."

Bár a szünetben még vezetett, vereséggel kezdte a Pick a Veszprém elleni bajnoki döntőt idegenben - részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=538416

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 16.