Vízilabda: magabiztosan nyert a Szeged Debrecenben

2015. március 28., szombat
szeged_debrecen_mj011

Nyolcgólos sikerrel távozott a Debrecen otthonából a Tiszavirág Szeged Diapolo a férfi vízilabda OB I alapszakaszának 25. körében.

Lukas Seman

Manhercz Krisztián

révén hamar kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, majd az első debreceni találat előtt még

Manhercz Ádám

is eredményes tudott lenni. (1-3) A Szeged végül hárommal nyerte az első negyedet, ahogy a második felvonást is, ráadásul ezúttal már érintetlen maradt

Aljosa Kunac

fejezett be sikeresen egy akciót, így az utolsó nyolc perc már kevésbé érkezett izgalmasnak. (5-10) A szegediek végül ismét hármat tettek hozzá a különbséghez a duplázó

Sánta Dániel

vezetésével, így magabiztos sikert arattak.

Varga Péter

legénysége ezzel a hatodik helyen áll, egy ponttal lemaradva a már az összes meccsén túllévő Honvéd mögött. Mindez azt jelenti, amennyiben Manherczék jövő szombaton megverik idegenben a KSI-t, úgy az ötödik pozícióban zárják az alapszakaszt, és az FTC-vel vívhatnak majd meg a Szolnok elleni elődöntőért egy két győzelemig tartó párharcban.

Férfi vízilabda OB I, 25. forduló:

Debreceni VSE - Tiszavirág Szeged Diapolo 6-14 (2-5, 0-3, 3-2, 1-4)

Debrecen. Vezette: Németh András, Kun György.

DVSE:

Kátai - Kállay 1, Soltész, Hoppál 1, Pataki, Szabó, Tóth 1.

Kaszanyi (kapus), Fekete, Smitula, Kincses 1, Süveges, Kolarik 2.

Varga Tamás.

Meixner - Kiss 1, Palotás 1, Seman 2, Manhercz K. 3, Manhercz Á. 1, Kunac 1.

Sánta 2, Zsigri, Török A., Varga II. 2, Jmnaishvili, Chilkó 1.

Varga Péter.

Emberelőny:

7/1, ill. 8/3.

Ötméteres:

-

Süveges (28'). Varga Péter:

"Jól játszottunk, bár nem volt akkora az iram, mint az elmúlt mérkőzéseinken. Magabiztosan védekeztünk, abból jó kontratámadásokat tudtunk indítani. Azt gondolom, a legfontosabb ma az volt, hogy a győzelmet megszerezzük. Jövő héten győzni megyünk Budapestre a KSI ellen, hiszen a saját kezünkben van a sorsunk az ötödik helyért folyó versenyfutásban. Ezt a sanszot nem szeretnénk elszalasztani."

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. március 28.