Kézilabda: kétgólos előnyről várhatja a visszavágót a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. április 12., vasárnap
mol_pick_szeged-thw_kiel_mj 25

Elképesztő teljesítménnyel, a világ egyik legjobb csapatát is legyőzte hazai környezetben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén a MOL-Pick Szeged, amely 31-29-re verte a német THW-Kielt a szegedi odavágón.

A mindössze 12 nappal a mérkőzés előtt vakbélműtéten átesett

Jonas Källman

nem csak hogy a keretbe került a Kiel elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő mérkőzésen, hanem kezdőként lépett pályára a vasárnap esti mérkőzésen a sztárok sorát felvonultató német csapat ellen.

Robledo

gólja nyitotta a meccset, majd

Canellas

Parrondo

is bedobott egy-egy hetest, majd két gyors góllal máris 4-2-re vezetett a Pick, amely pazarul kezdte a meccset: sorra sikerült megfékezni a németek gyors támadásait, többször blokkolni is tudta az igazi nehéz tüzéreket felvonultató Kiel lövőit.A kilencedik percben Prodanovic második gyors indításból szerzett gólja után már néggyel vezetett a MOL-Pick Szeged, időt is kért

Alfred Gíslason

7-3-nál. Azonban a

Blazevic

vezette védelem remekül működött a folytatásban is, és Robledo átlövésével, majd Källman megindulásával már öttel vezetett a Pick Szeged (11-6), és a 20. perchez közeledve labdája volt a hatgólos vezetéshez is, azonban a Kielé volt a félidő hajrája.

Vujin

,

Lundström

majd

Wiencek

is betalált egymást követően, így máris jóval szorosabb lett az állás (12-10), mintegy négy perces szegedi gólcsendet tört meg

Ilyés

bombagólja. Négy perccel a szünet előtt egy gólra feljött a Kiel, de a Pick lövői is pazar teljesítménnyel rukkoltak elő, Ilyés újabb bombája mellett

Balogh

lábbal verte meg ellenfelét, majd később egy egészen kiváló kínai figura végén szerzett gólt Balogh Zsolt, a félidőt pedig

Duvnjak

felső lécen csattanó lökete zárta. A MOL-Pick Szeged elképesztően kezdett, azonban a játékrész végére feljavult a Kiel, így kétgólos különbséggel fordultak a csapatok a második félidőre. A szünet után bár a Kiel kezdett góllal, de az elképesztő tempójú találkozó szegedi találatokkal folytatódott: Bombac egészen kiválóan játszott, ha nem passzaival, akkor egyéni megoldásaival kergette az őrületbe a német védőket, így öt perccel a félidő kezdete után ismét néggyel vezetett

Juan Carlos Pastor

együttese. (21-17) Visszajöttek kettőre Vujinék, azonban

Toft Hansen

kiállítása miatt emberelőnybe kerültünk, de a 43 éves rutinos norvég klasszis kapus,

Steinar Ege

két roppant fontos védést is bemutatott ekkor: előbb Parrondo büntetőjét, majd Källman ziccerét is megfogta a Kiel kapusa, így nem tudtuk kihasználni ezt a szituációt. Wyszomirski bravúros védésekkel,

Prodanovic

pedig látványos befejezésekkel jelentkezett, de ez is csak arra volt elég, hogy egyel vezessen a Pick negyed órával a vége előtt. (25-24) Kilenc perccel a vége előtt egyenlített a Kiel, majd az 54. percben

Sprenger

gólja után a meccsen először volt az előny a vendégeknél. (27-28) Az utolsó öt percben azonban a szegediek utolsó erőtartalékaikat előhúzva fantasztikus hajrát produkáltak a pazarul kézilabdázó

Bombac

vezérletével, és az újbóli remek védekezés után Källman újra lekontrázhatta a német védelmet, góljával pedig kettő volt a Pick előnye (30-28). Az utolsó öt percben csak

Jicha

dobott gólt a Kielből, ellenben Bombac még egy labdát bevarázsolt

Sonne-Hansen

kapujába, és végül két góllal, 31-29-re legyőzte a MOL-Pick Szeged a világklasszisok sorával felálló THW-Kiel együttesét a negyeddöntő első meccsén. Fantasztikus tettet hajtott végre ma a MOL-Pick Szeged, ebben a szezonban nemzetközi porondon csupán egyszer szenvedett vereséget a Kiel, még a csoportkör első fordulójában Zágrábban kapott ki a német együttes, Juan Carlos Pastor tanítványai azonban zsinórban a harmadik, német ellenféllel szemben vívott meccsét is megnyerte, hiszen azt követően, hogy a Löwent oda-vissza legyőzte, most a Kielt is megverte hazai pályán. A Pick ma is igazi csapatként küzdött, és megleckéztette a sportág krémjét felvonultató német csapatot, Jonas Källman 12 nappal vakbélműtétjét követően négy gólt dobott a világ egyik legerősebb csapatának, Dean Bombac pedig zseniális megmozdulások sorát produkálta, de hiba lenne bárkit is kiemelni a mai együttesből, mert igazi csapatmunka volt az, amit ma a szegediek bemutattak. A negyeddöntő visszavágóját jövő vasárnap, április 19-én, 19:30-kor rendezik majd, ahhoz, hogy a MOL-Pick Szeged a négyes döntőbe, azaz a Final Fourba jusson, a legrosszabb eredmény, amit elérhet, az a kétgólos vereség.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

MOL-Pick Szeged - THW-Kiel 31 - 29 (17-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Andrei Gousko, Siarhei Repkin (fehéroroszok)

MOL-Pick Szeged:

Sierra – PRODANOVIC 4, Ancsin 2, BOMBAC 6, Zubai 2, Robledo 4, KÄLLMAN 4. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Blazevic, Vranjes, BALOGH 5, Parrondo 2/2, Ilyés 2, Vadkerti.

Juan Carlos Pastor.

Kiel:

Sonne-Hansen – Ekberg 2, JÍCHA 4, Toft Hansen 1, Wiencek 2, Duvnjak 2, Dahmke. Csere: Ege (kapus), VUJIN 4, Canellas 1/1, Lundsröm 4, WEINHOLD 5, PÁLMARSSON 3, Sprenger 1.

Alfred Gíslason.

3/2 ill. 1/1.

4 perc ill. 6 perc. Juan Carlos Pastor:

"Nagyon nagy esemény volt ez a mai meccs, gratulálok az összes játékosomnak, főleg Kälmannak, hiszen kevesebb, mint két hete műtötték, ma pedig majdnem egy komplett meccset játszott. Ritkán találkoztam egy ilyen profi sportolóval, Ancsin is sérüléssel tudott játszani a meccsen. Nagyon fáradtak vagyunk, amikor a második félidőben a Kiel visszajött, volt válaszunk, és vissza tudtuk hozni a meccset, két góllal tudtunk nyerni. Gratulálok a Kielnek, a győzelmünk egy nagyon nagy dolog a magyar kézilabdának."

Alfred Gíslason:

"Gratulálok a Szegednek a győzelemhez! Rosszul kezdtünk a meccsen, az első 15 percben a védekezésünk és a kapusteljesítményünk sem volt megfelelő. Utána képesek voltunk felállni, jobban játszottunk, volt, hogy vezettünk, de végül a Szeged nyerni tudott, gratulálok nekik!"

Ilyés Ferenc:

"Óriási dolog ez a Pick Szegednek és a magyar kézilabdának, hogy ilyen csapatot elhoztunk, és győznünk ellenük. Nem szabad megállni, becsületesen felkészültünk a játékukból, ezt kell tennünk a jövő héten is. A Kiel tud jobban is játszani, nekünk így kell küzdenünk a jövő héten is, és ha ezt megtesszük, akkor lehet esélyünk a jövő héten is. Nagyon örültem, hogy itt volt a mérkőzésen az édesanyám, valamint az egész családom."

Filip Jícha:

"Egy tipikus Bajnokok Ligája meccs volt, mindkét csapat nagyot küzdött, hatalmas tűzzel játszott. Az 55. percben boldog voltam, amikor vezettünk, azonban az utolsó öt percben nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna. Gratulálok a Szegednek, várjuk a jövő heti visszavágót."

Percekig élteti a közönség a MOL-Pick Szegedet, zúg a szép volt,fiúk, majd Juan Carlos Pastor nevét is sokáig skandálja a szegedi publikum. VÉGE60' BOMBAC! HÁT MIT JÁTSZIK MA! ELKÉPESZTŐ, EZT IS BEDOBJA KÖZÉPRŐL, 31-29! Négy másodperccel a vége előtt faultolunk, kell a védekezés még, nagyon nem mindegy, hogy egyel, vagy kettővel nyerünk! VÉGE! 31-29-RE LEGYŐZI A THW-KIELT A MOL-PICK SZEGED, ELKÉPESZTŐ JÁTÉKKAL KEREKEDIK FELÜL A VILÁG EGYIK LEGJOBB EGYÜTTESÉN JUAN CARLOS PASTOR CSAPATA! 60' Ancsin átlövését blokkolják, majd bő fél perccel a vége előtt időt kér Juan Carlos Pastor. 59' Ezt a Jichát képtelenség megfogni, elemi erővel ment be, és lőtt gólt a hatosról, 30-29. WYSZOMIRSKI, WYSZOMIRSKI ÉS WYSZOMIRSKI, ELKÉPESZTŐ A LENGYEL, aki egy újabb védést mutat be. 58' Duvnjak lövését blokkoljuk, ami után indulhat Källman, és bevágja a ziccert! 30-28 IDEEEE! Gyerünk, VÉDEKEZZ! 57' Robledo átlövése köt ki Sonne-Hansen kapujának bal alsó sarkában. Elképesztő hangulat van itt az utolsó percekben, az egész csarnok állva tapsol, és buzdítja kedvenceit. 56'WYSZOMIRSKI! Elképesztően fontos védést mutat be a lengyel, fantasztikus! Kell a gól, GYERÜNK! 55'Ancsin átlövését olvasta Sonne-Hansen, a jobb felső elől tolta ki a kapus, de Wyszomirski is bemutat egy védést lábbal. Ancsin talpról eleresztett bombáját blokkolják, majd harmadjára már megoldja, pattintva lő gólt, 28-28. Robledo és Ilyés is hergeli a közönséget, gyerünk! Időt kér a Kiel. 54'Palmarsson talpról, takarásból lövi ki a jobb alsót, ismét iksz, 27-27. Bombac előtt nem volt tiszta lövőhelyzet, meg is fogta Sonne-Hansen, majd Sprenger első találatával először vezet a meccsen a Kiel, 27-28-nál időt kér Juan Carlos Pastor. 53'Robledót támasztják meg a levegőben, de nincs két perc, se hetes... Robledo talpról lő a kapu fölé, majd Bombac marad lent, akinek a tarkója is fáj. 52' Ancsin fájlalja az oldalát, ápolni kell az átlövőt, egyelőre le is ül a padra. Jön a biztatás a közönségtől, kell is, nagyon! BOMBAC! Elképesztő fineszes gólt lő, talpról Sonne-Hansen lábai közé, majd ellépik a németek, 27-26. 51' Mit hagyott ki Balogh, te jó ég... szépen megverte lábbal az ellenfelét, majd megpróbálta átemelni Sonne-Hansent, de magas lett a labdája, nagy kár ezért. Lundström vágja be a rövidbe, és ezzel egyenlítenek a németek, 26-26. 50' Hát ilyen van?! Egy meccsen két kínait csinálni?! Úgy tűnik, igen, mert Bombac passza után Källman dobja be a hosszúba a bal szélről, 26-24. Weinhold válaszol megint gyorsan, 26-25. 49' Ilyés betörése után véd Sonne-Hansen, majd Jicha legalább négyet lépett a labdával, de maradhat a Kielnél. WYSZOMIRSKI! Jicha átlövését tolja ki a lengyel! 48' Most szerencsénk is van, egy eladott labda után Ekberg mehetett a bal szélen, de a hosszú felső kapufát találja el, nem tudnak kiegyenlíteni a németek. Juan Carlos Pastor szorongatja az időkérést jelző zöld kártyát, de egyelőre nem teszi le az asztalra. 46' PRODANOVIC! Azta' mindenit, hova felvarrta a szélről, elképesztő mozdulat volt, 25-23! Ej, de kár ezért, Jicha lövését blokkoltuk, de övé lett a lepattanó, majd Lundströmhöz tudott passzolni, aki üresen állt a szélen, és Wyszomirski lába alatt pattintja be, 25-24. 46'PRODANOVIC! Ahogy tőle megszokhattuk, hihetetlenül higgadtan pattintja be Sonne-Hansen mellett, 24-22. Weinhold válaszol gyorsan középről, 24-23. 44' WYSZOMIRSKI! Toft Hansen ziccerét fogja a lengyel, micsoda védés volt, bravó! Még bő 10 másodperc a hátrányunkból, ezt jól megúsztuk. 43' Támadófault Zubainál, majd két perc Källmannak: tüntet az újszegedi sportcsarnok közönsége, ez kissé talán szigorú ítélet volt. Ekberg tud felkanyarodni a jobb szélről, Wyszomirski csak beleér, és végül bepattog, de kár ezért, feljön egyre a Kiel, 23-22. 43' Kiegészültek a németek, Palmarsson átlövését blokkoljuk, ezek nagyon fontosak, bravó! A sarokból jönnek a németek, majd Jicha tör be, és lő a bal alsóba, 23-21. 42' Pedig emberelőnyben támadhattunk, de ebből a periódusból nem igazán jöttünk ki jól. Duvnjak átlövését fogja Wyszomirski, majd Bombac remek ütemű passza Baloghnak, aki be is pattintja a ziccert, 23-20! 41'Jicha ellentmondást nem tűrően indul meg, nem könnyű, de végül sikerül megfognunk. Jó a blokk, indul Källman, de Ege megfogja a ziccert, két borzasztóan fontos védést mutat be a 43 éves norvég klasszis. 40' Közmegelégedésre kap két percet Toft Hansen, miután Ilyést borította fel, emberelőnyben folytatjuk. Bombac továbbhúzza Baloghnak, aki még tovább teszi Prodanovicnak, őt azonban meglökik ziccerben: hetes! Ismét Parrondo jön a büntetőhöz, vele szemben Ege: megfogja a norvég! 39' Canellas tör be, de meg tudjuk állítani, mielőtt lőne. Weinhold elkapta a fonalat, ő tör be második hullámból, 22-20. 37'Weinhold második gólját szerzi egy ütemtelen átlövés után, 22-19. Ilyést nem akarja elengedni Weinhold, majd Bombac passza most nem volt jó Baloghnak. 36' Wiencek most üresen maradt beállóban, és Wyszomirski mellett be is tudta dobni a hatosról, 21-18. BOMBAC! Ezúttal nem cselez, hanem talpról lő a jobb alsóba, 22-18! 35' Jicha lövését blokkolja Blazevic, sőt, ez is megvan, Ekbergtől pedig ez egy elkapkodott kísérlet volt, majd ZUBAI a túloldalt beállóból bedobja a ziccert, néggyel vezetünk, remekül kezdjük ezt a félidőt, 21-17! 34' Wyszomirski tolja ki Vujin löketét. BOMBAC! Micsoda akció, egy remek csel után veri meg védőjét lábbal, és teszi el Sonne-Hansen mellett, 20-17! 33' Källman a szélről, 19-17, majd labdát szerzünk, de Prodanovic ziccerét megfogja Sonne-Hansen, viszont Jicha meglökte a lövés után, így kiállítják két percre, viszont nincs hetes. 32'Nem tudtuk befejezni az előző támadásunkat, így megint az egyért jöhet a Kiel: Weinhold lő a hosszú sarokba a kilencesről, 18-17. 31' A Kiel kezdte a második félidőt, és rögtön ki is egészülnek, hiszen csak egy másodperc maradt a kiállításukból. Jicha lövését a kapuba beálló Wyszomirski fogja, majd BALOGH góljával 18-15! Jicha másodjára már betalál középről, 18-16. SZÜNET30' Vranjes vonalra lépett, a labda a németeké. Passzívot jeleznek a fehéroroszok, négy másodperc van még a félidőből, ezt gyaníthatóan ellövik, Duvnjak lőtte el talpról, de a felső lécen csattan a labda, ez a vége az első félidőnek, amely végén két góllal, 17-15-re vezet a MOL-Pick Szeged, amely remekül kezdte a meccset, utána egy picit megtorpant támadásban, de ezt annyira nem tudta kihasználni a Kiel, hogy kettőnél közelebb lépjen Vadkertiékhez. 29' MICSODA GÓÓÓÓL! TE jó ég, Balogh kínaiból talál be, egy ilyen meccsen ezt meghúzni, fantasztikus, 17-14. Igaz, ugyanennyit ér Lundström gólja is, 17-15. 28' Palmarsson ezt kegyetlenül belőtte talpról a léc alá, 16-14. Bombac nyakát is megfogják, jogos a két perc Ekbergnél, emberelőnyben folytatjuk, a meccs során először, ez akár kulcsmomentum is lehet. 27' Parrondo védekezik remekül Jichával szemben, és hiába néznek kérdően a fehérorosz bíróra a németek, ez az volt. ILYÉS! Egy újabb hatalmas bomba tőle, megint kapust cserélnek a németek, 16-13. 26' Feljöhet egy gólra a Kiel, pedig volt, hogy a hatgólos vezetésért támadhattunk. Vujin löketét blokkoljuk most jobb átlövőből, majd a labdát kell megtörölni. Toft Hansen a felső lécről vágja be, 14-13, de máris itt a válasz Baloghtól, bravó, 15-13. Palmarsson kap sárgát, nagyon csodálkozik az izlandi, de örülhet, hogy nem kapott két percet. 25' Vujin megint visszahúzza a bal alsóba, ezt már sokadjára adja elő ma, de ez is eredménnyel jár, 14-12. Bombac passza most nem jó, majd passzív miatt elveszítjük a labdát. 24' Parrondónak pakol oda Palmarsson, majd Bombac egy pazar csel után tud bemenni középen, és már Egének lövi a gólt, 14-11! Bravó! 23' Källmanon a lyukas mez, de eladjuk a labdát, Baloghnak hosszú volt a visszapassz, szerencsére Sierra visszaér a kapujába. És milyen jól teszi, hiszen megint védeni tud a spanyol! Gyerünk, kell a gól! 22' Ilyés töri meg a kisebb szegedi gólcsendet egy hatalmas átlövéssel, 13-10. Palmarsson előtt nyílik meg a terület, ki is használja, 13-11. 21'Bombac egy csel után ismét a passzt választaná, de lefülelik ezt is, Wiencek értékesíti a ziccert, ütközik Vadkertivel, a szegedi csékát pedig ki is állítják, így emberhátrányban folytatjuk, Wiencek kisebb ápolás után tudja folytatni, 12-10. 20' Bombac bejátszása rövid, Lundström marad üresen a bal szélen, Sierra mellett a hosszúba lő, 12-9. Időt kér Juan Carlos Pastor, zsinórban három gólt lőtt most a Kiel. 19' Támadófault Vranjesnél. Duvnjakot megállítjuk, még mielőtt lőhetne, nem is szabad hagyni a horvátot tüzelni. Vujin talpról lő egy bombagólt középről, 12-8. 18' Balogh megy be két ember között középen, és ki is lövi a bal alsót, 12-7. SIERRA! Ezekre a védésekre nagy szükségünk lesz, megléphetünk hat góllal! 17' Érdekes, hogy nem volt még kiállítás, bár nem is feltétlenül "durva" a meccs. Eladjuk most a labdát, ebből nem szabadna, hogy sok legyen, de Duvnjak elveszti! Hiába reklamál szabálytalanságot, ezt most jól megállítottuk,nem tudtak megkontrázni bennünket. 17'Duvnjak lő a jobb alsóba, Sierra a másik irányba várta a lövést, 11-7. Jön Balogh és Parrondo, Ancsin és Prodanovic helyett. 15' Ancsin megy be két ember között, de megfogják. Robledót azonban már nem, a hosszú alsóba lő, 10-6, majd Sierra ismét véd egyet, de marad a németeknél. Nem jó Jicha bejátszása, Källman indul, és bepattintja a hosszúba, 11-6, öttel vezetünk! 14' Vujin szedi össze a lecsorgót a Toft Hansennek szánt passz után, majd be is dobja a hatosról, 9-6. 13' Toft Hansen ziccerben volt beállóból, de csúnyán fölé lőtt. Ancsin passzát fülelik le, de nem tudnak belőle indulni, ez nagyon fontos a továbbiakban is. 12' Belülvédekezés Prodanovic ellen, hétméteres! Ismét Parrondo lövi: ezt pattintva dobja a kapuba, 9-5. 12'Takarásból lő Duvnjak, de Sierra lábbal véd, faultot fújnak azonban a fehéroroszok. Óriási gólt ragaszt be Jicha, ezt nem védhette Sierra bal átlövőből, pontosan a hosszú felsőben a labda, 8-5. 11' Belemenést reklamál Alfred Gíslason, de maradhat a labda a Picknél az Ancsin elleni faultot követően. Bombac nem tudja megjátszani Zubait, most jól zárnak a németek is, majd Ancsin talpról, csuklóból lövi ki a bal alsót, 8-4. 10'Megint jól védekezünk, és Prodanovic megint indulhat, de ezt most Sonne-Hansen megfogja, majd Ekberg a túloldalon a rendezetlen védelem ellen szerez könnyű gólt, 7-4. 9' Bombac hajpántja is lerepül, akkorát kap. Robledo micsoda passzt oszt ki Zubainak, aki ziccerben volt, be is dobja, 6-3, majd Sierra védése után indítja a meginduló Prodanovicot, aki ezt a ziccert is bevágja a bal felsőbe, 7-3! Káprázatosan kezd a Pick, időt is kér a Kiel. 8'Robledo arcát üti meg Wiencek, de nincs két perc, hát ez elég csúnya és látványos is volt... Robledót másodjára is megfogják,de harmadjára már nem, átlövése Sonne-Hansen mellett vágódik a kapuba, 5-2. Duvnjak válaszol egy gyors akció végén, 5-3. 7' Blazevic fogja meg remekül Jichát, de maradnak támadásban a németek. SIERRA! Remekül kezd a spanyol a kapuban, Dahmke maradt üresen a szélen, de Sierra fogja a rövidbe tartó lövését. 5'Vujin megy be a bal átlövő mellett, és a hosszú alsóba pattint, 2-2. Bombac remek megmozdulása, jól látja meg azt a kicsi rést, ahol be lehet menni, és Sonne-Hansen mellett lő a kapuba, majd egy gyors labdaszerzés után Prodanovic mehet ziccerig, be is lövi, 4-2! 4'Zubai szedi össze a bejátszást, és szinte már eldőlve dobja kapura, de ez is hetes! Parrondo jön a heteshez, a Löwen ellen kilencből kilencet bedobott: most sem hibázza el, 2-1! 3' Ezt most megúsztuk, Ekberg felkanyarodhatott volna tisztán, de belefújtak, Zubaié a sárga. Jó a védekezésünk, hatosfallal nyitunk, Sierra fogja Duvnjak betörését, de hetest kap a Kiel, Canellas lövi majd honfitársának, Sierrának: Canellas bepattintja, 1-1. 2' Prodanovic kezéből kiperdül Bombac passza, de maradhat nálunk a labda. Ancsin megy fel a szaggatottról, de blokkolják, a sarokból jöhetünk. Robledo talpról lő a léc alá, 1-0! 1' Máris egy szabálytalanság Toft Hansennél, majd ő kapja a meccs első sárgáját. 1' A MOL-Pick Szeged kezdte a meccset. Källman a kezdőben kap helyet, Lundströmmel üdvözlik is egymást. 19:10 - A németek kapitánya, Filip Jicha nyitja a sort a bemutatásnál. Elképesztő névsor a Kielnél, Vujin kapja a legnagyobb füttyöt, nem meglepetés. Jövünk mi, óriási hangzavar! 19:06 - A mérkőzés előtt adják át március hónap legjobbjának járó elismerést, amit Dean Bombac vehet át. Az irányító jó játékára ma is szükség lesz. 19:01 - Végeztek a bemelegítéssel a játékosok, még negyed óra a kezdésig. Szépen megtelt a csarnok a negyeddöntő első meccsére. Mindkét együttes egyébként idegenbeli győzelemmel hangolt a mai meccsre, a Pick Orosházán nyert, míg a Kiel a Magdeburg otthonában tudott győzni. Vujin ment le legutoljára a Kielből, hát őt itt ma nem fogják szeretni, meg is kapta a maga füttyét. 18:55 - Óriási tapsot kap az a nyolc lengyel drukker, akik a tegnapi Vardar Szkopje-Kielce meccsről hazatérve megálltak biztatni a Pick Szegedet, a Kielce egyébként idegenben, 22-20-ra tudott nyerni, így bizonyosan jó kedvvel érkezhettek Szegedre a lengyel szurkolók. 18:51 - A MOL-Pick Szeged eddig tizenkétszer játszott német együttessel, és a legutóbbi két meccsét nyerte meg, hiszen a Löwent oda-vissza megverte Juan Carlos Pastor együttese. A Kiellel eddig kétszer találkozott, és mindkét találkozót elvesztette a szegedi együttes. 18:46 - Civilben itt van Niko Mindegía is, a spanyol játékos már elkezdte az edzéseket, de a játékára még azért várni kell. Nem sok ülőhely van már üresen. 18:36 - Míg a németek külön-külön, addig a Pick egységesen, a csapatkapitány Vadkerti Attila vezetésével érkezett meg a pályára, óriási taps fogadta a szegedieket. 18:31 - Vujin jön ki elsőként a Kielből, néhány társa követi őt, Ege kapus a sor végén, majd befut a bika is. 18:22 - A szegedi ultrák egy része is megérkezett már a csarnokba, amely egyébként szépen telik, folyamatosan szállingóznak be a szurkolók. Az imént Stojanov, Hegedűs és Balogh labdázgatott már egy kicsit, majd Robledo is mozgott egy keveset. 18:14 - A Kielnél a legnagyobb kimaradó a svéd kapus, Sjödstrand, valamint a súlyosan sérült Klein, de a helyükre igazolt két rutinos játékos, a szélső Lundström és a kapus Ege ott van a Kiel mai keretében, akárcsak a veszprémi idejéből ismerős Marko Vujin. 18:04 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A legnagyobb meglepetés rögtön a kereteket látva érhet bennünket, hiszen 10 nappal ez előtt vakbélműtéten esett át Jonas Källman, a svéd azonban ott van a mai meccskeretben, kérdés, mennyit fog így bírni. A mérkőzés 19.15-től kezdődik!

A világ egyik legjobb együttesét fektette ma két vállra a MOL-Pick Szeged, Vadkerti Attiláék kétgólos előnyről várhatják a jövő heti visszavágót.http://szegedma.hu/?p=526420

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 12.