Kosárlabda: magabiztos játékkal jutott a négy közé a Kosársuli

2015. április 27., hétfő
czibere1

A vártnál könnyebben, több mint 40 pontos sikerrel jutott be a legjobb négy közé az NB I/B csoport felsőházi rájátszásában a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgák a brillírozó Czibere vezetésével döntötték el a győzelem sorsát az első három negyedben a Baja elleni párharc második mérkőzésén. Mindezt úgy, hogy a sérült Sasa Vejinovicra továbbra sem számíthattak a csapat edzői.

Rostás

összerántotta társait, és megnyugtató előnyt harcoltak ki a kisszünetre. (25-18) A második periódus elején rohamot indítottak a bajaiak, de

Czibere

második 3+1-es játékával, majd újabb két trojkájával már 13 egységre duzzadt a differencia. A kék-sárgák egy félidő alatt 18 pontig jutó 7-ese nem állt meg, újra betalált a háromasvonal mögül. Sőt még a visszaálló Momir Genal is rátett egy lapáttal, egy labdaszerzés utáni zsákolását követően már 51-31 állt az eredményjelzőn. A félidő után sem tudtak megújulni a Bács-Kiskun megyeiek, igaz alig esett kosár ebben az időszakban, az azonban jól látszott, hogy a hazaiaknak állt a zászló. Az ekkor már a kezdetinél jóval alacsonyabb tempóban zajló találkozón

Nyilas

hármasa után már 69-43 volt az állás. A hazaiak rutinos játékosa rengeteg lepattanójával és gyönyörű távolijaival hívta fel magára a figyelmet. Miután 30 pont fölé nőtt a különbség,

Elek Andrásnak

Utasi Gábornak

lehetősége nyílt a kísérletezésre: volt néhány perc, amikor az U21-es gárda magja volt a pályán. A záró negyed elején újra a hódmezővásárhelyi fiatalok kaptak lehetőséget a szakmai stábtól, de miután 30 alá csökkent a két együttes közötti távolság a harctérre küldték

Varga Dánielt

és Vas Pétert. Ennek ellenére az első pontokat

Kelemen

jegyezte 6 perc után. Már csak az volt a kérdés, hogy összejön-e a 100 egység, amiről Kelemen Balázs gondoskodott. A Vásárhelyi Kosársuli sikerével 2-0-ra nyerte a párharcot, bejutva ezzel a négy közé az NB I/B felsőházi playoffban. Vas Péterék ellenfele az 1-1-re álló TF Budapest - Bonyhád párosításból kerül ki.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Vásárhelyi Kosársuli SE – Bajai Bácska FKE 109-66 (25-18, 29-14, 34-19, 21-15)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Pozsonyi L., Balogh Gy., Borgula Gy.

Kosársuli:

VAS 9/6, CZIBERE 24/18, NYILAS 9/9, VARGA 13, GENAL 16/6.

Rostás I. 7, Mócsai -, KELEMEN 11/3, Gruda 7, Kiss Molnár 6/6, Rostás G. 7.

Elek András és Utasi Gábor. A két győzelemig tartó párharcot a Vásárhelyi Kosársuli SE nyerte 2-0-ás összesítéssel. Elek András:

"Szorosabb meccsre számítottam, de a látott játék alapján ez a különbség is reális."

Bejutott a B csoportos rájátszás legjobb négy együttese közé a Vásárhelyi Kosársuli, miután rendkívül könnyedén, 43 ponttal verte hazai környezetben a Baját. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=532122

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 27.