Futsal: közel került az alapszakasz bajnoki címéhez az SZTE EHÖK SE + FOTÓK

2015. április 21., kedd
szte_ehok-dunakeszi29kf

Másodjára is döntetlent játszott a Dunakeszi Kinizsivel a férfi futsal NB II Közép csoportjában az SZTE EHÖK SE, ezzel Cserenkó Szabolcs együttese rendkívül közel került az alapszakasz bajnoki címéhez, amelyhez egy döntetlen is elegendő lenne a zárófordulóban Nagymaroson.

Úgy vághatott neki a második helyezett Dunakeszi Kinizsi elleni bajnokinak az SZTE EHÖK SE, hogy amennyiben megnyeri a találkozót, akkor egyben a bajnoki címe is biztossá válik, hiszen hat pontra nőtt volna a különbség a két együttes között a zárófordulót megelőzően. A vendégek megerősített kerettel érkeztek az újszegedi sportcsarnokba, az NB I-es Győr fiókcsapataként működő Kinizsi több „lejátszóval”, többek között a korábban az Eb legjobb kapusának választott

Balázs Zoltánnal

a kapuban, valamint a spanyol

Solanóval

, és az ETO-ban stabil szereplő

Bognár Bálinttal

Gorjanácz Márióval

a soraikban érkeztek Szegedre. Agresszívabban is koncentráltabban kezdtek a vendégek, aminek az ötödik percben meg is lett az eredménye, egy szabadrúgás utáni figurát játszottak végig, aminek a végén Solano mattolta

Tombáczot

. A folytatásban éledezett az egyetemista csapat,

Bilic

lövéseinél megmutatta Balázs Zoltán, hogy miért is az egyik legjobb magyarországi futsal kapus, elképesztő bravúrokat mutatott be a vendégek hálóőre. A 10. percben azonban már kettővel vezetett a Dunakeszi, bár mintha Somorai kezét is érintette volna a felpattanó labda az átvételkor, azonban a játékvezetők továbbot intettek, Somorai pedig befejezte az akciót, 0-2. A félidő végén még volt néhány lehetősége a szépítésre az EHÖK SE-nek, de Balázs továbbra is pazarul védett a Kinizsi kapujában. A fordulás után jobb játékot mutatott

Cserenkó Szabolcs

együttese, amely feljebb tolta a védekezését, ezzel megzavarta a vendégeket, és egyre többször sikerült helyzeteket kialakítania. A félidő derekán a néhol egészen paprikás mérkőzésen sikerült zárkóznia az EHÖK SE-nek, egy lecsorgó labdát

Fülöp Tibor

közelről lőtt a kapuba, Balázs majdnem az első próbálkozást is megfogta, de a kipattanónál már tehetetlen volt. Két perccel később azonban visszaállt a kétgólos különbség, egy középről elvégzett szabadrúgást lőtt a jobb alsó sarokba Solano nyolc perccel a vége előtt. Hatalmas küzdelem zajlott a pályán az utolsó öt percben, kemény csaták tarkították a mérkőzést, majd szintén egy szabadrúgás után ismét csak egy gól volt a csapatok között, miután

Bullás Imre

rövid alsóba tartó labdáját csak beljebb segítette Balázs, 2-3.

Szentes Bíró Tamás

és Balázs Zoltán addigi összes párharcát a kapus nyerte, azonban három perccel a vége előtt egy ütemtelenül előtt labdát végül begyömöszölt az EHÖK SE a Kinizsi kapujába, így kiegyenlített, a vendégek pedig időt kértek. A hátralévő bő két percben végig 5 a 4 ellen játszott a Dunakeszi, lehozta kapusát Fehér Zsolt, ami egyszer majdnem meg is bosszulta magát, mert a megszerzett labda után a saját kilenceséről lőtt kapura Bilic, de lövése pontatlan lett. Mindkét csapat megnyerhette volna a meccset a hajrában, egy keresztbe lőtt labdánál a hosszú kapufánál üresen álló Püspök luftot rúgott, majd a szegediek a kapufát találták el az utolsó fél percben, így végül akárcsak idegenben, hazai pályán is igazságosnak mondható döntetlent játszott a Dunakeszivel az SZTE EHÖK SE. Ezzel az eredménnyel egy lépésre került az alapszakasz bajnoki címétől az SZTE EHÖK SE, amelynek az utolsó fordulóban pénteken, Nagymaroson elég lesz az egy pont is ahhoz, hogy az élen zárja az alapszakaszt.

Férfi futsal NB II Közép csoport, 25. forduló

SZTE EHÖK SE-Dunakeszi Kinizsi 3-3 (0-2)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kovács Gábor, Zimonyi Péter (Leél-Ősy Ádám)

SZTE:

Tombácz – Bullás, Bilic, Szentes Bíró, Deák. Csere: Nagy (kapus), Fülöp, Ferenczi, Csamangó, Crkvenjakov, Teimel, Tóth, Cserenkó.

Játékos-edző:

Cserenkó Szabolcs.

Dunakeszi:

Balázs – Püspök, Bognár, Somorai, Temesi. Csere: Petróczi, Biczi, Solano, Lámpi, Gorjanácz, Szlifka, Apatini.

Fehér Zsolt.

Fülöp (30'), Bullás (34'), Szentes Bíró (37') ill. Solano (5,' 32'), Somorai (10')

Crkvenjakov (8'), Fülöp (25'), Szentes Bíró (28'), Bilic (32') ill. Apatini (30'), Püspök (39') Cserenkó Szabolcs:

"A végjáték nagyon kiélezett volt, mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. Én megálmodtam otthon, hogy ez iksz lesz, de persze nem játszottunk erre, hiszen futsalban nem lehet ikszre játszani. Az első félidőben jobbak voltak a vendégek, a második félidőben viszont nagyon odatettük magunkat. Látszódott az ellenfélen is, hogy akkor nem voltak olyan magabiztosak. A két csapat hasonló játékerőt képvisel, igazi rangadó, igazi futsalderbi volt. Nagyon örülök, hogy nem pánikoltunk a meccs alatt, mindenki tudta, hogy mi a dolga, és meg is csinálta azt, amit megbeszéltünk. Nekünk ez óriási dolog, hiszen nagyon közel kerültünk az alapszakasz megnyeréséhez. Egy évben legalább 10 ilyen meccsre lenne szükség."

Fontos lépést tettek tegnap este az SZTE EHÖK SE futsalosai az alapszakasz megnyerése felé vezető úton - részletek fotókkal ITT: http://szegedma.hu/?p=529955

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 21.